Wiadomości o niedawnej wojnie rosyjsko-ukraińskiej i wiadomości z Mariupola: zapowiedzi na żywo

Ekipy naprawcze były zatrzymywane co 15 mil z powodu poważnych uszkodzeń pojazdów wojskowych. Niektórzy oficerowie byli w tak złym stanie, że wojsko wydało 1,5 miliona dolarów na ponowne zmierzenie standardowych mundurów.

Kiedy dziesięć lat temu ten kraj najechał Gruzję, istniała armia rosyjska. Według ówczesnego ministra obrony”. Kreml zapowiedział całkowitą przebudowę armii, aby stworzyć szczupłą, wysoce elastyczną, profesjonalną siłę, z dużymi i małymi wadami.

Ale teraz, prawie trzy miesiące po inwazji Rosji na Ukrainę, jasne jest, że Kremlowi sromotnie nie udało się zbudować skutecznej machiny bojowej. Podczas gdy siły rosyjskie na Ukrainie zaskoczyły większość zachodnich analityków, prezydent Władimir V. Działania militarne Putina stwarzają możliwość porażki.

Jednak pomimo okupacji terytoriów na południu i wschodzie rosyjskie wojsko poniosło ciężkie straty na Ukrainie. Został zmuszony do rezygnacji z tego, co miało być Blitzkriegiem, który w ciągu kilku dni zawładnie całym krajem. Jej siły zostały wyparte wokół stolicy, Kijowa. Moskwa, okręt flagowy Floty Czarnomorskiej, zatonął; Nigdy nie kontrolował nieba; A według niektórych zachodnich szacunków zginęły dziesiątki tysięcy Rosjan.

dług…Pięć brygad dla The New York Times

Wojna ujawnia fakt, że duża część kultury wojskowej z czasów sowieckich i wyuczone zachowania są szkodliwe dla Rosji: brak elastyczności w strukturze dowodzenia, korupcja w wydatkach wojskowych i tajemnica, że ​​wszystko idzie zgodnie z planem. Projekt.

Objawy problemu zniknęły niewidocznie. Zeszłego lata Rosja była gospodarzem igrzysk wojennych, demonstrując swoją zdolność do zmobilizowania 200 000 żołnierzy z różnych sekcji wojskowych w pseudo-wysiłkach do walki z NATO, powiedział ministerstwo obrony. Będą to jedne z największych ćwiczeń wojskowych w historii.

Wiceminister obrony gen. broni Yunus-Pek Evkunov powiedział dziennikarzom, że ćwiczenia wykazały zdolność Rosji do szybkiego rozmieszczenia sił koalicyjnych „w celu rozbrajania wroga”.

Cały samouczek został oskryptowany. Brak oporu; Główne zaangażowane jednostki ćwiczyły swój taniec przez kilka miesięcy; Każde ćwiczenie było rozpoczynane i zatrzymywane w określonym czasie. Analitycy wojskowi twierdzą, że liczba zaangażowanych żołnierzy może wynosić nawet połowę liczby reklamowanej.

READ  NASA Webb Planet VHS 1256B odkrywa tajemnice krzemianowych chmur

„To w zasadzie armia radziecka” – powiedział Kamil Khalive, niezależny rosyjski badacz i były sojusznik The Wilson Center w Waszyngtonie. „Reformy zwiększyły efektywność wojska, ale zniknęły tylko w połowie”.

dług…Wadim Sawicki / Służba Prasowa Ministerstwa Obrony Rosji

Po konflikcie w Gruzji w 2008 roku, kiedy Rosja próbowała zreorganizować swoje wojsko, pomysł polegał na rezygnacji z mocno scentralizowanej armii sowieckiej, która mogła rozmieścić jednocześnie cztery miliony żołnierzy. Zamiast tego oficerowie polowi przejmą większą odpowiedzialność, jednostki nauczą się synchronizować swoje umiejętności, a cały arsenał zostanie wciągnięty w erę komputerów.

