Uber doliczy tymczasowe dopłaty za przejazdy i dostawy jedzenia ze względu na wyższe koszty gazu

Ponieważ cena benzyny wciąż rośnie do rekordowych poziomów w całym kraju, Uber ogłosił w piątek, że dodaje dodatkowe opłaty paliwowe do wycieczek i zamówień na jedzenie.

W zależności od lokalizacji, opłata w wysokości 45 centów lub 55 centów za przejazd zostanie naliczona za przejazdy oraz 35 centów lub 45 centów za zamówienia z dostawą jedzenia Uber Eats przez 60 dni, począwszy od 16 marca, Lisa Winship, główny kierowca przewozów w USA i Kanada, powiedział w oświadczeniu. informacja prasowa.

Winship dodał, że dodatkowe koszty będą zależeć od lokalizacji i długości podróży, przy czym „100% tych pieniędzy trafi bezpośrednio do kieszeni pracowników”.


„Mamy nadzieję, że ten tymczasowy środek pomoże zmniejszyć obciążenie, ale nadal będziemy słuchać opinii i możemy wprowadzić zmiany w przyszłości”. Powiedziała, że ​​przewoźnik ponownie oceni potrzebę dopłaty po 60 dniach.

Według AAA średnia cena galonu benzyny w Stanach Zjednoczonych wyniosła w piątek 4,33 USD, o 53% więcej niż rok wcześniej. Średnia cena za galon osiągnęła w piątek w Kalifornii najwyższy ogólnokrajowy poziom 5,72 USD, w porównaniu do 3,78 USD rok temu. Pokaż dane AAA.

Podczas swojej rocznej pracy Adres kraju We wtorek gubernator Gavin Newsom ogłosił, że zaproponuje przepisy mające na celu złagodzenie rosnących cen gazu dla Kalifornijczyków.

Newsom wcześniej proponował zawieszenie podwyżki podatku od gazu zaplanowanej na lipiec. „Oczywiście musimy iść dalej”, powiedział Newsom we wtorek wieczorem.

„Dlatego, współpracując z władzami ustawodawczymi, przedstawię propozycję włożenia pieniędzy z powrotem do kieszeni Kalifornijczyków w celu przeciwdziałania rosnącym cenom gazu” – powiedział.

READ  Akcje zamykają trudny kwartał z powodu obaw gospodarczych

Newsom nie podał od tego czasu żadnych dalszych szczegółów swojej propozycji zrównoważenia wyższych cen gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *