Jussie Smollett zostanie oskarżona o oszustwo związane ze zbrodnią nienawiści

Smollett, 39 lat, był grzesznik W grudniu został oskarżony o pięć zarzutów o naruszenie porządku publicznego za fałszywe zgłoszenie policji, że był ofiarą przestępstwa z nienawiści w styczniu 2019 roku.

Podczas orzeczenia Smolletta w czwartek po południu oczekuje się, że prawnicy najpierw pokłócą się z sędzią Jamesem Lane o prośbę aktora o unieważnienie orzeczenia lub o przeprowadzenie nowego procesu.

Adwokat Smolletta, Mark Lewis, przedstawił w zeszłym miesiącu dziesiątki argumentów przemawiających za prośbą aktora, w tym twierdzenie obrony, że niesłusznie uniemożliwiono mu zadawanie pytań potencjalnym przysięgłym podczas procesu wyboru ławy przysięgłych. W tym czasie Lin zdecydował, że będzie zadawał tylko pytania, a nie obronę czy oskarżenie.

Jeśli Lane odrzuci prośbę Smolletta lub opóźni wykonanie wyroku, skazanie będzie kontynuowane. Obrońcy Smolletta powiedzieli również, że zamierzają walczyć z wyrokiem Sądu Apelacyjnego.

Smollett, który jest czarnoskóry i wesoły, powiedział policji w Chicago, że w mroźną styczniową noc zaatakowało go dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn, wykrzykując na niego rasistowskie i antygejowskie obelgi, polewając go wybielaczem i owijając mu pętlę na szyi.

Policja w Chicago zbadała sprawę jako możliwe przestępstwo z nienawiści, ale wkrótce ustaliła, że ​​aktor zaaranżował incydent. Powiedzieli, że zapłacił dwóm braciom, których znał z serialu Fox „Imperium”, aby nagłośnili incydent.

Dwóch braci, Abimbola i Olabengo Osondaero, było wśród siedmiu świadków oskarżenia na rozprawie. one Smollett zeznał, że ich twarz i zapłacił im do przeprowadzenia ataku w celu zdobycia sympatycznych relacji w mediach.

Mówili, że udawali ciosy, polali go wybielaczem, założyli mu pętlę na szyję i używali rasistowskich i homofobicznych obelg – bo ich o to prosił.

Smollett zeznawał we własnej obronie i powiedział, że płacił braciom tylko za porady szkoleniowe i porady żywieniowe. zakwestionował ich prawdziwe motywy i Powiedział, że miał związek seksualny Z jednym z braci, czemu brat zaprzeczył.

W grudniu obrońca Nene Uchi powiedział, że nie zgadza się z orzeczeniem ławy przysięgłych i że obrona złoży apelację i wygra w sądzie apelacyjnym.

READ  Nowy kostium Supermana Jamesa Gunna: David Coronsuit w swoim kostiumie

„On (Smollett) jest w 100% przekonany, że sytuacja zostanie odwrócona w przypadku odwołania” – powiedział O’Shea. „Ostatecznie wierzymy, że sprawiedliwość zwycięży. Nie wierzymy, że zostało to zrobione (w grudniu), ale jesteśmy absolutnie pewni, że zostanie on uniewinniony i uznany za niewinnego”.

Oskarżenie o zakłócanie porządku w związku z fałszywym zgłoszeniem przestępstwa jest przestępstwem czwartego stopnia w Illinois, a każde z nich podlega karze do trzech lat więzienia i grzywnie w wysokości 25 000 dolarów. Lane będzie miał prawo do nałożenia kary jednoczesnej lub kolejnej za każdy z pięciu punktów.

Co mówią nam przekonania Jussie Smollett

Lane może również skazać Smolletta na okres próbny, zwolnienie warunkowe, prace społeczne, odszkodowanie lub kombinację. Zwolnienie warunkowe zostanie zwolnione warunkowo, ale bez przyszłego nadzoru.

Smollett nie miał wcześniejszych wyroków skazujących. Częściowo z tego powodu wyrok więzienia wydaje się mało prawdopodobny, powiedział CNN były prokurator hrabstwa Cook.

Innym powodem, jak powiedział były prokurator Darren O’Brien, było to, że Lane nie unieważnił kaucji Smolletta po jego skazaniu.

„Jeśli dana osoba w końcu zostanie zatrzymana, zwykle unieważnia kaucję” – powiedział O’Brien, który napisał przewodniki skazujące w Illinois publikowane przez stanową izbę adwokacką. – To kolejna wskazówka, że ​​wątpię, czy zostanie uwięziony.

Prokurator specjalny Daniel Webb nie zalecił wyroku pozbawienia wolności przed rozprawą, ale potwierdził w grudniu po przekonaniu Smolletta, że ​​aktor „w ogóle nie okazał skruchy”, kiedy zeznawał podczas procesu.

Analityk prawny CNN i obrońca kryminalny Joe Jackson powiedział wcześniej CNN, że sędzia może dać Smollettowi zawieszenie, ale Smollett „naraził się na karę więzienia”, kiedy zeznawał w sądzie.

„Kiedy zeznajesz w sprawie, sędzia rozumie teraz, co powiedziałeś” – powiedział Jackson. „To, co powiedziała Josie Smollett, zostało stanowczo odrzucone przez tę ławę przysięgłych. Ława przysięgłych nie kupiła tego, co sprzedawał. Nie umknęło to sędziemu. Wszedłem na salę sądową i sfabrykowałem to”.

READ  U skromnego perkusisty Jeremiaha Greene'a zdiagnozowano raka czwartego stopnia

Oryginalna grafika została usunięta

Smollett został początkowo postawiony w stan oskarżenia w marcu 2019 r. w związku z 16 zarzutami naruszenia porządku publicznego. Ale biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Cook, Kim Fox, nagle wycofało wszystkie zarzuty kilka tygodni później, mówiąc, że wykonywał prace społeczne, nie odzyska kaucji w wysokości 10 000 dolarów, nie stanowi zagrożenia dla społeczności i nie popełnił wcześniejszego przestępstwa.

Ale decyzja wywołała kontrowersje wokół Czy Smollett otrzymał preferencyjne traktowanieprowadzi sędziego do Powołanie prokuratora specjalnegoWebb, do rozpatrzenia w sierpniu 2019 r.
Doprowadziło to do powołania drugiego wielkiego jury w lutym 2020 r. Oskarżony Smollett w sprawie wniesionych przeciwko niemu zarzutów.
To była postać Smolletta Napisane z „Imperium„która zakończyła się w 2020 roku i choć już się skończyła Reżyseria i produkcja filmowaNie wystąpił jeszcze w telewizyjnej lub filmowej roli aktorskiej.

City mówi, że chce zrekompensować koszty śledztwa

Dokumenty sądowe pokazują, że miasto Chicago pozwało Smolletta w kwietniu 2019 r. po tym, jak aktor odmówił zapłacenia miastu 130 106,15 dolarów za śledztwo policyjne. Smollett złożył pozew wzajemny w listopadzie 2020 r.

Departament Prawa w Chicago zauważył w miejskim pozwie, że ponad dwa tuziny policjantów i śledczych spędziło tygodnie pracując nad sprawą Smollett w 2019 roku, co dało 1836 nadgodzin.

Po skazaniu Smolletta w grudniu, miasto oświadczyło, że zamierza kontynuować pozew.

Eric Levinson z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *