Katastrofa lotnicza w Fort Smith w Kanadzie: 6 osób z samolotu przewożącego pracowników Rio Tinto zginęło na Terytoriach Północno-ZachodnichCNN

Władze podały w środę, że czterech pasażerów i dwóch członków załogi zginęło w katastrofie samolotu lecącego do kopalni diamentów na terytoriach północno-zachodnich Kanady.

Jedyną osobę, która przeżyła wtorkowy poranny wypadek, początkowo zabrano do ośrodka zdrowia w Fort Smith, a następnie transportem medycznym do szpitala regionalnego Stanton w Yellowknife – podała w oświadczeniu służba koronera Terytoriów Północno-Zachodnich. Stan ocalałego nie został publicznie ogłoszony.

Biuro koronera poinformowało, że w chwili wypadku samolot „był w drodze z Fort Smith do kopalni diamentów Diavik”. Globalna firma wydobywcza Rio Tinto podała, że ​​ma na pokładzie pracowników.

Firma powiedziała: „Władze poinformowały nas, że samolot lecący do naszej kopalni Diavik z kilkoma naszymi pracownikami na pokładzie rozbił się w pobliżu Fort Smith na Terytoriach Północno-Zachodnich Kanady, w wyniku czego zginęli”. W środowym oświadczeniu.

Fort Smith położony jest na granicy z Albertą.

„Jako firma jesteśmy całkowicie zdruzgotani tą wiadomością i oferujemy pełne wsparcie naszym pracownikom i społeczności, która dzisiaj pogrążyła się w żałobie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Rio Tinto, Jacob Stasholm. „Ściśle współpracujemy z władzami i w każdy możliwy sposób pomożemy im w ustaleniu, co się dokładnie stało”.

CNN skontaktowało się z Rio Tinto, aby uzyskać więcej informacji.

Służba kryminalistyczna Terytoriów Północno-Zachodnich poinformowała, że ​​jej przedstawiciele współpracują z lokalnymi władzami, aby dotrzeć na miejsce katastrofy i rozpocząć proces odzyskiwania.

„Służba kryminalistyczna NWT pragnie złożyć kondolencje rodzinom i społeczności Fort Smith w tym niezwykle tragicznym i trudnym czasie” – czytamy w oświadczeniu.

We wtorek rano kanadyjscy strażnicy i Królewskie Kanadyjskie Siły Powietrzne odpowiedzieli na zgłoszenie o utracie kontaktu z samolotem wylatującym z Fort Smith. David Lavallee, rzecznik RCAF w Winnipeg, powiedział: Partner informacyjny CNN Canada, CBC News.

Według zespołu pogodowego CNN widoczność była słaba we wczesnych godzinach porannych we wtorek, ale poprawiła się około 10 rano.

READ  Kryzys po śmierci Mahsy Amini wywołuje protesty w Iranie

Centrum Zdrowia w Fort Smith aktywowało swój protokół dotyczący ofiar masowych około 8:50 we wtorek – podało centrum. Urząd ds. Zdrowia i Opieki Społecznej Terytoriów Północno-Zachodnich.

Odpowiedzi udzieliły także Królewska Kanadyjska Policja Konna, Kanadyjskie Siły Powietrzne i Królewskie Kanadyjskie Siły Powietrzne. Po wypadku do Fort Smith wysłano także śledczych z Rady Bezpieczeństwa Transportu.

Jak podaje brytyjska gazeta The Guardian, samolot, o którym mowa, to brytyjski Jetstream zarejestrowany w Northwestern Air Lease. Rada Bezpieczeństwa Transportu KanadyKtóry powiedział, że bada incydent. Według Northwestern Air Lease samolot może zabrać na pokład do 19 pasażerów strona internetowa.

Biuro koronera podało, że dwóch członków załogi pracowało dla Northwestern Air Lease. CNN zwróciło się do Northwestern Air Lease z prośbą o komentarz.

R. J. Simpson, pierwszy minister Terytoriów Północno-Zachodnich, Wydaj oświadczenie Składamy kondolencje rodzinom, przyjaciołom i bliskim osób na pokładzie. Zachęcał także dotkniętych mieszkańców do szukania wsparcia i korzystania z niego Zasoby zdrowia psychicznego Dostarczone przez rząd.

„Skutki tego incydentu są odczuwalne w całym regionie” – powiedział Simpson. „Ludzie, których straciliśmy, nie byli tylko pasażerami lotu; Byli to sąsiedzi, współpracownicy, przyjaciele i bliscy. „Ich historie i wkład w nasze społeczności nigdy nie zostaną zapomniane”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *