Elon Musk mówi, że może spróbować renegocjować umowę o wartości 44 miliardów dolarów na Twitterze za mniej

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

SAN FRANCISCO — Elon Musk powiedział na poniedziałkowej konferencji, że Elon Musk może dążyć do niższej ceny za Twittera, zaledwie kilka dni po tweetowaniu, że jego oferta za 44 miliardy dolarów została „tymczasowo zawieszona”.

Przemawiając na zamkniętej sesji podczas All-In Summit w Miami, konferencji z udziałem założycieli technologii i osobowości mediów, Musk powiedział, że umowa z Twitterem nie jest „wykluczona” po niższej cenie. Komentarze były pierwsze wzmiankowany przez Bloomberga.

Kevin Pavrath, analityk finansowy i YouTuber, który poszedł do „Poznaj Kevina”, który wziął udział w konferencji, powiedział, że Musk został zapytany, czy „w innej cenie może być całkiem dobry interes”.

„To znaczy, to nie jest nieprawdopodobne”, powiedział, według Pavratha, który powiedział, że robił notatki współczesne. „Im więcej pytań zadam, tym więcej mam obaw”.

Musk nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Poniedziałkowe komentarze Muska wskazywały, że nadal to robi odległość: po To samo 44 miliardy dolarów Rozdać Do zakupu strony internetowej, która została ogłoszona 25 kwietnia. Dyrektor generalny Tesli pokłócił się z zarządem Twittera w sprawie botów spamowych, fałszywych kont, które często promują oszustwa związane z kryptowalutami i roamingiem, chociaż analitycy i niektórzy doradcy sugerowali, że skupienie Muska na tej sprawie jest tylko pretekstem do wycofania się z umowy.

Akcje Tesli gwałtownie spadły, odkąd zainteresowanie Muska Twitterem stało się publiczne, w wyniku czego wartość netto Muska znacznie spadła. Duża część finansowania transakcji przez Muska opierała się na zdolności Muska do wykorzystania akcji Tesli jako zabezpieczenia, podobnie jak wykorzystanie nieruchomości do zabezpieczenia pożyczki. Ostatnio spadek w akcjach technologicznych skłonił Muska do poszukiwania dodatkowych inwestorów, aby zmniejszyć swoje zaangażowanie kapitałowe w transakcję, ponieważ Musk zobowiązał się do zakupu witryny za 21 miliardów dolarów ze swojej wartości netto – w dużej mierze ograniczonej w akcjach Tesli.

READ  Deweloperzy w razie potrzeby będą musieli zbankrutować

Elon Musk mówi, że umowa z Twitterem została wstrzymana, co stawia licytację na niepewnym gruncie

Akcje Twittera gwałtownie spadły po komentarzach Muska, zamykając się w poniedziałek na poziomie 37,39 USD – znacznie poniżej oferty Muska wynoszącej 54,20 USD za akcję. Oczekiwano, że umowa wygaśnie jeszcze w tym roku, zanim Musk napisał w piątek na Twitterze, że „oczekuje na szczegóły dotyczące wsparcia”. [Twitter’s] Oblicz, że spam/fałszywe konta w rzeczywistości stanowią mniej niż 5% użytkowników”.

Musk wskazał, że uważa, iż konta spamowe stanowią znacznie większy odsetek użytkowników Twittera. W poniedziałek odpowiedział emoji w kształcie tuby na wątek na Twitterze od dyrektora generalnego sieci społecznościowej, Paraga Agrawala, który starał się wyjaśnić jego podejście do liczenia. roboty.

Problem z botem na Twitterze prawdopodobnie nie umożliwi Muskowi wycofania się z umowy

Musk przedstawił swoje obawy dotyczące botów na Twitterze, gdy został poproszony o wyszukanie niższej ceny. Porównał sprawę do zakupu domu z problemem termitów. Powiedział, że dom miałby mniejszą wartość, gdyby okazało się, że składają się w większości z termitów – w porównaniu z kimś, kto ma mały problem z termitami.

Pozornie Musk wyjaśniał swoje frustracje związane z tym, że nie mógł uzyskać odpowiedzi bezpośrednio z Twittera.

Dla Paffratha, który był na widowni, było jasne, że Musk „kładł fundament lub… [had] Zacząłem renegocjować”.

Teraz, po komentarzach Muska na poniedziałkowej konferencji technologicznej, analitycy podają w wątpliwość, czy transakcja kiedykolwiek zniknie.

READ  Podejrzewana interwencja Japonii na rynku walutowym nie powstrzymała spadku jena

Dan Ives, analityk Wedbush Securities, napisał w notatce. „[We] Transakcja Twittera o wartości 44 miliardów dolarów pokazana jako mniej niż 50% [likelihood] Do zrobienia od dzisiaj… Jeśli zmieniona umowa zostanie zawarta przez Muska i Twittera, prawdopodobnie będzie ona miała niższą cenę”.

Tymczasem Twitter opublikował pod koniec poniedziałku nowe zgłoszenie firmy, w którym firma odpowiedziała na pytania dotyczące tego, czy zwolni pracowników, czy też zmienią się jej praktyki moderowania treści. Ale dokument zawierał niewiele odpowiedzi poza stwierdzeniem, że praktyki firmy będą na razie kontynuowane w tym samym duchu, co poprzednio. Wyrażenie „biznes jak zwykle” powtórzono w zgłoszeniu dziewięć razy.

Elizabeth Duskin przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *