John Lynch, 49ers „niesamowicie pod wrażeniem” Sama Darnolda w tym sezonie – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

SANTA CLARA — Zespół 49ers zdecydował się nie ryzykować w finale sezonu zasadniczego z rozgrywającym Pro Bowl Brockiem Purdym.

Otwiera to drzwi rezerwowemu rozgrywającemu Samowi Darnoldowi, aby mógł pokazać, czy jego umiejętności na boisku przełożą się na mecze, gdy będzie prowadził 49ers w ataku.

„Jako organizacja jesteśmy z niego bardzo zadowoleni” – powiedział o Darnoldu dyrektor generalny 49ers, John Lynch, podczas piątkowego porannego wystąpienia w programie „Murph & Markus” KNBR.

Myślę, że wszyscy są podekscytowani faktem, że będzie miał okazję zagrać w tym tygodniu i zobaczyć, co może zrobić przeciwko Rams”.

Darnold po raz pierwszy wystartuje w barwach 49ers w niedzielę w 18. tygodniu meczu z Los Angeles Rams na stadionie Levi's. Zespół 49ers zajął pierwsze miejsce w play-offach NFC, co skłoniło zespół do zatrzymania Purdy'ego na uboczu.

26-letni Darnold podpisał roczny kontrakt z 49ers w czasie, gdy nie było pewne, jak Purdy zareaguje po marcowej operacji, mającej na celu naprawę zerwanego więzadła w łokciu.

Wyraźnie pokonał Treya Lance’a w roli rezerwowego, co skłoniło 49ers do wymiany Lance’a na rzecz Dallas Cowboys w zamian za wybór w czwartej rundzie draftu do NFL 2024. 49ers dokonali wymiany, aby w 2021 roku wybrać Lance’a na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Darnold wszedł do NFL w 2018 roku jako trzeci zawodnik drużyny New York Jets, gdzie w ciągu trzech sezonów miał największe problemy w 38 startach.

Następnie, należąc do równie nieudolnej organizacji w Karolinie, przez ostatnie dwa sezony Darnold rozegrał 17 meczów dla Panthers, uzyskując w tych występach bilans 8-9.

Darnold podpisał roczny kontrakt za 4,5 miliona dolarów z 49ers poza sezonem.

„Byłem pod ogromnym wrażeniem, że Sam był w stanie zrobić tak wiele rzeczy w tym sezonie” – powiedział Lynch. „Myślę, że mógłby zarobić więcej pieniędzy gdzie indziej, ale Sam chciał być częścią tego, co mieliśmy. Chciał uczestniczyć w laboratorium z Kylem Shanahanem i jego trenerami ofensywy”.

READ  Zwycięstwo Prideful Warriors nad Bulls pozostawia dobre wrażenie w NBA – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

„I wiedział, że to będzie oznaczać wsparcie Brocka Purdy'ego. Powiedzieliśmy jasno: hej, jeśli Brock będzie zdrowy, to będzie nasz człowiek”.

W ograniczonym czasie gry w tym sezonie Darnold wykonał 12 z 20 prób podań na odległość 108 jardów, z jednym przyłożeniem i jednym przechwytem.

Nie ma wątpliwości, dlaczego Darnold wchodzi do NFL jako pożądany wybór. Jest utalentowanym rzucającym i wygląda na to, że w tym tygodniu będzie nadal dobrze wyglądać, dzieląc się zdjęciami z treningów z Purdym.

„Zdobył szacunek wszystkich i, o mój Boże, jest utalentowanym strzelcem” – powiedział Lynch o Darnoldu. „Ponownie wczoraj na treningu mógł zrobić pewne rzeczy. Mówisz (o) talencie do rąk – to modne słowo, które jest krążone – ale jeśli chcesz wiedzieć, czym jest talent do rąk, po prostu obejrzyj Sama Darnolda.

„Potrafi zrobić wyjątkowe rzeczy z piłką”.

Kontrakt Darnolda wygasa z końcem tego sezonu i jasne jest, że 49ers chcą go z powrotem. Pytanie tylko, czy w innym miejscu NFL będą dla niego lepsze możliwości.


Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *