Japonia zezwala ograniczonym grupom turystycznym od maja jako krok do pełnego ponownego otwarcia

Turyści noszą ochronne maski na twarz po wybuchu koronawirusa (COVID-19) w dzielnicy Asakusa w Tokio, Japonia, 25 marca 2020 r. REUTERS / Go Min Park / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

TOKIO (Reuters) – Japonia poinformowała we wtorek, że w maju rozpocznie prowadzenie „turystyki testowej” w formie ograniczonych wycieczek, aby zebrać informacje, zanim kraj w pełni ponownie otworzy się na turystykę.

Chociaż turystyka była podstawą japońskiej gospodarki, turyści nie zostali do niej wpuszczeni, ponieważ w 2020 r. na początku pandemii koronawirusa przyjęli surowe ograniczenia graniczne.

Przepisy zostały nieco złagodzone, aby umożliwić wejście studentom i niektórym osobom podróżującym służbowo. Jednak indywidualni turyści pozostają zakazani pomimo telefonów od liderów branży w nadziei na wznowienie turystyki, aby czerpać korzyści z jena, który spadł do najniższego poziomu od 20 lat.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Agencja turystyczna poinformowała we wtorek, że zacznie zezwalać na wjazd na małe wycieczki grupowe jeszcze w tym miesiącu jako „przypadki testowe” w celu uzyskania informacji o szerszym wznowieniu turystyki w bliżej nieokreślonym terminie w przyszłości.

Dodał, że trzykrotnie zaszczepieni turyści, którzy przybyli ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Tajlandii i Singapuru, będą mogli uczestniczyć w wycieczkach, które będą skrupulatnie zaplanowane we współpracy z biurami podróży i przez cały czas będą towarzyszyć touroperatorom. w obecnej sytuacji.

„Ten projekt pozwoli nam zweryfikować zgodność i reakcje awaryjne na zapobieganie zakażeniom oraz sformułować wytyczne dla biur podróży i operatorów zakwaterowania, które należy wziąć pod uwagę” – powiedziała.

Premier Japonii Fumio Kishida powiedział na początku tego miesiąca podczas przemówienia w Londynie, że w czerwcu zrówna japońskie kontrole graniczne z innymi bogatymi demokracjami, ale nie podano żadnych dalszych szczegółów, w tym kiedy kraj ponownie w pełni otworzy swoje granice dla turystów. . .

READ  Lawina we francuskich Alpach: Cztery osoby zginęły w południowo-wschodniej Francji

Makoto Shimoarisu, urzędnik sekretariatu gabinetu ds. odpowiedzi Japonii na COVID-19, powiedział, że rząd dąży do „stopniowego rozluźnienia” środków granicznych, które równoważą kontrolę infekcji i łatwość wjazdu do kraju.

„Obecnie omawiamy konkretne plany dotyczące środków granicznych po czerwcu, w tym środków kwarantanny, takich jak testy i przygotowanie (sytuacyjne)” – dodał.

W 2019 roku Japonia gościła 31,9 miliona zagranicznych gości, którzy wydali 4,81 biliona jenów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdania Ellen Lies i Rocky Swift w Tokio; Edytowanie przez Christiana Schmolingera

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *