Jestem ekspertem w dziedzinie podróży — oto, co zrobić, jeśli utkniesz w miejscu niczym pasażer norweskiego statku wycieczkowego

Podróż


Będziesz pływał, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek.

Biuro podróży opisuje podstawowe kroki, jakie powinni podjąć pasażerowie, jeśli nie uda im się ponownie wejść na pokład statku wycieczkowego przed planowaną godziną wypłynięcia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia ośmiu norweskich pasażerów, w tym sześciu Amerykanów, utknęło w Afryce po tym, jak ich statek opuścił port bez nich, ponieważ ich prywatna podróż lądowa wymagała dodatkowego czasu.

Statki wycieczkowe często dokują na kilka dni lub godzin w różnych portach, dając osobom na pokładzie możliwość zejścia na ląd i zwiedzania lokalnych obszarów.

Chociaż rzadko zdarza się, aby statek ponownie wypłynął w rejs bez wszystkich pasażerów na pokładzie, biuro podróży Big Apple Joanna Kawtar Mówi, że pozostawienie tego może stać się biurokratycznym koszmarem.

„To jedna z tych rzeczy: nie stanowi to problemu, dopóki nie stanie się problemem” – powiedziała. USA dziś Wtorek.

Pod koniec ubiegłego tygodnia ośmiu norweskich pasażerów, w tym sześciu Amerykanów, utknęło w Afryce po tym, jak ich statek opuścił port bez nich, ponieważ ich prywatna podróż lądowa wymagała dodatkowego czasu. Boston Globe za pośrednictwem Getty Images

Jeżeli po powrocie do portu zauważysz, że Twój statek odpływa, ekspert radzi natychmiast skontaktować się z linią wycieczkową i poinformować o tym fakcie.

Kawsar dodał, że utknięty pasażer powinien skontaktować się ze swoim biurem podróży, aby pomóc w załatwieniu spraw logistycznych, takich jak rezerwacja zakwaterowania awaryjnego lub loty przesiadkowe.

Najbliższa ambasada USA również może być w stanie zapewnić pomoc, ale jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł ubiegać się o zwrot kosztów ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli działania na lądzie nie są organizowane przez samo przedsiębiorstwo wycieczkowe.

Rozsądni podróżnicy powinni wybierać wycieczki lądowe organizowane przez rejs lub współpracującego z nimi dostawcę, który zapewni pasażerom powrót przed czasem ponownego wejścia na pokład, mówi Kawsar.

READ  Co najmniej 21 osób zginęło w pożarze pekińskiego szpitala
Sfilmowano kilku pasażerów, którzy utknęli na mieliźnie po tym, jak nie wrócili na norweską łódź przed wypłynięciem. Jill i Jaya Campbellów

Aby uniknąć przekroczenia godziny odlotu, Kawsar udzielił również kilku praktycznych rad.

Zaapelowała do pasażerów, aby upewnili się, że na zegarku jest ustawiony czas wysyłki, a nie czas lokalny, który może być inny

„Wiele osób jest tym zdezorientowanych” – oznajmiła, dodając, że podróżni powinni starać się dotrzeć na łódź co najmniej godzinę wcześniej.

A jeśli będziesz schodził ze statku, Kawsar twierdzi, że musisz zabrać ze sobą najważniejsze rzeczy, na wypadek gdyby coś się stało.

„Prawdopodobnie powinieneś mieć przy sobie paszport, ponieważ będzie on potrzebny, aby wejść na pokład samolotu przedostającego się do następnego portu, zwłaszcza jeśli będzie on znajdował się w innym kraju” – radzi Kawsar.

Dodała, że ​​podróżni powinni zaopatrzyć się w kartę kredytową na wypadek, gdyby musieli ponieść nieoczekiwane wydatki, w tym zakwaterowanie w nagłych wypadkach.

Podróżni powinni dążyć do powrotu na łódź co najmniej godzinę wcześniej. Grupa VW Pics/Universal Images za pośrednictwem Getty Images

Podczas gdy ośmiu pasażerów, którzy utknęli na statku Norweg, wdarło się na linię wycieczkową, oskarżając ich o zaniedbanie „podstawowego obowiązku ostrożności”, Corther twierdzi, że statki w porcie działają według napiętych harmonogramów.

„Jeśli muszą wyjechać o określonej godzinie, muszą wyjechać o tej porze” – dodała.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/02/lifestyle/im-a-travel-expert-heres-what-to-do-if-youre-left-stranded-like-the-norweigan-cruise-passengers/ ?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *