Kinga „doprowadziły do ​​łez” przesłane do niego wiadomości wspierające raka

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Król Karol spotyka się z premierem po zdiagnozowaniu u niego raka

Król Karol powiedział, że wyrazy wsparcia „doprowadziły mnie do łez”, gdy widziano go wracającego do oficjalnych obowiązków po raz pierwszy od ujawnienia diagnozy raka.

Spotkał się z premierem Rishim Sunakiem, który powiedział: „Wspaniale jest widzieć, że tak dobrze wyglądasz”.

„Wszystko odbywa się za pomocą luster” – zażartował król.

Król powiedział panu Sunakowi, że był głęboko poruszony wszystkimi przesłanymi mu kartkami i życzeniami wszystkiego najlepszego.

Król uścisnął dłoń pana Sunaka, gdy w środę po południu przybył do pałacu Buckingham i obaj niewątpliwie byli świadomi publicznej kontroli stanu zdrowia króla.

Król wydawał się zrelaksowany, ubrany w garnitur w niebieskie paski i siedział z Premierem w bogato udekorowanej sali audiencyjnej, otoczony zdjęciami swoich królewskich krewnych i obrazem Canaletta przedstawiającym Tamizę.

W trakcie leczenia król zaprzestał wizyt publicznych, ale nadal pełni obowiązki głowy państwa, takie jak regularne spotkania z premierem.

Skomentuj zdjęcie,

Król zażartował, że dobry wygląd to „wszystko, z czego zrobione są lustra”

Sfotografowano przybycie pana Sunaka, a król powiedział mu, jak bardzo docenia wszystkie otrzymane listy i swój podziw dla organizacji charytatywnych zajmujących się rakiem.

„Otrzymałem tak wiele wspaniałych listów i kartek, że przez większość czasu płakałem” – powiedział król.

Jednak dalsza część spotkania z premierem, która trwała około 45 minut, była jak zwykle tajna.

Wcześniej widziano króla udającego się do kościoła w Sandringham i jadącego samochodem do i z Clarence House w Londynie, ale była to jego pierwsza wizyta w tak oficjalnym miejscu od czasu, gdy ponad dwa tygodnie temu ogłoszono u niego diagnozę raka.

Wcześniej tego popołudnia król wziął udział w comiesięcznym posiedzeniu Tajnej Rady – organu królewskich doradców, składającego się głównie z wyższych rangą polityków z Izby Gmin i Izby Lordów.

Od czasu, gdy zdiagnozowano u niego bliżej nieokreślony rodzaj nowotworu, król leczy się ambulatoryjnie.

Kontynuował administracyjną stronę swojej roli, taką jak zajmowanie się dokumentami rządowymi w czerwonych skrzynkach i podpisywanie dokumentów.

Skomentuj zdjęcie,

W niedzielę widziano króla i królową udających się do kościoła w Sandringham

Wycofał się jednak z wizyt królewskich, podczas których zwykle spotykał się z publicznością lub brał udział w wydarzeniach.

Środowe spotkanie z Sunakiem było tajnym spotkaniem króla z premierem, odbywającym się zwykle co tydzień.

Spotkanie jest tradycyjną okazją dla neutralnego politycznie monarchy do rozmowy o bieżących sprawach państwa z urzędującym premierem.

Byli premierzy mówili o tych spotkaniach jako o okazji do omówienia pomysłów poza zwykłymi, partyzanckimi naciskami politycznymi.

Edward Heath, konserwatywny premier w latach 70., tak powiedział o swoich spotkaniach z królową Elżbietą II: „Zawsze odczuwałem ulgę, że mogę z kimś omówić wszystko, wiedząc doskonale, że nie ma najmniejszego niebezpieczeństwa wycieku jakichkolwiek informacji .”

Harold Wilson z Partii Pracy, o którym mówiono, że miał dobre stosunki ze zmarłą królową, odbywał dłuższe spotkania, czasami trwające do dwóch godzin.

READ  Lista zwycięzców nagród Critics' Choice Awards 2022 – aktualizacja na żywo – ostateczny termin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *