McDonald's bierze na siebie winę po globalnej awarii, która doprowadziła do zamknięcia restauracji

McDonald's wydał oświadczenie w sprawie globalnej awarii, która doprowadziła do tymczasowego zamknięcia kilku lokalizacji franczyzowych.

Począwszy od wczesnych godzin porannych w piątek sklepy McDonald's, głównie w Australii, dotknięte były powszechnym problemem technicznym, który uniemożliwiał klientom płacenie za zamówienia. Podobne problemy techniczne zgłoszono także w takich krajach jak Chiny, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Tajwan i Niemcy.

Sytuacja ta zmusiła popularną sieć fast foodów do tymczasowego zamknięcia części swoich lokalizacji do czasu rozwiązania problemów. W poprzednim oświadczeniu do NewsweekRzecznik McDonald's powiedział: „Sprawa nie jest konkretnie związana z wydarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem”.

W piątek, po rozwiązaniu sytuacji, McDonald's wydał oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej, w którym przedstawił aktualizację i wyjaśnienia dotyczące charakteru problemu, który spowodował globalną awarię.

Siedziba McDonald's w San Leandro w Kalifornii, 28 kwietnia 2022 r. Firma wydała oświadczenie wyjaśniające awarię, w wyniku której wiele sklepów na całym świecie przestało działać.

Justina Sullivana/Getty Images

„Około północy czasu CST [Central Daylight Time] W oświadczeniu wyjaśniono, że w piątek w McDonald's doszło do awarii w globalnym systemie technologicznym, która została szybko zidentyfikowana i naprawiona. Wiele rynków powróciło do trybu online, a pozostałe są w trakcie przywracania online. Ściśle współpracujemy z tymi rynkami, które nadal doświadczają problemów. Warto zauważyć, że problem ten nie był bezpośrednio spowodowany zdarzeniem związanym z cyberbezpieczeństwem; Było to raczej spowodowane przez zewnętrznego dostawcę podczas zmiany konfiguracji.”

Firma kontynuowała w swoim oświadczeniu: „Niezawodność i stabilność naszej technologii jest priorytetem i wiem, jak frustrujące może być to, gdy wystąpią awarie. Zdaję sobie sprawę, że ma to wpływ na Was, zespoły Waszych restauracji i naszych klientów. To, co się dzisiaj wydarzyło, było wyjątek od reguły i pilnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu”. Dziękujemy za cierpliwość i szczerze przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować.”

READ  New York Community Bancorp wydaje bankom ostrzeżenie dotyczące nieruchomości o wartości 560 miliardów dolarów

W odpowiedzi na zapytanie od Newsweek McDonald's oświadczył w sobotę, że nie może obecnie podać bardziej szczegółowych informacji na temat charakteru problemu technicznego.

Według doniesień o przerwach w świadczeniu usług z Australii, niektóre placówki zostały zmuszone do całkowitego zamknięcia, inne mogły kontynuować działalność, otrzymując wyłącznie płatności gotówkowe.

W poście na swoim oficjalnym koncie „Przywrócić.”

McDonald's prowadzi obecnie nieco ponad 40 000 restauracji na całym świecie, w tym około 1040 w Australii, 3000 w Japonii, 1400 w Kanadzie, 400 w Korei Południowej i 400 na Tajwanie.

Zaktualizowano 16.03.24, 13:43 ET: Ten artykuł został zaktualizowany w celu uwzględnienia odpowiedzi od McDonald's.