Wielu konserwatystów sprzeciwiało się zmianie, preferując stary model większej, bardziej skoncentrowanej siły. Ale inne czynniki również przyczyniły się do niezdolności wojska do adaptacji. Wskaźniki urodzeń w latach 90. gwałtownie spadły, co doprowadziło do spadku liczby zmuszanych mężczyzn. To, oraz utrzymujące się niskie zarobki, opóźniły cele rekrutacyjne. Lokalna korupcja udaremniła wysiłki.

Ale podstawowym problemem jest to, że militarna kultura Związku Radzieckiego przetrwała, pomimo braku ludzi i środków do jej utrzymania, twierdzą analitycy.

„Armia sowiecka została zbudowana, aby wyprodukować miliony ludzi, aby wypełnić wiele dywizji pokaźnym sprzętem w magazynie” – powiedział Michael Kaufman.

Ostatecznie dążenie do zmian utknęło, pozostawiając hybrydową wersję wojska gdzieś pomiędzy masową mobilizacją a bardziej elastycznymi siłami, twierdzą analitycy. Nadal obsługuje znaczną artylerię, a nie piechotę, która utrzymuje pozycje.

Podczas szkolenia zeszłego lata scenariusz pokaże, w jaki sposób wojsko prowadzi szkolenie bojowe. „Nikt nie jest testowany pod kątem zdolności myślenia na polu bitwy” – powiedział William Alberg, dyrektor berlińskiego programu kontroli zbrojeń dla międzynarodowego nadzoru strategicznego. Zamiast tego urzędnicy oceniają zdolność wykonywania instrukcji, powiedział.

Rosja chce, aby świat zobaczył swoje wojsko podczas corocznej parady z okazji Dnia Zwycięstwa – dobrze naoliwioną broń, solidarnie ustawioną w śmiałych mundurach i groźnej broni.

dług…Jurij Kosetkow / EPA, przez Shutterstock

„Wykorzystują wojsko jako maszynę propagandową” – powiedział 31-letni Klep Irisov, który przeszedł na emeryturę w wojsku w 2020 roku, pięć lat później. Zanim opuścił kraj, pracował jako analityk wojskowy dla oficjalnej agencji informacyjnej TASS, ponieważ zdecydowanie sprzeciwiał się inwazji.

READ  Kalifornia kontra Notre Dame – podsumowanie meczu – 17 września 2022 r.

Starsi dowódcy wojskowi twierdzą, że ostatnie siły podróżne, zwłaszcza w Syrii, zapewniły prawdziwe szkolenie bojowe, ale analitycy uważają to za przesadzone.

Wojska rosyjskie nie stanęły w obliczu prawdziwego wroga w Syrii; Walka była często operacją sił powietrznych, w której piloci mogli dowolnie przemieszczać cele. Po II wojnie światowej Rosja nie prowadziła wielkiej wojny lądowej.

Rosyjscy przywódcy przesadzali jednak z sukcesem kraju. W 2017 r. rosyjski minister obrony Siergiej K. Shoiku chwalił się na spotkaniu kolegów ministrów na Filipinach, że Rosja „wyzwoliła” 503 223 kilometry kwadratowe w Syrii. Problem w tym, że pan. Mówi się, że obszar zajmowany przez Shoi jest dwa razy większy niż cały kraj. ProtNiezależna agencja informacyjna.

dług…Serwis prasowy rosyjskiego Ministerstwa Obrony

Z Około 900 000 Ogólna populacja, jedna trzecia z nich to siły lądowe, rosyjskie wojsko nie jest tak duże, powinno chronić rozległy kraj obejmujący 11 stref czasowych, twierdzą analitycy. Jednak cel, jakim było zatrudnianie co roku 50 000 graczy kontraktowych, pierwotnie określony dziesięć lat temu, nie został osiągnięty, więc roczny projekt dla osób w wieku od 18 do 27 lat nadal istnieje.

Pan. Putin nie dążył do masowego poboru do wojska, aby zmobilizować do wojny wszystkich fizycznie sprawnych dorosłych mężczyzn. Ale nawet jeśli tak, to brakuje obecnie infrastruktury potrzebnej do szkolenia ogółu społeczeństwa. Konsensus jest taki, że większość rosyjskich sił lądowych już stacjonuje na Ukrainie.

