Kaitlyn Clark zdobyła 20 punktów, ale obrona Indiana Fever poddała się w przegranej ze Stormem

On gra

INDIANAPOLIS – Gorączka Indiany W czwartkowy wieczór zespół poniósł ósmą porażkę w sezonie, przegrywając po raz drugi z Seattle 103:88.

Indiana ma obecnie bilans 1-8 w sezonie, a mecz z Chicago Sky odbędzie się w sobotę.

Oto trzy notatki:

Brutalna trzecia kwarta zakończyła się porażką

Kiedy w zeszłym tygodniu Indiana i Seattle grały w Climate Pledge Arena, mecz rozstrzygnął się do ostatnich sekund – dosłownie. Fever objęli prowadzenie w ostatnich pięciu minutach meczu, a nieudane podanie ostatecznie kosztowało ich zwycięstwo. Tym razem Fever spodziewał się walki z burzą aż do drutu.

W pierwszej połowie wydawało się, że tak się stanie, gdy do przerwy Fevers prowadzili zaledwie sześcioma punktami. Dziesięć minut po rozpoczęciu meczu, gdy obrona Fever niemal całkowicie się zawaliła, przegrywali 22 punktami.

Obrona Indiany borykała się z problemami w tym sezonie, co było widać w czwartek. Seattle pokonało Indianę 34-18 w trzeciej kwarcie, trafiając 12 z 18 z gry i 2 z 4 z dystansu. W trzeciej kwarcie Indiana wypadła z boiska zaledwie 7 z 20. Storm rozpoczęła serię 12-4, a pod koniec kwarty kontynuowała serię 16-3.

Obrońca Seattle, Nneka Ogwumike, był nie do zatrzymania, trafiając z gry 4 na 4 i zdobywając dziewięć punktów. Pomogło to Storm zdobyć przewagę nie do pokonania, pozwalając im na zdobycie przyłożenia w czwartej kwarcie.

Kaitlin Clark zdobywa trzecią technikę w sezonie

Clark nie boi się wyrażać swojej opinii w sądzie. W niektórych przypadkach w tym sezonie kończyło się to faulem technicznym.

Clark zdobyła swój trzeci techniczny techniczny w dziewięciu meczach w czwartkowy wieczór (i drugi w dwóch meczach) po niesamowitym zagraniu ze strażniczką Storm Victorią Vivians. Clark uderzył długą trójką nad Vivians, wywołując ogromny wiwaty publiczności, po czym Vivians uderzyła ją w twarz. Clark zareagował szybko, a pomiędzy tą dwójką stanęło Bostońskie Centrum Wysokiej Gorączki. W końcu funkcjonariusze wezwali podwójnego technika dla Clarka i Vivians.

READ  Do najcięższych meczów zaliczał się stadion Albertsons w Boise State

Jeśli Clarke będzie kontynuować tę tendencję, grozi jej zawieszenie – zawodnik może otrzymać do siedmiu fauli technicznych w sezonie, zanim zostanie zawieszony na jeden mecz. Po tym czasie zawodnik zostanie zawieszony na jeden mecz za każdą otrzymaną technikę (9, 11, 13).

Ale Clark nie będzie sam: weteranka drużyny Mercury Diana Taurasi została zawieszona cztery razy za zbyt dużą liczbę fauli technicznych, w tym dwa razy w jednym sezonie.

więcej: Kaitlyn Clark wdała się w sprzeczkę z Victorią Vivians i popełniła swój trzeci faul techniczny w sezonie

Trenerka Christy Sides również została ukarana faulem technicznym w czwartkowym meczu po tym, jak Clark upadł na ławkę rezerwowych, został narażony na kontakt i nie popełnił żadnego faulu. Sides stwierdziła we wtorek, że jej zawodnicy nie powinni rozmawiać z sędziami na tyle, aby uzyskać szczegółowe informacje techniczne, pozostawiając to jej decyzji.

„Spędzamy dużo czasu na rozmowach z urzędnikami” – powiedział Sides. Musimy to zostawić w spokoju. Musimy po prostu grać swoje i pozwolić im wykonywać swoją pracę, a nie oddawać sprawy w swoje ręce. Podejmując decyzje, które ostatecznie nas ranią, a nie chcemy, nie powinniśmy wdawać się w szczegóły techniczne. Pozwól mi zająć się odpowiedzialnymi.

On gra

Trenerka Fever, Christy Sides, broni swojego zespołu po kolejnej porażce w WNBA

Trener Indiana Fever, Christy Sides, opowiada o słabej obronie drużyny, potrzebie większej ilości czasu na treningi, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i napiętym harmonogramie WNBA.

NaLyssa Smith wraca do wyjściowego składu

Timi Fagbenle, napastnik, który przybył do Fever na podstawie kontraktu na obozie przygotowawczym, w tym sezonie przedarł się do podstawowego składu. Łącząc swój atletyzm z szybką grą Clarke, Fagbenle rozpoczęła dwa ostatnie mecze przeciwko Las Vegas Ice i Los Angeles Sparks, przejmując trzecią pozycję, którą piastuje od dwóch lat trzecioroczna napastnik Nalisa Smith.

READ  Stacy Wakefield, żona byłego zawodnika Red Sox Tima Wakefielda, zmarła na raka trzustki

Jednak Fagbenle doznała kontuzji lewej stopy już w dwóch meczach przed rozpoczęciem meczu, co wykluczyło ją z gry na co najmniej 2-3 tygodnie.

To dało Smithowi kolejną szansę. Udało jej się to osiągnąć już w swoim pierwszym meczu. Zdobyła pierwsze cztery punkty w meczu, a pod koniec pierwszej kwarty miała 10 punktów i wydawało się, że coraz częściej wykorzystuje podania Clarka, w tym łapała podanie z odbicia, które debiutant umieścił w boisku przed Layoutem.

Podczas gdy „Fever” straciła 20 punktów, Smith była dobrą postacią w ofensywie: zakończyła mecz z 23 punktami, trafiając 8 z 14 celnych strzałów i 10 zbiórek.

Ile punktów zdobyła Kaitlyn Clark?

Debiutant Fever zdobył 20 punktów trafiając 6 z 17 celnych strzałów, 3 z 8 z 3 i miał dziewięć asyst, ale siedem strat.