Jerry Blavat, legenda radia z Filadelfii, zmarł w wieku 82 lat

Jego rodzina ogłosiła w piątek rano, że w wieku 82 lat zmarł legendarny radiowiec z Filadelfii, Jerry Blavat.

Urodzony w południowej Filadelfii, Gerald Joseph Blavat rozpoczął karierę w branży rozrywkowej jako tancerz w Bandstand w wieku 13 lat.

W wieku 20 lat Blavat zaczął prowadzić własny program radiowy, w którym prezentował swoją bystrą, żywą osobowość, która urzekła okolicę.

PHILADELPHIA, PA – 15 maja: DJ Jerry Blavat odwiedza Fox 29’s Good Day w FOX 29 Studio w Filadelfii, PA, 15 maja 2015 r. w Filadelfii, Stany Zjednoczone. (Zdjęcie autorstwa Gilberta Carrasquillo/GC Images)

Po drodze Blavat przyjął kilka pseudonimów, takich jak „The Boss with the Hot Sauce” i „The Geator with the Heater”.

Blavat został wprowadzony do Philadelphia Music Alliance Hall of Fame w 1993 roku, aw 1998 roku został włączony do Rock and Roll Hall of Fame Muzeum Radia i Nagrań.

„Kołysz się, bo tylko raz” zostało ukute przez Blavata, którego później użył jako inspiracji w swojej autobiografii „You Only Rock Once: My Life in Music” z 2011 roku.

Pozostał aktywny w branży radiowej, prowadząc sieć radiową Geator Gold i „Memories” w Margate.

Blavat został wybrany „Najlepszą ikoną” Philly Magazine w 2018 roku i został uwieczniony na muralu w południowej Filadelfii wraz z innymi lokalnymi legendami muzyki, w tym piosenkarzem „Wildwood Days” Bobbym Riddle’em.

Rodzina Blavata wydała w piątek oświadczenie, prosząc przyjaciół Jerry’ego o dalsze dzielenie się wspomnieniami o nim.

Jerry powiedział z dumą: „Życie jest cenne i jestem szczęśliwy”. A kiedy jestem szczęśliwy, chcę, żeby świat był szczęśliwy. Więc żył pełnią życia i cieszył się dzieleniem życia z wami wszystkimi”.

Wielu przyjaciół Jerry’ego opowiadało o swoich licznych wspomnieniach związanych z legendą.

„Tańczę na parkiecie, odkąd skończyłem 18 lat, a Jerry’s stał się ogromną częścią moich sobotnich wieczorów i sobotnich wieczorów” – powiedział mieszkaniec Margate, Don Ranieri.

„Pstrykał palcami i każdemu podawał imiona” — wspomina przyjaciółka Anne Catania.

Dyrektor generalny Chickie’s and Pete, Pete Ciarrochi, wspominał: „Jest zbieraczem. Mówił:„ Jesteś najlepszy, nie ma nikogo lepszego od ciebie ”. Jesteś najlepszy. „

„Znał Dionne Warwick, znał Frankiego Avalona, ​​znał Smokeya Robinsona, ale byłeś równie ważny, z kim rozmawiał” – powiedział Hughie Dillon z Philly Chechat.

Był wędrowną encyklopedią, rzecznikiem zdrowia i hojnym człowiekiem o wielkim sercu, jak mówią jego najbliżsi przyjaciele.

„Utrata go w Filadelfii jest jak utrata Dzwonu Wolności. To tak duża część miasta” – dodał Ciarucci.

„Chciałem być nim”, powiedział Dillon. „Był taki dobry ze swoją energią, kontaktem z ludźmi, tworząc atmosferę, imprezową atmosferę”.

Gdziekolwiek udał się Blavat, robił to z zabawą i rozrywką.

„Geator, twój styl, twoje słowa – zawsze będziemy o tobie myśleć i zawsze będziesz częścią rodziny Chickie, Pete’a i mojej” – powiedział Ciarrocchi.

Anne dodała: „Świat jest lepszym miejscem i lepszym miejscem, ponieważ był z nami, ale smutno, że nie ma już Jerry’ego”.

Życie Jerry’ego będzie obchodzone w sobotę, 28 stycznia, w Bazylice Świętych Piotra i Pawła. Spektakl rozpocznie się o godzinie 9:00, blok zaplanowano na 11:30

READ  Złote Globy zostały wyprzedane, a grupa Hollywood Foreign Press została zamknięta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *