Joey Chestnut prawie pokonał zwycięzcę zawodów Nathana podczas występu w bazie wojskowej w Teksasie

Joey Chestnut połknął 57 hot dogów i bajgla w czwartek 4 lipca podczas pięciominutowej parady w bazie wojskowej Fort Bliss w El Paso w Teksasie.

To o jednego mniej niż wszystkich zwycięzców 10-minutowego konkursu jedzenia hot dogów dla mężczyzn Nathana na Coney Island, w którym w tym roku zakazano udziału w konkursie Chestnut.

„Na początku jechałem szybko, potem trochę zwolniłem i przez chwilę myślałem, że uda mi się dobić do 60” – powiedział Chestnut po zjedzeniu 57 hot dogów i bułki.

– Nie powstrzymywałem się.

Wcześniej tego samego dnia Pat Bertoletti zjadł 58 hot dogów podczas konkursu Nathan’s Contest i zdobył przyznany mistrzowi musztardowy pas. Był jednym z czterech zawodników, którzy w tym roku zjedli 50 lub więcej hot dogów – czego nikt nie zrobił w zeszłym roku, kiedy Chestnut zdobył swój 16. tytuł z 62 hot dogami.

„Ci goście wykonali świetną robotę!” – powiedział Chestnut SMS-em dla USA TODAY Sports. „Są dużo lepsze niż w zeszłym roku. Jestem naprawdę szczęśliwy ze względu na Pata”.

Dzięki aplikacji USA TODAY szybko dotrzesz do sedna wiadomości. Pobierz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane relacje, krzyżówki, opowiadania audio, e-gazetę i nie tylko.

Zjadacz rywalizacji Joey Chestnut (z prawej) świętuje po zjedzeniu 13 burgerów z oliwkami w ciągu pięciu minut przed meczem baseballowym niższej ligi na stadionie Jackson Field w Lansing w stanie Michigan, 10 sierpnia 2023 r.

Zjadacz rywalizacji Joey Chestnut (z prawej) świętuje po zjedzeniu 13 burgerów z oliwkami w ciągu pięciu minut przed meczem baseballowym niższej ligi na stadionie Jackson Field w Lansing w stanie Michigan, 10 sierpnia 2023 r.

Przygotowując się do targów w El Paso, 40-letni Chestnut postawił sobie za cel: zjeść więcej hot-dogów i bułek w ciągu pięciu minut, niż zwycięzca konkursu Nathana zjadł w 10 minut.

„Byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc to zrobić” – powiedział Chestnut, który w 2021 roku ustanowił rekord Nathans z 76 hot dogami i bułkami.

Chestnutowi zakazano udziału w tegorocznych konkursach, ponieważ podpisał umowę z Impossible Foods. George Shea z Major League Eating, która organizuje konkurs Nathana, powiedział, że firma wprowadziła na rynek roślinnego hot doga, a Nathan uważa, że ​​partnerstwo Chestnut z Impossible Foods stwarza konflikt interesów.

READ  Szef Royals mówi, że Whit Merrifield „przeprasza” za to, że zaszczepił konkurenta

Chociaż fanom Chestnuta odmówiono możliwości oglądania go podczas transmisji telewizyjnej ESPN, jego występ z bazy wojskowej był transmitowany na żywo na jego stronie YouTube i obejrzało około 19 000 osób. Rywalizował z czterema żołnierzami, zjadając łącznie 49 hot dogów i bułkę.

W zeszłym tygodniu w rozmowie z USA TODAY Sports Chestnutt powiedział o zakazie Nathansa: „Zdecydowanie odczuwamy duży ból. Jest trochę smutku”.

Powiedział jednak, że to nic w porównaniu z tym, co przeżył w 2022 roku, kiedy startował w zawodach niecałe trzy tygodnie po śmierci matki spowodowanej złamaniem nogi.

„Jest naprawdę źle, ale nie aż tak źle jak tamta sytuacja” – powiedział Chestnut. „Udało mi się przetrwać tę sytuację, przetrwać rok, który przegrałem (w 2015 r. z Mattem Stoneyem) i wrócić silniejszy. Przejdę przez to i zobaczymy, dokąd mnie to zaprowadzi”.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Jak Joey Chestnut wypadł w porównaniu ze zwycięzcą konkursu hot dogów Nathan’s?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *