Kaitlyn Clark zanotowała double-double i zapewniła sobie trzecie zwycięstwo z rzędu dla Indiana Fever

Emily Chen/Getty Images

Caitlin Clark zanotowała drugie double-double w swojej karierze WNBA.

CNN

Caitlin Clark Double-double pomogło drużynie Indiana Fever pokonać Washington Mystics 88-81 w środę w Indianapolis i odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu.

Była gwiazda Iowa miała 18 punktów i 12 zbiórek, a do tego miała sześć asyst i cztery przechwyty. To drugie double-double Clarka w sezonie.

Aliyah Boston i Kelsey Mitchell zdobyli najwięcej w drużynie po 22 punkty, a obaj trafiali bardzo skutecznie na poziomie 72,7% z podłogi.

Po raz pierwszy od 2015 roku Fever zaliczyli serię czterech zwycięstw z rzędu na własnym boisku.

„to jest ogromne,” Clarka O biegu opowiedział NBA TV. „Kiedy udaje nam się kumulować te zwycięstwa, wszyscy nabierają pewności siebie. Jesteśmy młodą grupą, więc myślę, że zaczynamy dostrzegać nasz potencjał i to, co możemy zrobić. Uważam, że Aaliyah była świetna, Kelsey Mitchell był świetny”.

„Każdy wniósł swój wkład na tyle, na ile potrzebował i było fajnie. To były zwycięstwa drużynowe. Nie było jednej osoby, która zrobiłaby to wszystko za nas, a kiedy mamy odpowiednią równowagę, myślę, że innym zespołom naprawdę trudno jest nas chronić. ”

Do czwartej kwarty The Fever utrzymywali dziewięciopunktowe prowadzenie, które Mystics szybko zmniejszyli do dwóch po serii 9-2. Jednak Fever odpowiedziała siedmioma punktami z rzędu, zwiększając prowadzenie do dziewięciu punktów i przejmując kontrolę nad meczem.

„Za każdym razem, gdy uciekają, zawsze znajdziemy sposób, aby odeprzeć ataki” – Clark powiedział NBA TV o odporności zespołu. Myślałem, że mogliśmy zacząć czwartą kwartę nieco lepiej, ale znaleźliśmy sposób, aby to zrobić.

„Druga kwarta była dla nas trudniejsza, zdobyli kilka punktów za trzy punkty. Ogólnie rzecz biorąc, myślałem, że znaleźliśmy sposób na zwycięstwo i nie pozwoliliśmy im wrócić na koniec.

READ  Miserable Louisville został pokonany w Wirginii 77-53

Ariel Atkins zdobył 27 punktów dla drużyny Mystics, której bilans 2-13 jest najgorszym w WNBA.

Clark and the Fever wyruszają teraz w pięciomeczową podróż, która rozpoczyna się w piątek przeciwko Atlanta Dream.