Wyczerpał zasoby powszechnej korupcji. Emerytowany generał dywizji Harry Ohra-Aho, były szef fińskiego wywiadu i nadal konsultant Ministerstwa Obrony, powiedział:

Korupcja jest tak wszechobecna, że ​​niektóre sprawy nieuchronnie trafiają do sądu.

W styczniu pułkownik został byłym szefem Wydziału Zamówień Pojazdów Opancerzonych. Evgeny Pustovoy został oskarżony o pomoc w kradzieży ponad 13 milionów dolarów poprzez fałszywe umowy na baterie od 2018 do 2020 roku. Podrzucenie

READ  Wynik Rams vs. Cardinals: transmisje na żywo, statystyki gier, najważniejsze wydarzenia, telewizja, transmisja na żywo dla NFC Wild Card Showdown

W lutym moskiewski trybunał wojskowy zwolnił gen. dyw. Aleksandra Okloplina i skazał go na 4,5 roku więzienia za to, co nazwał oszustwem „szczególnie na dużą skalę”. Władze oskarżyły go o defraudację około 25 milionów dolarów z kontraktów państwowych na satelity i inny sprzęt. BFM.RU Zgłoszono.

dług…Sergei Bonomarev dla The New York Times

Wielkie interesy to nie jedyna pokusa. Niskie pensje – dyrektorzy zarabiają około 1000 dolarów miesięcznie – i zawyżone budżety są, zdaniem analityków, receptą na wszelkiego rodzaju kradzieże, prowadzące do reakcji łańcuchowej problemów.

Badacz powiedział, że dowódcy ukrywali, ile trenowali, i chowali przydzielone im środki. powiedział Irisow. To pogłębia brak podstawowych umiejętności wojskowych, takich jak nawigacja i strzelanie, chociaż Siły Powietrzne zachowują standardy obrony przeciwlotniczej.

„Skala kłamstw w wojsku jest niewyobrażalna” – powiedział. – powiedział Irlandczyk. „Jakość produkcji wojskowej jest bardzo niska ze względu na konkurencję w kradzieży pieniędzy”.

Jeden na pięć rubli wydanych na siły zbrojne został skradziony, powiedział w 2011 roku główny prokurator wojskowy Siergiej Fridinsky w oficjalnej gazecie rządowej Rossiyskaya Gazeta.

Pan. Irisov powiedział, że spotkał kilka przykładów sprzętu Sapphire – system obrony powietrznej Panzir, który nie mógł zestrzelić małego izraelskiego drona nad Syrią; rosyjskie reflektory na skrzydłach myśliwców SU-35 topiące się z prędkością ponaddźwiękową; Nowe ciężarówki, które psują się po dwóch latach.

Ogólnie rzecz biorąc, rosyjska broń pozostaje daleko w tyle za skomputeryzowanymi zachodnimi odpowiednikami, ale analitycy wojskowi twierdzą, że może służyć. Jednak niektóre nowe produkcje są ograniczone.

Na przykład T-14 Armata, czołg bojowy „nowej generacji”, wydany w 2015 roku, nie jest używany na Ukrainie, ponieważ jest tak tani, jak powiedzieli.

dług…Ramil Chittikov / Host Photo Agency, via Getty Images

Rosja wydała setki miliardów dolarów na swoje wojsko, produkując nowe samoloty, czołgi, helikoptery i inne przedmioty w ramach państwowego programu zbrojeniowego. Podczas gdy większość krajów europejskich ma trudności z inwestowaniem 2 proc. PKB, według danych z międzynarodowych badań strategicznych wydatki wojskowe nie spadły poniżej 3,5 proc. PKB w ciągu ostatniej dekady. Część budżetu wojskowego Rosji.

Jakich inwestycji finansowych Rosja dokonała na Ukrainie?

Johann Norberg, rosyjski analityk ze Szwedzkiej Agencji Badań Obronnych, powiedział, że Rosja i jej wojsko są „niespotykanie zdolne do rozwiązania każdego problemu w ciągu dekady”. Wojna na Ukrainie obnażyła fakt, że armia rosyjska „nie miała 10 stóp wysokości, ale nie miała nawet dwóch stóp”.

Alina Lobsina i Milana Maseva przyczyniły się do powstania reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *