Jason Tatum ożywa w meczu Celtics Force 7 vs. Sixers

Boston Celtics kończą tę serię u siebie.

Prowadzeni przez Marcusa Smarta i przebudzenia Jasona Tatuma w czwartej kwarcie, Celtics kontynuowali sezon w czwartek, wygrywając 95-86 z Philadelphia 76ers w 6. meczu półfinałów Konferencji Wschodniej. O losach serii zadecyduje 7. mecz w Bostonie w niedzielę.

Smart prowadził drużynę, zdobywając 22 punkty, 7 zbiórek, 7 asyst i 2 przechwyty, ale gra zależała od tego, czy Tatum zdobył 16 punktów w czwartej kwarcie, po zdobyciu zaledwie 3 w poprzednich 36 minutach.

Sam Tatum pokonał Sixers 16-13 przez całą kwartę, a także zakończył mecz z 9 zbiórkami, 6 asystami, 2 przechwytami i 2 blokami.

„Pokornie, jestem jednym z najlepszych koszykarzy na świecie” – powiedział Tatum – powiedział po meczu. „Przetrwaj trudne chwile, przetrwaj kryzysy, to długa gra. Na szczęście mam kilku świetnych kolegów z drużyny, którzy kontynuują grę”.

Celtics utrzymywali dwucyfrowe prowadzenie przez większą część pierwszej połowy, ale Sixers szybko wrócili przed hałaśliwym tłumem tuż po przerwie. Gra zaostrzyła się w dalszej części trzeciej kwarty i żadna drużyna nie prowadziła więcej niż dwoma punktami, dopóki Tatum nie poprowadził wiecu Celtics pod koniec czwartej kwarty.

Jason Tatum i Celtics wciąż żyją. (AP Photo/Matt Slocum)

Joel Embiid i Therese Maxe zremisowali na prowadzeniu, zdobywając po 26 punktów, oddając 18 z 39 połączonych strzałów, ale Sixers jako całość mieli fatalną noc w ataku, z 36,1% strzałów z gry.

READ  Bayern Monachium wygląda na zagubionego – kadra Thomasa Tuchela jest zbyt liczna