Klay Thompson, Rozmowy Warriors zamierają w obliczu pojawienia się wolnej agencji: Źródła

Klay Thompson nie spodziewa się obecnie mniej niż pożądanej oferty od Golden State Warriors. Pomimo szeroko otwartego okna negocjacyjnego nie ma na stole rozmów na temat umowy rocznej, dwuletniej ani trzyletniej. Według źródeł ligowych nic nie jest obecnie rozważane. Nie doszło do konstruktywnej dyskusji pomiędzy Warriors a Thompsonem lub jego przedstawicielami.

Rozmowy są w zasadzie wyciszone. Ponieważ do bezpłatnej współpracy pozostało niecałe 10 dni, odejście Thompsona z jedynej marki, jaką kiedykolwiek znał, wydaje się bliższe i bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.

Według źródeł ligowych Warriors na zewnątrz podtrzymali chęć sprowadzenia Thompsona z powrotem za odpowiednią cenę i we właściwej roli. Aktywnie szukają możliwości większych ulepszeń, wykorzystując niegwarantowany kontrakt Chrisa Paula na 30 milionów dolarów jako narzędzie elastyczności. Według źródeł ligowych rozmawiano z Ballem o przesunięciu terminu gwarancji z 28 czerwca na lipiec, jeśli zajdzie taka potrzeba, co zmusiłoby Thompsona do dłuższego czekania.

Jeśli Warriors uda się pozyskać znanego i wysoko opłacanego gracza, może to znacząco wpłynąć na to, co mogą zaoferować Thompsonowi, wycofać się z drugiego koloru i całkowicie obniżyć stawkę. To wykalkulowane podejście do biznesu – biorąc pod uwagę desperacką potrzebę Warriors ulepszenia niedocenianego składu, na który zasługuje – może wywołać dreszcze w przypadku legendy franczyzy, takiej jak Thompson, który zdobył cztery tytuły w ciągu 13 sezonów w Warriors, ale został zepchnięty daleko w tyle. Aktualna lista priorytetów poza sezonem.

Częścią rachunku Warriors wydaje się być to, że Thompson może znaleźć powolny rynek wolnych agentów i ostatecznie powrócić po okazyjnej cenie. Kontrolujący właściciel Joe Lacob, drugi rok dyrektor generalny Mike Dunleavy Jr. i wiceprezes Kirk Lacob pociągają za dźwignie. Wczesne sygnały wskazują, że taki odczyt rynku okaże się prawidłowy. Często istnieją krótkoterminowe umowy dla doświadczonych wolnych agentów, co doprowadziło do powrotu Malika Monka do Sacramento na czteroletni kontrakt wart 78 milionów dolarów.

READ  Wall St zyskuje po minutach Fed, danych o inflacji

Pomimo początkowych wzajemnych zainteresowań, według źródeł ligowych, między Thompsonem a Orlando Magic nie ma porozumienia. Oczekuje się, że na rynku, który zawsze może podążać w nieprzewidywalnych kierunkach, na stole pojawią się inne zespoły zajmujące się obszarem kapitalizacji oraz niektóre długoterminowe oferty. Thompson zawsze oferował najlepsze oferty, które na przestrzeni lat okazywały się mniejsze pod względem finansowym i niższe niż przewidywano lub oczekiwano, co skłoniło niektórych do spekulacji, że nieuniknione ponowne spotkanie z Warriors odbędzie się w tempie, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Ale nie jest to konieczne. Nawet jeśli Warriors w końcu zwrócą się do Thompsona z konkurencyjną ofertą, porównywalną lub przekraczającą kwotę i liczbę lat, Thompson prawdopodobnie i tak zdecyduje się odejść, szukając nowego startu w innym środowisku, według źródeł ligowych. Z powodu narosłych tarć z poprzednich kilku sezonów.

Przed ostatnim sezonem Warriors i Thompson omawiali pomysł przedłużenia. Nasz raport Shamsa Charanii obejmował dwa lata, a negocjacje opiewały na kwotę 48 milionów dolarów. Nic się nie zbliżyło.

Jeszcze jedna szybka informacja: Kevon Looney, wybrany w drafcie w 2015 roku, jest członkiem Warriors od prawie dziewięciu lat. Jego kadencja będzie prawdopodobnie kontynuowana w przyszłym tygodniu. Obecnie gwarantowane na przyszły sezon tylko 3 miliony dolarów z 8 milionów dolarów Looney’s. W poniedziałek kolejne 5 milionów dolarów gwarancji zwiększyło możliwość jego zwolnienia.

Jednak według źródeł ligowych nie taki jest obecny plan Warriors. Oczekuje się, że zaoferują Looneyowi pozostałe 8 milionów dolarów w postaci gwarancji kontraktowych, utrzymując go w swoich obecnych planach, chociaż ostatecznie wykorzystają jego pensję, aby pomóc w sfinalizowaniu transakcji poza sezonem.

Looney jest nadal ceniony jako lider szatni i jeden z ulubionych zawodników Steve’a Kerra. Głos, na którym może polegać w trudnych chwilach, ale także środek, któremu ufa na parkiecie. Looney został wypchnięty z rotacji w połowie przez debiutanta Trace’a Jacksona-Davisa — w następnym sezonie wejdzie za Jacksonem-Davisem na wykresie głębi — ale Looney powrócił do rotacji w kwietniu i wystąpił w przegranej w turnieju play-in. W Sacramento Tomandas strzeże Sabonisa podczas kluczowych odcinków.

READ  Desmond Tutu, którego głos pomógł zabić rasizm, zmarł w wieku 90

Jeśli Warriors wypuszczą Looneya i zastąpią go ośrodkiem dla weteranów, nie zaoszczędzą zbyt wiele na pensji i podatkach. Nie było mowy o zwolnieniu Looneya i ponownym złożeniu raportu, ponieważ oczekuje się, że kilku konkurentów zainteresuje się wolnym rynkiem i zbada dostępne opcje. Na razie Looney pozostaje w programie Warriors, gdyż zbliża się dekada jego obecności w serii.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Thompson: Alex Goodlett/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *