JPL zwolni ponad 500 pracowników z powodu braku środków — NBC Los Angeles

Jak wynika z wewnętrznej notatki, Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA jest gotowe zwolnić 530 pracowników i 40 wykonawców, ponieważ finansowane ze środków federalnych centrum badawczo-rozwojowe nie otrzymało jeszcze środków na rok budżetowy 2024.

„Chociaż nadal nie mamy środków na rok budżetowy 24 ani ostatecznego słowa od Kongresu w sprawie alokacji budżetu na zwrot próbek Marsa (MSR), jesteśmy teraz w stanie podjąć dalsze znaczące działania w celu zmniejszenia naszych kosztów” – stwierdził dr Larry Leshin w swoim przemówieniu list do personelu we wtorek.

Nadchodzące zwolnienia dotkną 8% ogółu pracowników JPL.

Z notatki wynika, że ​​w środę większość pracowników JBL została poproszona o pracę z domu. Podczas „obowiązkowego dnia pracy zdalnej” większość pracowników nie będzie miała dostępu do laboratorium JPL w Pasadenie.

Jak wynika z notatki, po wirtualnym spotkaniu informacyjnym z pracownikami w środę rano każdy pracownik zostanie powiadomiony e-mailem, czy dotyczy go zwolnienie. Leshin dodał, że dostęp pracowników do systemów JPL zostanie wyłączony „wkrótce po ogłoszeniu”.

„To najtrudniejszy krok, jaki musiałem podjąć, odkąd zostałem dyrektorem JBL, i wiem, że przyłączam się do was wszystkich, żałując, że nie było to konieczne” – dodał Leshin.

Oczekuje się, że wszyscy pracownicy, których to dotyczy, będą nadal otrzymywać wynagrodzenie podstawowe i świadczenia przez cały 60-dniowy okres wypowiedzenia.

READ  2022 mecz play-off o Puchar Stanleya 7 Sobota: Oilers awansują do 2. rundy z huraganem i błyskawicami zwycięstw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *