Kiedy zaćmienie rozpocznie się w 2024 r., osiągnie szczyt i zakończy się w rejonie Sacramento

Ogólnie rzecz biorąc, Kalifornia może całkowicie zejść z trasy Zaćmienie słońca w poniedziałekNie oznacza to jednak, że nie przegapimy tego występu całkowicie.

W poniedziałek na dużym obszarze Stanów Zjednoczonych nastąpi całkowite zaćmienie słońca. W innych częściach kraju, w tym na zachodnim wybrzeżu, będzie można zobaczyć częściowe zaćmienie słońca.

chwila Kalifornia jest po drugiej stronie kraju Na ścieżce całości nadal będą widoczne pewne punkty orientacyjne, które nieustraszony obserwator będzie mógł dostrzec.


Ile słońca będzie zablokowane w Sacramento?

W szczytowym momencie Księżyc zakryje 34% Słońca w Dolinie Sacramento. Oczekuje się, że niebo w dolinie Sacramento z czasem się przejaśni.

Kiedy rozpocznie się częściowe zaćmienie w Sacramento?

Częściowe zaćmienie rozpocznie się w Sacramento o 10:16, maksymalne zaćmienie nastąpi o 11:15, a częściowe zaćmienie zakończy się o 12:18 w Kalifornii.

34-procentowy zasięg oznacza, że ​​niektórzy ludzie mogą tego nie zauważyć w ciągu dnia.

Osoby pragnące obserwować zaćmienie nie powinny nigdy patrzeć na Słońce bez okularów ochronnych. Certyfikowane okulary przeciwsłoneczne Albo powinieneś używać okularów zaćmienia.

Kiedy będzie następne zaćmienie słońca w Stanach Zjednoczonych?

To zajmie trochę czasu Zanim kolejne całkowite zaćmienie słońca przejdzie przez Stany Zjednoczone.

Według NASA kolejne całkowite zaćmienie Słońca nadejdzie nad Ameryką Północną 23 sierpnia 2044 roku. Ale w przeciwieństwie do zaćmienia w 2024 r. tylko trzy stany – Montana, Dakota Północna i Dakota Południowa – następnym razem dotkną ścieżki całości.

Zaćmienia Słońca występują na całym świecie średnio dwa razy w roku, ale naukowcy zauważyli, że czas ich występowania nie jest regularny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *