Kansas City Current 5-4 Portland Thorns FC (16 marca 2024 r.) Analiza meczu

Vanessa DiBernardo strzeliła pierwszego gola dla Kansas City na nowym stadionie, a drużyna Current pokonała w sobotę Portland Thorns 5:4 w meczu otwierającym sezon zasadniczy Narodowej Ligi Piłki Nożnej Kobiet (NWSL).

Odbity strzał Debinhy odbił się od bramkarza Thorns, Shelby’ego Hogana, i w 22. minucie wpadł do DiBernardo. Nowicjuszka Ellie Wheeler strzeliła kilka minut później, a do przerwy Current prowadził 3:1.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL i nie tylko (USA)

Bia Zaneratto, Kristen Hamilton i Alex Pfeiffer dodali gole dla obecnego zespołu. Sophia Smith i Janine Becky miały po dwa gole dla Thorns.

Mając 16 lat i 4 miesiące został najmłodszym strzelcem w historii ligi.

Current doznał kontuzji w 32. minucie, gdy Debinha, finalistka ubiegłorocznej nagrody MVP ligi, opuściła mecz z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.

Kansas City wygrało thriller otwierający sezon NWSL i swój nowy, historyczny stadion.

Peter Aiken – USA TODAY Sports

Był to pierwszy mecz na stadionie CPKC, który według zespołu był pierwszym stadionem w USA zbudowanym specjalnie z myślą o profesjonalnej piłce nożnej kobiet. Obiekt o wartości 120 milionów dolarów, finansowany ze środków prywatnych, położony jest nad brzegiem rzeki Missouri i dysponuje 11 500 miejscami siedzącymi.

Bilety na sobotni mecz zostały wyprzedane. Był to pierwszy mecz NWSL transmitowany w stacji ABC w ramach nowej umowy dotyczącej praw medialnych ligi. NWSL podpisało roczną umowę na transmisję o wartości 60 milionów dolarów, która obejmie mecze ligowe w sieciach ESPN, CBS Sports, Amazon Prime Video i Scripps Sports.

Generato, która grała w czterech Pucharach Świata Kobiet w reprezentacji Brazylii i na początku tego sezonu podpisała kontrakt z Current, strzeliła gola Smitha w 43. minucie na 3-1.

Hamilton i Pfeiffer dodali gole w drugiej połowie, zwiększając obecne prowadzenie do 5-1. Jednak w 71. minucie gol Becky i drugi gol Smitha w 74. minucie sprawiły, że zespół z Portland szybko odbił się od ziemi. Druga bramka Becky padła w doliczonym czasie gry.

READ  Sędzia Trump ma czas do piątku na wyjaśnienie, dlaczego potrzebny jest specjalny mistrz do dokumentów Mar-a-Lago

FC Kansas City, jedna z drużyn założycieli ligi, która grała w latach 2013–2017, wygrała swój pierwszy mecz pod wodzą byłego trenera reprezentacji USA Vladko Antonowskiego.

Antonovski był trenerem reprezentacji USA przez dwa sezony, zanim objął stanowisko. Opuściła zespół po wycofaniu się USA z zeszłorocznych Mistrzostw Świata Kobiet.

Brittany i Patrick Mahomes z obecnej serii „Casey, kochanie!” Rozpoczęli grę. Intonować.

Informacje z Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.