Jay Slater: Policja odwołała poszukiwania zaginionego nastolatka na Teneryfie

Skomentuj zdjęcie, Jay Slater, na zdjęciu z matką Debbie Duncan, wybrał się na swoje pierwsze zagraniczne wakacje bez rodziców

Policja na hiszpańskiej Teneryfie poinformowała, że ​​poszukiwania zaginionego brytyjskiego nastolatka Jaya Slatera zostały wstrzymane.

Gwardia Cywilna Teneryfy powiedziała BBC: „Poszukiwania zostały zakończone. Wczoraj był ostatni dzień poszukiwań”.

Przyjaciel rodziny na wyspie powiedział, że będą kontynuować poszukiwania i szukają do pomocy osób z doświadczeniem w ratownictwie.

W sobotę policja, z pomocą kilkudziesięciu ratowników, przeprowadziła nową akcję poszukiwawczą w pobliżu wioski Masca w Parku Narodowym Rural de Teno.

Rzeczniczka Guardia Civil potwierdziła agencji Reuters, że poszukiwania pana Slatera nie są już „aktywne” i że „sprawa pozostaje otwarta, a śledztwo ma kilka kierunków”.

Odkąd nastolatek zaginął prawie dwa tygodnie temu, władze hiszpańskie wysłały załogi helikopterów, specjalnie wyszkolone psy poszukiwawcze i drony.

Rachel Hargreaves, matka najlepszego przyjaciela pana Slatera, Brada Hargreavesa, przebywa na Teneryfie, aby wesprzeć jego rodzinę.

„Po prostu kontynuujemy poszukiwania na własną rękę” – powiedziała BBC.

Dodała, że ​​w poniedziałek rodzina porozmawia z władzami hiszpańskimi, aby dowiedzieć się więcej na temat prowadzonego przez nie śledztwa w sprawie zaginięcia.

Źródło obrazu, Nicka Garnetta/BBC

Skomentuj zdjęcie, Policja twierdzi, że choć przeszukanie zostało odwołane, sprawa pozostaje otwarta.

Oczekiwano, że operacja będzie „przeszukaniem na dużą skalę”, ale na miejsce spotkania na krótko przed jego rozpoczęciem przybyło mniej niż tuzin osób – zauważyli reporterzy BBC na miejscu.

Przeszukania objęły doliny i stromy, skalisty teren otaczający małą wioskę, w której ostatni raz widziano pana Slatera.

Ale w niedzielę rano w Maska nie było pojazdów ani personelu ratunkowego.

Następnego ranka, 17 czerwca, oznaczono go na zdjęciu opublikowanym na Snapchacie o godzinie 07:30 GMT w Airbnb w Masca, które rzekomo wynajmowali obaj mężczyźni.

Śledczy rozmawiali z dwoma mężczyznami i stwierdzili, że „nie są oni w żaden sposób powiązani ze sprawą”.

Źródło obrazu, Muhammad Madi/BBC

Skomentuj zdjęcie, Ojciec i starszy brat Jaya Slatera rozwiesili plakaty w miejscowości Santiago del Teide u podnóża parku narodowego

Ostatni raz słyszano go tuż przed godziną 09:00 GMT w Rural di Teno Park, gdzie zadzwonił do przyjaciela i powiedział mu, że spóźnił się na autobus i próbował wrócić pieszo do miejsca zakwaterowania na południu wyspy, które zajęło mu 10 godzin. .

Jego najlepszy przyjaciel, Brad Hargreaves, powiedział programowi „This Morning” stacji ITV, że mniej więcej w tym samym czasie odebrał rozmowę wideo od pana Slatera, ponieważ wydawało się, że zjeżdża z wyznaczonego toru, a podczas rozmowy okazało się, że jego stopy znajdują się na nierównym terenie.

W zeszłym tygodniu w rozmowie z ITV Hargreaves powiedział: „Nie wiem, jak i co się tam stało, ale poszedł i zadzwonił do mnie w połowie drogi do ich domu, mówiąc, że tu zostanę i wrócę następnego dnia”.

„Zadzwonił do mnie, gdy schodził z góry, i powiedział, że wraca do domu.

„Wtedy nic o tym nie myślałem, po prostu myślałem, że pojedzie do domu autobusem lub taksówką, bo tak powiedział.

„Następną rzeczą, o której wiesz, że jego telefon się rozładował, a minęło już 10 dni i od tego czasu nic się nie wydarzyło”.

Skomentuj zdjęcie, Nawigacja w pobliżu miejsca, w którym ostatnio widziano pana Slatera, jest trudna.
Skomentuj zdjęcie, Najnowsze znane ruchy Jaya Slatera na Teneryfie.

Matka pana Slatera, Debbie Duncan, udała się na wyspę w czasie, gdy trwały poszukiwania.

Powiedziała, że ​​pieniądze zebrane w Internecie zostaną przeznaczone na wsparcie zespołów ratownictwa górskiego, pokrycie kosztów ich zakwaterowania i wyżywienia.

W rozmowie z BBC matka pana Slatera powiedziała: „To po prostu miły, zabawny facet, który ma setki przyjaciół, którzy uwielbiają przebywać w jego towarzystwie”.

„To niesamowite, piękne. To moje dziecko”.

Policja w Lancashire skierowała pytania BBC dotyczące odwołania poszukiwań do Guardia Civil, twierdząc, że jej rolą jest wspieranie rodziny pana Slatera.

Co wiemy do tej pory

Przepraszamy, nie możemy pokazać tej części historii na tej lekkiej, przenośnej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *