Pojawiają się nowe typy Covida. Jakie są objawy?


Liczba szpitali w południowo-zachodniej Florydzie rośnie pod względem liczby Covidów

grać

Co powoduje uczucie wyczerpania, ból mięśni i przekrwienie?

Nawet jeśli chcesz wykluczyć Covid-19, nie rób tego.

The Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podają, że 39 stanów zgłosiło przypadki Covid-19Łącznie z Florydą.

Wskaźniki pozytywnych testów w całym kraju wzrosły do ​​prawie 7% z 5% w poprzednim tygodniu. Według CDC w całym kraju rośnie liczba wizyt na izbach przyjęć w szpitalach z powodu infekcji Covid-19.

Dane zebrane przez Stanowy Departament Zdrowia Lekarze zauważają wzrost liczby infekcji.

Choć w tej chwili nie jest to niepokojące, eksperci twierdzą, że może się to zmienić wraz z upływem lata.

Obydwa Lee Zdrowie I NCHNajwięcej przypadków odnotowano w dwóch systemach szpitalnych w południowo-zachodniej Florydzie.

Co mówią szpitale hrabstw Lee i Collier?

„Podobnie jak wiele systemów świadczenia opieki zdrowotnej w całym kraju, placówki Lee Health System odnotowały niewielką, ale znaczącą poprawę liczby pacjentów zakażonych Covid-19, szukających opieki” – powiedział dr Ian Konzenhauser, dyrektor medyczny szpitala Lee County General Hospital. e-mail. .

W NCH, prywatnej organizacji non-profit z siedzibą w hrabstwie Collier, wiosną tego roku odnotowano niewielki wzrost, który może utrzymać się także latem, mówi Christopher Raphael, dyrektor wykonawczy oddziału intensywnej terapii.

Powiedział, że infekcje Covid stanowiły 36% wszystkich potwierdzeń laboratoryjnych w NCH w maju, w porównaniu z 28% w kwietniu.

Co pokazują liczby Florida Covid?

Na początku tego roku stanowy departament zdrowia przywrócił cotygodniowe raportowanie przypadków.

Liczba infekcji w całym stanie wyniosła 8927 przypadków w tygodniu rozpoczynającym się 14 czerwca, w porównaniu z 6568 przypadków w tym samym tygodniu w 2023 r.

READ  Wybory w Chile kończą się historycznym głosowaniem za postępową nową konstytucją

W hrabstwie Lee było 392 przypadki, podczas gdy Collier miał 210 przypadków. Liczby te są dwukrotnie większe niż rok temu; W tygodniu kończącym się 16 czerwca 2023 r. Lee miał 259 przypadków. Collier miał 92 lata.

W tym roku na Florydzie odnotowano już 195 793 przypadków. Statystyki za rok do czerwca ubiegłego roku nie były dostępne. W zeszłym roku łączna liczba przypadków w całym stanie wyniosła 583 014.

A co z nowymi typami i szczepionkami na Covid?

Pojawiają się nowe warianty wirusa, a CDC podaje, że szczep KP.3 odpowiada za 33% infekcji w całym kraju, a następnie szczep KP.2 – prawie 21%. Kolejna odmiana, LB. 1, odpowiada za blisko 18% infekcji.

Konzenhauser z Lee Health powiedział, że przyczyny wzrostu liczby przypadków na Florydzie można powiązać z kilkoma czynnikami.

„W przeszłości pandemia Covid charakteryzowała się gwałtownym wzrostem w lecie ze względu na zwiększone podróże i ludzi spędzających więcej czasu w pomieszczeniach zamkniętych, aby uciec przed upałem” – powiedział.

„Co więcej, liczba dawek przypominających szczepionek znacznie spadła, a okazało się, że KP.2, KP.3 i LB.1 rozprzestrzeniają się łatwiej niż ich poprzednicy” – dodał.

Raphael, dyrektor wykonawczy ds. intensywnej terapii w NCH, przyznał, że podróże wiosną i latem, kiedy ludzie zazwyczaj spędzają więcej czasu z innymi, pomagają wyjaśnić wzrost liczby infekcji.

Jaka jest najnowsza aktualizacja szczepionki?

Chociaż Amerykanie mogą nadążać za szczepionkami wzmacniającymi szczepionkę Covid, liczby sugerują coś innego.

Według stanu na połowę maja CDC podało, że od września 23% dorosłych w całym kraju otrzymało aktualizację szczepionek. 42% dorosłych w wieku powyżej 75 lat regularnie zażywa zastrzyki.

Około 14% dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 17 lat ma aktualne szczepienia przeciwko Covid.

Pozytywnym akcentem Konzenhauser stwierdził, że nie wykazano, aby trzy najnowsze warianty powodowały poważniejszą infekcję.

READ  7 sędziów wybranych po 2 dniach przesłuchań Trumpa w sprawie cichych pieniędzy

Objawy mogą obejmować gorączkę lub dreszcze; Kaszel, ból gardła, przekrwienie, ból głowy, ból mięśni, zmęczenie i trudności w oddychaniu. Niektórzy mogą doświadczyć utraty smaku lub węchu, „mgły” mózgu i rozstroju żołądka.

Jak mogę się upewnić, że jestem na bieżąco ze szczepieniami?

27 czerwca CDC opublikowało aktualizację szczepionek na tę jesień i zimę.

Zaleca wszystkim osobom w wieku 6 miesięcy i starszym wykonanie dawki przypominającej, niezależnie od tego, czy były wcześniej szczepione, czy nie.

CDC zwraca uwagę, że wirus wywołujący COVID-19 stale się zmienia, a ochrona przed szczepionkami z biegiem czasu słabnie.

„Uzyskanie zaktualizowanej szczepionki Covid-19 na lata 2024–2025 może przywrócić i poprawić ochronę przed szczepami wirusa, które obecnie powodują większość infekcji i hospitalizacji w Stanach Zjednoczonych” – stwierdziło CDC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *