Karolina Południowa pokonuje UConn, aby wygrać mistrzostwa kraju: aktualizacje na żywo

MINNEAPOLIS — To był 40-minutowy mecz o mistrzostwo, tak.

Ale jeśli Karolina Południowa wyruszy w niedzielę, aby pokazać, że tytuł NCAA może wygrać w pierwszych czterech minutach rywalizacji, nawet przeciwko trudnemu, zadziornemu i niezrównoważonemu Connecticut, rozważ hipotezę, która została przetestowana i udowodniona na największym etapie sportu .

Formy porażek osłabną w pewnych momentach, ale Gamecocks ostatecznie pokonali Husky z łatwością 64-49, zdobywając drugie w swojej historii mistrzostwo kraju.

Głównym problemem UConn podczas pełnej ich nocy było to, że prawie nie było czasu na walkę, która nigdy nie wydawała się tak uczciwa.

We wczesnych godzinach wieczoru, nawet po trzech i pół minuty gry, Karolina Południowa prowadziła z dziewięcioma punktami i koszami czterech nowicjuszy. W drugiej szansie miał 7 punktów i 8 zbiórek. UConn miał tryb samotnego rzucania, a poza blokiem, niewiele chciałby zobaczyć ponownie.

To był wczesny i pewny chwyt chwały, który UConn zawsze – zawsze – kultywował w meczach o mistrzostwo kraju, atak tak oszałamiający i nadający ton, że fanom koszykówki w Target Center wybaczonoby zakwestionowanie, czy zapłacili dobre pieniądze wziąć udział w konkursie rundy mistrzowskiej Najpierw w Kolumbii w Południowej Karolinie

Zamiast tego zobaczyli, że Południowa Karolina zdobyła swój drugi tytuł w ciągu sześciu sezonów. Pod wodzą trenera Dawn Staley, który przejął obowiązki w Columbii w 2008 roku, a w niedzielę został pierwszym trenerem, który pokonał Geno Auriemmę z UConn w meczu o mistrzostwo kraju, Gamecocks przekształcili się z programu klasy średniej w program namiotowy, który stał się programem po- Ostoja sezonu i miejsce docelowe dla cenionych rekrutów, jak w dowolnym miejscu w kraju.

A to było przed niedzielnym koncertem w Minneapolis.

Ale Karolina Południowa, w przeciwieństwie do podatnego na kontuzje Ocona, była faworytem, ​​aby dostać się do gry o mistrzostwo i zdobyć tytuł. Gamecocks rozpoczęło sezon nr 1 w ankiecie Associated Press, miejsca, w którym nigdy się nie poddawali, z listą pięciu powracających starterów i 11 powracających rzemieślników.

READ  Yankees przenoszą Josha Donaldsona na 60-dniową listę kontuzjowanych: transfer kończy jego karierę

Alia Boston, mierząca metr osiemdziesiąt wzrostu młoda napastniczka z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, od początku była samotną kobietą z twardego drewna z dwiema słabościami w karierze, a pod koniec sezonu słyszała ją być może jako „Najtrudniej w Ameryce pilnować osoby”, jak zachwycała się Orima w sobotę.

„Zapisuje, czy jest jedna, dwie, trzy, cztery osoby” – powiedział Orima. „To nie ma znaczenia. Jest w stanie wyrzeźbić przestrzeń, której chce. Dostaje piłkę nad krawędź, kiedy tylko chce. Odbija każdą piłkę, która jest następna. Po prostu ma talent. „

kredyt…Andy Lyons / Getty Images

Miała wokół siebie talent. Młodszy bramkarz Dia Cook przyjechał do Minneapolis z trzema 20-punktowymi meczami w tym sezonie. Bria Bell stała się jednym z najniebezpieczniejszych obrońców kobiecej koszykówki. Destiny Henderson była wyjątkowo szybkim starszym strażnikiem, który był jednym z pomocniczych przywódców Konferencji Południowo-Wschodniej, a Victoria Saxton, napastniczka z Rzymu, J.A. , Zagrał w planszach i strzelaniu.

Przegrali tylko dwa razy – o 1 w dogrywce w Missouri 30 grudnia i 2 z Kentucky w meczu o mistrzostwo SEC – zanim przebili się do NCAA Championship. Wchodząc do gry w niedzielę, dwa dni po tym, jak każdy gracz z Południowej Karoliny strzelił dwucyfrowe mecze w Final Four z Louisville, Gamecocks zdobywali średnio około 70 punktów na mecz, stawiając swoich rywali poniżej 45 lat i dominując grę poza planszami. , z marginesem odbicia dla mistrzostw plus -19,4, co jest najlepszym wynikiem w stawce.

Byli również wyjątkowi w utrzymywaniu przeciwników na jednocyfrowych sumach na kwartał. W niedzielny mecz Gamecocks zrobili to 39 razy. Husky był mało prawdopodobną ofiarą 40. edycji. Ale byli tam po pierwszym, po tym, jak Gamecocks oddali ponad dwa razy więcej strzałów i zebrali cztery razy więcej zbiórek.

READ  New York Jets QB Zach Wilson, zaczyna z Pittsburgh Steelers

Sześciu graczy z Południowej Karoliny strzeliło gola w pierwszym. Paige Bueckers, niezwykła obrońca drugiego roku w UConn, nie zdołała zdobyć punktu, a Huskies zakończyli kwartę 14 z tyłu.

Atak Husky cofał się o sekundę dalej, a odbicie UConn gwałtownie się poprawiło, a Buicks zdobył 9 punktów w tym okresie. I chociaż Boston odegrał dużą rolę w kwartale, Ocon nie powstrzymał jej żadnymi punktami. Przewaga w Południowej Karolinie, możliwa dzięki ich przytłaczającej jeździe i wykorzystaniu drugiej szansy nocy, spadła do 8 w przerwie.

Gamecocks najbardziej posuną się do przodu na trzecim miejscu. Ale mecz zaostrzył się, gdy wynik Karoliny Południowej przeszedł bezsprzecznie na sucho, trwające ponad cztery minuty.

kredyt…Elsa / Getty Images

Jednak Bakers otworzyli 10-punktową serię dla Husky’ego skokiem, część wysiłku, który obejmował 14 punktów i 6 zbiórek w nocy. Kiedy Evina Westbrook wyrównała przewagę UConn do 6 z 3, to drugi udany strzał drużyny zza łuku w ciągu 30 sekund, słupek bramki odbił się echem, jakby Connecticut umieścił flagę pośrodku.

Jednak Henderson, która zdobyła pierwsze punkty tego wieczoru dla Karoliny Południowej i z łatwością prowadziła w niedzielę z 26 punktami swojego zespołu, poprawiła różnicę do 9 punktów na początku czwartej kwarty. Wkrótce Henderson i Saxton wykorzystali serię rzutów powrotnych i rzutów wolnych, aby odbudować dwucyfrowe kule Gamecocks.

W sobotę Henderson głosił, że Karolina Południowa będzie musiała po prostu „posłuchać i wykonać nasz plan gry”. Mówiła o tym, jak może być „świetna gra, świetne 40 minut”.

Dla Gamecocks, być może poza 22 sekundami na początku, kiedy dopiero co się podłączyli, to było właśnie to. Wszystko, co Auriemma może zrobić po tak długim czasie, to stać na uboczu ze skrzyżowanymi rękami.

READ  Lionel Messi przybywa na stadion DRV PNK przed debiutem Interu Miami, a fani ustawiają się w kolejce, aby zdążyć na półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu.