Karolina Południowa przejmuje kontrolę, aby dotrzeć do Final Four przeciwko Maryland

Associated Press3 minuty czytania

Podwójne stulecie Alii Boston pomaga Karolinie Południowej awansować do Final Four

Aaliyah Boston miała 22 punkty i 10 zbiórek w wygranym meczu Karoliny Południowej z Maryland.

Greenville, Karolina Południowa — Alia Boston Miał 22 punkty i 10 zbiórek, Gia Cook Zdobył 18 punktów, a najwyżej rozstawiona Karolina Południowa wykorzystała swoją obronę, aby przejąć kontrolę w drugiej kwarcie, pokonując Maryland z drugiego miejsca 86-75 w poniedziałek wieczorem i awansowała do trzeciego z rzędu Final Four.

Drużyna trenera Dona Staleya osiągnęła w tym sezonie bilans 36-0, wliczając w to ubiegłoroczny tytuł NCAA z 42. zwycięstwem z rzędu. Gamecocks dzielą teraz dwa mecze od bycia mistrzami jeden po drugim i ukończenia 10. niepokonanego sezonu w grze kobiet.

Karolina Południowa zagra Iowa i gwiazdę wszystkiego Caitlin Clark W piątkowy wieczór w krajowych półfinałach w Dallas.

Kiedy było po wszystkim, Gamecox skoczył w uścisku. To był ich piąty występ w Final Four od 2015 roku, wszyscy pod wodzą Staleya. W przyszłym tygodniu będzie walczył o swój trzeci tytuł mistrza kraju.

Boston, senior o wzroście 6 stóp i 5 stóp, oddał 10 z 14 strzałów. Trzykrotny All-American dodał pięć asyst i zablokował dwa strzały.

Maryland (28-7) przegrała 81-56 u siebie z Gamecoxem 11 listopada, ale All-American grał bez kontuzji. Diamentowy Miller.

Ze zdrowym Millerem i ofensywnym średnio 80 punktami na mecz, Terrapins byli gotowi do walki z dużymi, imponującymi Gamecockami. Zakłócając obronę nr 1 Karoliny Południowej, Maryland wcześnie przyspieszyła i objęła prowadzenie 21-15, ponieważ twardy tłum zwolenników Gamecocka nie wiedział, co widzi.

Karolina Południowa nie panikowała. Cook pokonał start 0 na 3, zdobywając dziewięć punktów. Boston był sam w sobie z 12 punktami po pierwszej połowie, kiedy Gamecocks pokonali Terps 23-9 w drugiej kwarcie i objęli prowadzenie 38-30 do przerwy.

Maryland zdobyła dwa szybkie kosze po przerwie, zmniejszając prowadzenie Karoliny Południowej do 48-42. Ale Gamecocks odpowiedzieli biegiem 14-3, aby przejąć kontrolę na dobre.

Miller prowadził Terps z 24 punktami, gdy szukali pierwszego wyjazdu do Final Four od 2015 roku.

Maryland strzeliła 50% w meczu, ale nie mogła przeciwstawić się Gamecoxowi. Karolina Południowa pokonała Terps 48-26 i 25-7 na szkle ofensywnym.

READ  Super Bowl 2022 Half Time Show: 5 ważnych punktów za występy po Eminemie i Kendrick Lamar Show