Szef związku zawodowego hutników spodziewa się wkrótce poprzeć Bidena

Wydaje się, że United Steelworkers prawdopodobnie poprze prezydenta Joe Bidena w wyborach w 2024 r., a związek ma podjąć decyzję w sprawie swojego poparcia w nadchodzących tygodniach.

Prezydent Unii David McCaul powiedział we wtorek, że poparcie byłego prezydenta Trumpa nie będzie spójne z tym, co wydarzyło się za jego pierwszej administracji.

„[A Trump presidency] McCall powiedział w Wywiad z Fox News Wtorek. „Umieścił w swojej administracji wielu antyzwiązkowych ludzi”.

McCaul dodał, że Trump się z nim nie kontaktował, a kampania byłego prezydenta nie udzieliła nawet odpowiedzi na ankietę merytoryczną.

To oświadczenie pojawia się po tym, jak Biden sprzeciwił się sprzedaży US Steel japońskiej firmie. Prezydent stwierdził, że „niezbędne” jest, aby przemysłowy gigant pozostał własnością lokalną i był chwalony przez związek.

Związek liczy 1,2 miliona członków Poparł Bidena w 2020 rokuwywiesił kiedyś ogromny baner kampanii Bidena na ścianie wieżowca w Chicago.

Posunięcie to byłoby spójne z koncentracją Bidena na związkach zawodowych. Biden nazwał siebie „najbardziej prozwiązkowym prezydentem w historii Ameryki” i zadebiutował w zeszłym roku, przyłączając się do strajkujących pracowników branży motoryzacyjnej podczas pikiet w Michigan.

Zdobył już poparcie United Auto Workers po krótkim sporze dotyczącym dotacji na pojazdy elektryczne, Międzynarodowego Związku Pracowników Usług i AFL-CIO, a także innych głównych grup pracowniczych.

W zeszłym tygodniu SEIU ogłosiło, że wyda 200 milionów dolarów na reklamę kampanii reelekcyjnej prezydenta, co stanowi jedno z największych zobowiązań podjętych przez jakąkolwiek grupę związkową.

„W tych wyborach pracownicy będą głosować na kandydatów, którzy mają ich poparcie” – oznajmił w oświadczeniu wiceprezes wykonawczy SEIU Rocío Saenz. „Są gotowi wspierać kandydatów takich jak prezydent Biden, który przeszedł linię pikiet, podjął się wielkiego biznesu i zainwestował w dobre stanowiska związkowe.

Jednak kampania Bidena kontynuowała próby przyciągnięcia uwagi związku kierowców ciężarówek, ale zakończyła się niewielkim sukcesem. Z dokumentów Federalnej Komisji Wyborczej wynika, że ​​kierowcy ciężarówek okazali otwartość wobec obu kandydatów na prezydenta, co jest rzadkością w przypadku grupy robotniczej, i przekazali nawet 45 000 dolarów Republikańskiemu Komitetowi Narodowemu.

READ  Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby pokryć codzienne wydatki

Republikański Komitet Narodowy twierdził, że nigdy nie otrzymał pieniędzy, a związek nadal przekazał setki tysięcy na cele Demokratów, ale darowizna może wykazać znaczącą różnicę między grupami związkowymi, które niemal jednolicie popierały Bidena zamiast Trumpa.

Prezydent spotkał się w zeszłym tygodniu z liderami Teamsters, ponieważ związek rozważa również wybór na rok 2024.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *