The Clicks to etui na iPhone'a za 139 dolarów dla osób, które nie lubią pisać na ekranie dotykowym

Dostępna jest aplikacja na klawiaturę, która zapewnia nowe funkcje, ale działanie klawiatury nie jest obowiązkowe.

Technologia kliknięcia

Kiedyś byłem demonem prędkości na klawiaturze telefonu. Podobnie jak wtedy, gdy korzystam z klawiatury mechanicznej, piszę tak łatwo, że na początku pisania SMS-ów ludzie w moim domu proszą mnie o wpisanie dłuższych wiadomości. Te dni beztroskiego pisania na telefonie komórkowym podnieciły mnie, gdy dostałem pierwszego iPhone'a.

Nie mogę zacząć bez uprzedniego spojrzenia na klawiaturę dotykową. Pisząc długie SMS-y, e-maile czy dokumenty, zawsze robię przynajmniej jedną literówkę. Dlatego fascynuje mnie niedawna próba wprowadzenia oldschoolowych klawiatur fizycznych do iPhone’ów.

Dodatkowa klawiatura dla iPhone'a

W czwartek firma Clicks Technology zaprezentowała Clicks, klawiaturę dostępną dla iPhone'a 14 Pro, iPhone'a 15 Pro i iPhone'a 15 Pro Max, którą można przyczepić do telefonu niczym etui. Ale zamiast dodawać zabezpieczenia, dodaje fizyczną klawiaturę. Skok każdego klawisza wynosi 0,22 milimetra, powiedział Ars e-mailem Jeff Gadway, starszy wiceprezes ds. marketingu produktów w Clicks. To brzmi jak mile w porównaniu z płaską naturą ekranów dotykowych.

Flicks zasugerował plany wypuszczenia Flicks w dodatkowych kolorach, poza tym, co tutaj widzimy.

Flicks zasugerował plany wypuszczenia Flicks w dodatkowych kolorach, poza tym, co tutaj widzimy.

Technologia kliknięcia

Klawiatura łączy się przez port Lightning lub USB-C iPhone'a (w zależności od tego, który z nich posiada iPhone). Wykorzystuje obsługę iOS dla klawiatur zewnętrznych, wykorzystując protokół Human Interface Device (HID). Według kliknięć Instrukcje stronaFirma zdecydowała się porzucić Bluetooth, aby uniknąć komplikacji związanych z parowaniem i opóźnień. Użytkownicy powinni nadal mieć możliwość ładowania swoich telefonów, w tym ładowarek bezprzewodowych, za pomocą podłączonych kranów.

Jeśli jednak miałeś nadzieję sparować tradycyjną klawiaturę telefonu z tradycyjnymi przewodowymi słuchawkami, nie miałeś szczęścia. Na stronie internetowej firmy podano, że Clicks Technology „pracuje nad rozwiązaniem”, które umożliwi jednoczesną pracę klawiatury i słuchawek przewodowych, ale na razie trzeba będzie wybrać jedno lub drugie. Clicks nie są również kompatybilne z akcesoriami MagSafe, choć producenci mają nadzieję, że w końcu to zmienią.

READ  Sam Altman odpowiada Kunalowi Shahowi z CRED, tworząc jego film za pomocą nowego narzędzia

Jedno spojrzenie na układ kliknięć i już widzę atrakcyjność posiadania klawisza Tab, którego brakuje w standardowej wbudowanej klawiaturze iPhone'a. Co więcej, klawiatura ma również ułatwiać korzystanie ze skrótów klawiaturowych za pomocą klawisza poleceń (CMD). Twórcy kliknięć wyróżniają skróty, takie jak rozpoczynanie wyszukiwania (CMD + spacja), uzyskiwanie dostępu do ekranu głównego (CMD + H) i przewijanie stron internetowych za pomocą spacji. Jak wynika z czwartkowego ogłoszenia, Clicks twierdzi, że obsługuje skróty klawiaturowe w „wielu” aplikacjach innych firm.

Jeśli klawiatura okaże się działać dobrze i będzie dobrze działać, dobrym sposobem może być dodanie większej powierzchni ekranu do niektórych iPhone'ów, ponieważ użytkownicy czasami nie będą mieli miejsca na ekranie dotykowym w klawiaturze. Ciekawi mnie jednak, jak trudne będzie trzymanie iPhone'a wyposażonego w technologię Click i poruszanie się po nim, łącznie z przechodzeniem z fizycznej klawiatury na ekran dotykowy, jeśli zajdzie taka potrzeba, przez dłuższy czas.

Ale dotknięcia wpływają również na żywotność baterii iPhone'a, chociaż startup twierdzi, że wpływ jest minimalny.

„Gdy podświetlenie jest wyłączone, nawet w dzień intensywnego użytkowania, zużycie baterii będzie zazwyczaj wynosić mniej niż 2%. Jeśli podświetlenie jest włączone, zużycie może wzrosnąć nawet o kolejne 2%” – strona z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi kliknięć, co podpowie: Brać z przymrużeniem oka, czytaj dalej. Podświetlenie klawiatury wyłącza się automatycznie po 5 sekundach nieużywania klawiatury i można je wyłączyć. Klawiatura posiada również wyłącznik.

Zapytany o więcej informacji, Gadway powiedział, że klawiatura zużywa około 4,4 mAh, gdy jest włączona, ale nie jest używana.

„Zużycie Wh w tle, gdy podświetlenie jest wyłączone, wynosi około 0,01628 Wh. Należy zauważyć, że Wh zależy od napięcia zużywanego przez akumulator, dlatego przyjmujemy, że średnio wynosi 3,7 V” – dodał.

READ  Nintendo wprowadziło nowy branding dla serii Donkey Kong

Niektórzy mogą być również rozczarowani, gdy zauważą, że Clicksowi brakuje klawisza emoji, który stał się tak popularny w dzisiejszej kulturze, że niektóre mechaniczne klawiatury i myszy zaczęły mieć wbudowane przyciski emoji. Kliknięcia wskazują, że klawiatura nie ma przycisku emoji, ponieważ klawiatury iOS innych firm nie obsługują obecnie tej funkcji. Użytkownicy Clicks nadal jednak mogą wyświetlić listę emoji, na przykład poprzez naciśnięcie wielu klawiszy na klawiaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *