Raport: Vanguard głosuje na Igera zamiast na Peltza w walce przez pełnomocnika Disneya

Bob Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, przemawia podczas uroczystej ceremonii otwarcia atrakcji o tematyce zootopii w Shanghai Disney Resort w Shanghai Disney Resort, 19 grudnia 2023 r. w Szanghaju w Chinach.

Chińska Grupa Optyczna | Obrazy Getty’ego

Disneya Największy akcjonariusz, zarządzający funduszem indeksowym Vanguard, planuje poprzeć kierownictwo Trian Partners Nelsona Peltza w głosowaniu zarządu w środę. Poinformował Bloomberg News wtorek, powołując się na anonimowe osoby zaznajomione ze sprawą.

Akcjonariusze instytucjonalni mają czas do środy na zmianę głosu. Vanguard posiada 7,8% akcji Disneya. Czarny kamieńdrugi co do wielkości akcjonariusz Disneya z 4,2% akcji, a także wspiera obecny zarząd i dyrektora generalnego Boba Igera, Poinformował o tym „Wall Street Journal”. Poniedziałek.

Doniesienia na temat sposobu głosowania największych akcjonariuszy Disneya spotkały się we wtorek wieczorem z ostrą krytyką ze strony inwestora-aktywisty Billa Ackmana.

„Tylko spółka i jej doradcy mają dostęp do sposobu głosowania akcjonariuszy przed dniem walnego zgromadzenia” – powiedział Ackman książki na platformie mediów społecznościowych

Ackman napisał, że akcjonariusze Disneya powinni wspierać wysiłki Peltza, ponieważ wniósłby on „niezwykły dodatek” do Disneya oraz ponieważ przecieki medialne, które według Ackmana pochodziły od Disneya lub jego doradców, wzbudziły pytanie, dlaczego zarząd „tak ciężko walczył, aby go zatrzymać” wyłączony.”

Dołączenie do zarządu Disneya byłoby poważnym ciosem dla ambicji Peltza, jeśli chodzi o dołączenie do zarządu Disneya, gdyby zarówno BlackRock, jak i Vanguard zdecydowały się wspierać kandydatów nominowanych przez tę firmę medialną. W tej sytuacji nieznane pozostałyby jedynie State Street i Geod Capital Management, trzeci i czwarty co do wielkości akcjonariusz firmy.

Poprzez zaszeregowanie Wraz z byłym dyrektorem generalnym Marvela Ike'iem Perlmutterem Trian kontroluje 1,8% akcji Disneya, co czyni ją piątym co do wielkości akcjonariuszem. Inwestorzy indywidualni mają czas do wtorku do godziny 23:59 czasu wschodniego na oddanie głosu drogą telefoniczną lub internetową.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosły we wtorek rano

Trian otrzymał wsparcie od innych mniejszych akcjonariuszy, w tym Neuberger Berman i CalPERS. Ze swojej strony Disney powołał kilka najwybitniejszych nazwisk ze świata korporacji i mediów, w tym… C. B. Morgana Chase’a Dyrektor generalny Jamie Dimon i twórca Gwiezdnych Wojen George Lucas.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Disneya rozpoczyna się w środę o godzinie 13:00 czasu wschodniego.

Vanguard odmówił komentarza CNBC.

Pełny raport Bloomberga można przeczytać tutaj.

Nie przegap tych historii z CNBC PRO:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *