Stany Zjednoczone śledzą obiekt z chińskiego samolotu kosmicznego

Rząd USA śledzi tajemniczy obiekt na orbicie okołoziemskiej, znany jako pochodzący z chińskiego programu kosmicznego, którego wyjaśnienia nie podano. Chiński samolot kosmiczny Shenlong, będący w zasadzie hybrydowym statkiem kosmicznym, został wystrzelony 14 grudnia na pokładzie rakiety nośnej Long March 2F. Gizmodo Raporty. Niedługo potem obserwatorzy kosmiczni zauważyli sześć obiektów – nazwanych OBJECT A, B, C, D, E i F – wysyłających powtarzający się wzór sygnałów, gdy podążały za statkiem kosmicznym na orbicie. Astronom Jonathan McDowell, który ma zwyczaj obserwowania obiektów w przestrzeni kosmicznej, zauważył siódmy obiekt w piątek, po ponad 150 dniach misji.

„Może to być rozmieszczenie podsatelity lub element sprzętu, który zostanie wyrzucony przed zakończeniem misji i deorbitacją” – powiedział McDowell. Napisane w dniu XWskazując, że „coś podobnego” wydarzyło się podczas pierwszego lotu statku kosmicznego w 2020 r. Nieznany obiekt został wystrzelony podczas lotu w 2020 r., który trwał tylko dwa dni, a także drugiego lotu w 2022 r., który trwał 276 dni, proc. .. stronie internetowej Space.com I Gizmodo. Według chińskich mediów państwowych samolot kosmiczny testuje technologię wielokrotnego użytku. „Jeśli samoloty kosmiczne okażą się skuteczne, samoloty kosmiczne mogą stać się cennymi statkami kosmicznymi wielokrotnego użytku, zaspokajającymi rosnące zapotrzebowanie na wystrzeliwanie satelitów i inne misje, które wymagają transportu w przestrzeń kosmiczną” – podaje Gizmodo.

„Podczas operacji na orbicie statek kosmiczny przeprowadzi weryfikacje technologii wielokrotnego użytku i eksperymenty z zakresu nauk o kosmosie, aby zapewnić wsparcie techniczne na rzecz pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej” – poinformowała Xinhua. Nauka IFL. Będzie działać na orbicie przez jakiś czas, po czym powróci do zaplanowanego miejsca lądowania w Chinach. Według Gizmodo, nie mogąc wiele zyskać na Chinach, amerykańskie siły kosmiczne śledzą nowy obiekt. Stany Zjednoczone mają własny samolot kosmiczny, który pod koniec ubiegłego roku wyruszył w swoją siódmą misję. „Podobnie jak w przypadku chińskiego samolotu kosmicznego Shenlong, niewiele wiadomo na temat dokładnego działania i możliwości X-37B” – podaje Space.com. (Więcej historii o kosmosie.)

READ  Naukowcy zsekwencjonowali genom Balto, słynnego psa zaprzęgowego z „Serum Run” z 1925 r. – Ars Technica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *