Ptasia grypa wykryta u największego producenta świeżych jaj w USA, produkcja wstrzymana – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Największy producent świeżych jaj w USA poinformował we wtorek, że wstrzymał produkcję w zakładzie w Teksasie w USA po wykryciu ptasiej grypy u kurczaków.

Cal-Maine Foods, Inc. z siedzibą w Ridgeland w stanie Missisipi Z raportu wynika, że ​​około 1,6 miliona kur niosek i 337 000 młodych kur, co stanowi 3,6% całego stada, zostało zniszczonych po wykryciu infekcji, czyli ptasiej grypy, w obiekcie w Parmar. Hrabstwo w Teksasie.

To absolutnie druzgocąca wiadomość dla Cal-Maine i całego regionu Panhandle, który już został mocno dotknięty. W świetle tego niedawnego rozwoju wszyscy producenci muszą przyjąć zwiększone środki bezpieczeństwa biologicznego. Ponieważ wirus rozprzestrzenia się szybko, musimy działać szybko.

Komisarz Sid Miller, Departament Rolnictwa Teksasu

Zakład znajduje się 135 mil na południowy zachód od Amarillo i 570 mil na północny zachód od Dallas w Teksasie Zachodnim, na granicy Teksasu i Nowego Meksyku.

„Agencja w dalszym ciągu ściśle współpracuje z urzędnikami władz federalnych, stanowych i lokalnych oraz wybranymi grupami branżowymi, aby ograniczyć ryzyko przyszłych epidemii i skutecznie zarządzać reakcją”. Według raportu. „Cal-Mine Foods pracuje nad zabezpieczeniem produkcji w innych zakładach, aby zminimalizować zakłócenia dla swoich klientów”.

Firma stwierdziła, że ​​nie ma ryzyka ptasiej grypy związanego z jajami znajdującymi się obecnie na rynku i żadne jaja nie zostały wycofane z rynku. Miller powtórzył raport, twierdząc, że ryzyko dla społeczeństwa jest niskie.

„Obecne ryzyko dla społeczeństwa jest niskie”. – powiedział Miller. „Dla nas, jako branży, ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu czujności. Agencje stanowe i krajowe będą w dalszym ciągu zapewniać aktualne wytyczne w miarę konieczności wprowadzania zmian”.

Prawidłowo przechowywane i ugotowane jajka są bezpieczne do spożycia. Według Departamentu Rolnictwa USA.

Oświadczenie Cal-Maine następuje dzień po tym, jak urzędnicy stanowi ds. zdrowia poinformowali, że osoba mająca kontakt z bydłem uzyskała pozytywny wynik testu na obecność ptasiej grypy, a ryzyko dla społeczeństwa jest niskie.

READ  NBC Los Angeles — helikopter policyjny rozbija się na plaży w Newport

Przypadek człowieka to pierwszy znany na świecie przypadek osoby, która zaraziła się tą wersją ptasiej grypy od ssaka – stwierdzili federalni urzędnicy ds. zdrowia.

W zeszłym tygodniu zgłoszono, że krowy mleczne w Teksasie i Kansas zostały zakażone ptasią grypą, a federalni urzędnicy ds. rolnictwa potwierdzili później infekcję w stadzie mlecznym w stanie Michigan, do którego trafiły krowy z Teksasu.

Firma podała, że ​​Cal-Mine sprzedaje większość swoich jaj w południowo-zachodnich, południowo-wschodnich, środkowo-zachodnich i środkowoatlantyckich regionach Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *