Joel Embiid przeszedł operację kolana, co osłabia nadzieje 76ers na play-offy

Zespół ogłosił w niedzielę, że decyzją, która może mieć długoterminowe konsekwencje dla Philadelphia 76ers i ich franczyzy, MVP NBA Joel Embiid przejdzie operację w celu naprawienia kontuzji łąkotki bocznej lewego kolana. Harmonogram powrotu Embiida do zdrowia nie jest jeszcze znany, ale oczekuje się, że będzie pauzował przez dłuższy czas.

styczeń W przegranym przez 76ers meczu z Golden State Warriors Embiid doznał kontuzji łąkotki, gdy Jonathan Cuminga upadł na nogę podczas próby odzyskania luźnej piłki. Przez następne dwa mecze w Filadelfii rozważał możliwości leczenia.

Ta porażka komplikuje nadzieje 76ers na głęboki występ po sezonie i skutecznie eliminuje Embiida z wyścigu o MVP; Aby kwalifikować się do nagrody, kandydaci do nagrody na koniec sezonu muszą wystąpić w 65 meczach.

Embiid, który notuje średnio 35,3 punktu, 11,3 zbiórek i 5,7 asyst, opuścił już 14 meczów przed poniedziałkowym meczem i nie spełni wymagań minimalnych, jeśli opuści cztery kolejne mecze, które odbędą się w sobotę.

Stephen Curry i trzech debiutantów występują w rezerwach NBA All-Star

Kontuzja Embiida może mieć poważny wpływ na strategię Filadelfii dotyczącą ostatecznych terminów sprzedaży i aspiracje pozasezonowe – nawet jeśli uda mu się wrócić przed rozpoczęciem play-offów w połowie kwietnia. Chociaż 76ers uznano za potencjalnych nabywców po październikowej transakcji Jamesa Hardena z Los Angeles Clippers, jeśli stan zdrowia Embiida pozostaje niejasny, powinni rozważyć logikę inwestowania aktywów poborowych w krótkoterminowe wzmocnienia.

76ers, którzy przegrywali w drugiej rundzie play-offów w każdym z ostatnich trzech sezonów, mają nadzieję na awans do finału Konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 2001 roku. Filadelfia (30-18) spadła jednak na piąte miejsce. Po kontuzji Embiida Konferencja Wschodnia i jej losy są bezpośrednio powiązane z istnieniem jej franczyzy.

Embiid wystąpił w 34 z 48 meczów w tym sezonie: bilans Filadelfii z nim w składzie wynosi 26-8, a bez niego 4-10. 76 graczy nr. Indiana 6 ma 3,5 meczu przewagi nad Pacers, ale zmuszona do radzenia sobie bez Embiida przez dłuższy czas zmniejsza ich szanse na grę w pierwszej rundzie i może wyrzucić ich z wyścigu play-in na Wschodzie.

READ  49ers LB Dre Greenlaw z drużyny INT wygrywa z Packers i wysyła San Francisco na mecz o mistrzostwo NFC

76ers i Embiid prawdopodobnie będą postępować ostrożnie, biorąc pod uwagę długą historię kontuzji środkowego, w tym rozdarcie łąkotki w lewym kolanie, które wymagało operacji na koniec sezonu w 2017 r., oraz niewielkie uszkodzenie łąkotki bocznej w prawym kolanie, które wykluczyło go z gry na jeden mecz . Podczas play-offów w 2021 roku.

Nadzieje Embiida na zdobycie trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego również są zagrożone. luty Zakładając, że Embiid nie wróci na czas i nie zajmie miejsca w Konferencji Wschodniej w Meczu Gwiazd rozegranym 18 stycznia, komisarz NBA Adam Silver będzie musiał wyznaczyć następcę po kontuzji.

Gałęzie tej rany można nosić latem; 7-metrowy zawodnik wyraził zainteresowanie grą dla Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W zeszłym miesiącu drużyna USA Basketball ogłosiła, że ​​Embiid jest jednym z 41 kandydatów, którzy znajdą się w 12-osobowym składzie na igrzyska, które rozpoczynają się w lipcu, ale staną przed decyzją, czy wziąć udział w zawodach, czy też skorzystać z dodatkowego czasu na odpoczynek i regenerację przed 2024 rokiem. -25 sezon.

Podjął decyzję o poddaniu się operacji kolana w niedzielę, 1 stycznia. 25

Chociaż Embiid nie figurował w raporcie dotyczącym kontuzji Filadelfii przed meczem Nikoli Jokicia z Denver Nuggets 27 stycznia, doznał zadrapań pod koniec treningu przed meczem. Embiid opuścił kolejny mecz Filadelfii przeciwko Portland Trail Blazers 29 stycznia z „bolącym lewym kolanem”, po czym zdobył 14 punktów najmniej w sezonie przeciwko Warriors z powodu kontuzji lewego kolana. NBA ogłosiła 1 lutego, że 76 graczy zostało ukaranych grzywną w wysokości 75 000 dolarów za nieumieszczenie Embiida w „dokładnym i terminowym” raporcie dotyczącym kontuzji podczas meczu Nuggets.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *