Kevin Spacey rozpoczyna proces o napaść seksualną

Dwukrotny zdobywca Oscara, aktor Kevin Spacey, pojawił się na krótko w środę w londyńskiej sali sądowej pierwszego dnia procesu w sprawie wielu zarzutów napaści na tle seksualnym.

63-letniemu Spaceyowi postawiono 12 zarzutów związanych z incydentami, które według prokuratorów dotyczyły czterech mężczyzn i miały miejsce w latach 2001-2013. Przez większość tego czasu był dyrektorem artystycznym Old Vic Theatre w Londynie.

Podczas dwóch poprzednich przesłuchań w ciągu ostatniego roku Spacey nie przyznał się do wszystkich zarzutów.

W środę rano, w wyłożonej boazerią sali sądowej w Southwark Crown Court – miejscu zwykle używanym do rozstrzygania głośnych brytyjskich spraw karnych – Spacey siedział w dużym przezroczystym pudle pośrodku pokoju, ubrany w ciemnoniebieski garnitur, jasne niebieska koszula i różowy krawat, podczas gdy jego ciało prowadziło przysięgłych.

Sędzia nadzorujący sprawę, Mark Wall, powiedział ławie przysięgłych, że Spacey „byłby wdzięczny, gdyby wielu z was znało jego nazwisko lub widziało jego filmy”, ale powiedział, że nie dyskwalifikuje ich to z pracy nad sprawą. Pan Spacey, który występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, Kevin Spacey-Fowler, uśmiechnął się na ten komentarz.

Krótko po południu sędzia odwołał ławę przysięgłych do piątku rano, kiedy prokuratura ma wygłosić oświadczenie wstępne. Następnie Spacey opuścił salę sądową z kilkoma obrońcami.

Pan Spacey ma 12 zarzutów, w tym wiele przypadków napaści na tle seksualnym i jeden przypadek doprowadzenia osoby do penetracji seksualnej bez jej zgody.

READ  Książę Harry dzieli się wiadomościami między Meghan i Kate Middleton na temat sukienek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *