Kiedy Peter Navarro trafia do więzienia, słyszy ryk lwów

Elisabeth Franz/Reuters

Peter Navarro przemawia na dorocznym posiedzeniu Konferencji Akcji Politycznej Konserwatystów w National Harbor w stanie Maryland, 24 lutego.CNN

Były doradca Białego Domu Trumpa, Peter Navarro, ma nadzieję spędzić kilka następnych miesięcy, pracując nad klimatyzacją i śpiąc w akademiku dla „starszych” więźniów w więzieniu obok zoo.

Navarro (74 l.) ma stawić się w więzieniu we wtorek po tym, jak w poniedziałkowe popołudnie Sąd Najwyższy odrzucił jego wniosek o tymczasowe zwolnienie.

Podczas pobytu w podobozie Federalnego Biura Więziennictwa o minimalnym rygorze w Miami stał się pierwszym byłym urzędnikiem Białego Domu skazanym na karę więzienia za obrazę Kongresu.

„Nie można po prostu usłyszeć lwów… każdego ranka można usłyszeć ryk lwów” – powiedział Sam Mangel, doradca więzienny Navarro.

„Jest zdenerwowany” – Mangal powiedział CNN o Navarro. „Każdy, niezależnie od długości wyroku, wyrusza w nieznane”.

Mangel jest częścią chałupnictwa w świecie prawa, który pomaga przygotować zamożnych przestępców i ich rodziny za kratki. Powiedział, że rozmawiał z Navarro w poniedziałek.

Navarro został skazany na cztery miesiące więzienia po tym, jak dochodzenie Izby Reprezentantów w sprawie ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych, które miało miejsce 6 stycznia 2021 r., uznało go za winnego nieudzielenia odpowiedzi na wezwania Kongresu do przedstawienia dokumentów i zeznań.01:18 – Źródło: CNN

„Nie jesteś ofiarą”: sędzia beszta Navarro podczas wyroku

Inny doradca Trumpa, Steve Bannon, został skazany na cztery miesiące więzienia za obrazę Kongresu w związku z tym samym śledztwem, jednak termin jego złożenia raportu z więzienia został przesunięty, ponieważ on również składa apelacje.

„To historyczne wydarzenie i będzie ono miało miejsce w przypadku przyszłych doradców Białego Domu wezwanych przez Kongres” – powiedział w poniedziałek Stanley Brandt, były radca prawny Izby Reprezentantów, który obecnie reprezentuje Navarro jako jeden z jego obrońców.

READ  Oto, co Rezerwa Federalna spodziewa się zrobić w środę

Jest mało prawdopodobne, aby Navarro odbył pełne cztery miesiące kary ze względu na przepisy, które pozwalają na wcześniejsze zwolnienie więźniów federalnych. Mangal powiedział, że spodziewa się, że dostanie około 90 dni.

Mangal powiedział, że Navarro będzie musiał wziąć udział w zajęciach i znaleźć pracę w więzieniu. Doradca więzienny namawiał go, aby spróbował swoich sił jako urzędnik w bibliotece prawniczej lub organizator, aby mógł spędzić kilka następnych miesięcy w klimatyzowanym pomieszczeniu, gdy w Miami zrobi się cieplej.

Ze względu na swój wiek Navarro poprosi o łóżko w domu opieki dla 80 osób.

„W hotelu nie ma prywatności” – powiedział Mangel. „To może być przerażające i zastraszające. Ale będzie całkowicie bezpieczny.

Mangal powiedział, że obóz jeniecki ma już dwóch dodatkowych klientów – lekarza i polityka, którego nazwiska nie chciał ujawnić – którzy planują pomóc Navarro „przyzwyczaić się do tego”.

Navarro, federalny zakład karny w Miami, to jedno z najstarszych więzień w kraju, w którym przebywa mniej niż 200 więźniów w starzejącej się infrastrukturze. Istnieje duża grupa więźniów z Portoryko, ponieważ jest to Biuro Więziennictwa znajdujące się najbliżej tego terytorium.

Wewnątrz Navarro może wykonywać ponad osiem godzin miesięcznie rozmów telefonicznych i uzyskiwać dostęp do poczty elektronicznej. Mangal powiedział, że może śledzić wiadomości na kilkudziesięciu telewizorach znajdujących się w więzieniu – w połowie nadawanych w języku hiszpańskim, a w połowie w języku angielskim.

W postanowieniu w poniedziałek po południu prezes Sądu Najwyższego John Roberts Odrzucony Navarro próbował uniknąć więzienia, kwestionując wyrok przed federalnym sądem apelacyjnym w Waszyngtonie.

Roberts zauważył, że federalny sąd apelacyjny nie kwestionował poglądu, że Navarro mógł uniknąć stawienia się przed Kongresem, nawet gdyby kwalifikował się do przywileju wykonawczego. „Zdecydowanie nie zgadzam się z twierdzeniem, że Navarro przegrał te argumenty” – powiedział Roberts.

READ  Zawalenie się mostu w Baltimore: nurkowie znajdują dwa ciała w zanurzonej ciężarówce

Federalne Biuro Więziennictwa USA

NAS. To zdjęcie wykonane przez Federalne Biuro Więziennictwa przedstawia FCI Miami, federalny zakład karny o minimalnym rygorze z pobliskim obozem satelitarnym o minimalnym rygorze.

Prawnicy Navarro argumentowali, że zawieszenie decyzji sądu niższej instancji odrzucającej jego petycję było uzasadnione, jeżeli składającemu petycję nie groziło ryzyko ucieczki, podnosił istotne kwestie prawne i nie starał się opóźniać.

Zamiast tego, argumentowali, Navarro złożył apelację i „podniesie w apelacji wiele kwestii, które jego zdaniem mogą doprowadzić do uchylenia jego wyroku skazującego lub nowego procesu”.

Prokurator generalna Elizabeth Preloger nazwała argumenty Navarro „bezpodstawnymi” i wezwała sąd do odrzucenia jego pilnej apelacji.

Preloger powiedział sądowi, że „wiele argumentów Navarro można podzielić na dwie główne kategorie i żadna z nich nie skutkuje uchyleniem wyroku ani nowym procesem”. Podstawowe twierdzenie Navarro – że decyzja sędziego federalnego nie zezwalająca mu na podnoszenie na rozprawie argumentu dotyczącego przywileju wykonawczego była niewłaściwa – ostatecznie nie zmieni wyniku jego sprawy karnej, powiedział.

„Nawet udane roszczenie o przywileje nie usprawiedliwia niezastosowania się skarżącego do wezwania” – napisał Preloger. „(Navarro) stracił kontrargumenty przeciwko wszystkim tym punktom, z których każdy stanowi niezależny powód do odrzucenia jego twierdzeń w tym przypadku”.

Ta historia i nagłówek zostały zaktualizowane o dodatkowe szczegóły.

Wkład w powstanie tego raportu wnieśli Devan Cole i John Fritz z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *