Kolor fioletowy pokonuje Aquamana 2 w kasie w Boże Narodzenie – The Hollywood Reporter

Fioletowy Wnosimy trochę tak potrzebnej radości do świątecznej sprzedaży biletów na koniec roku.

Musical, którego producentami są Oprah i Steven Spielberg, miał w poniedziałek premierę za 18,1 miliona dolarów w 3142 kinach, co stanowi drugi najlepszy wynik w historii premiery w Boże Narodzenie i najlepszy od 2009 roku. Colman Domingo występuje w wznowionej opowieści Blitz Bazawule na podstawie ukochanej Alice Walker powieść, adaptacja nagrodzonego Tony Broadwayu.

Rekordzista największego otwarcia w Boże Narodzenie sięga 2009 roku Sherlocka Holmesa (24,6 mln dolarów), bez uwzględnienia inflacji.

Film w reżyserii George'a Clooneya Chłopcy w łodzi, kolejny film, którego premiera odbyła się w Boże Narodzenie, uzyskał znacznie lepsze wyniki niż oczekiwano, wynosząc 5,7 mln dolarów w 2557 lokalizacjach. Do MGM i Amazona dołączył dramat dla dorosłych, w którym występują Joel Edgerton i Callum Turner Fioletowy Zdobądź CinemaScore. Michaela Manna Ferrariktóry również został otwarty 25 grudnia, zarobił 2,9 miliona dolarów w 2330 lokalizacjach po uzyskaniu oceny CinemaScore B.

chwila Fioletowy Z łatwością pokonał Jamesa Wana Aquaman i Zaginione KrólestwoW poniedziałek suma wyniosła 10,6 miliona dolarów, Aquaman 2 Jest to ogólny zwycięzca długiego weekendu bożonarodzeniowego z czterodniowym otwarciem o wartości 38,3 miliona dolarów w 3706 kinach w kraju. Jednak kontynuacja superbohatera – która również została oceniona na mizerny wynik w CinemaScore na poziomie B – nie ma się czym chwalić, po tym jak zanotowała jeden z najgorszych startów w historii DC Cinematic Universe. Kontynuacja superbohatera pod wodzą Jasona Momoa radziła sobie lepiej za granicą, osiągając 80,1 miliona dolarów z 72 rynków, przy czym większość, czyli 30,4 miliona dolarów, pochodziła z Chin.

W 2018 roku po raz pierwszy Aquamana Był królem wakacji na koniec roku, gdy w weekend 21–23 grudnia jego trzydniowe otwarcie wyniosło 67,9 mln dolarów. W Boże Narodzenie, które przypadało we wtorek tego roku, jego krajowy dochód osiągnął 105,4 mln dolarów (25 grudnia zarobił 22 mln dolarów). Film zarobił 335,1 miliona dolarów w kraju i 1,15 miliarda dolarów na całym świecie, co stanowi najlepszy wynik w historii tytułu DCEU, nieuwzględniony o inflacji.

READ  Źródła podają, że Yellowstone „kończy się po sezonie 5 z powodu nieporozumień z Kevinem Costnerem”

Film Wana w większym stopniu uwiarygodnia teorię zmęczenia superbohatera. Aquaman 2Początek filmu zbiega się z niedawnym początkiem katastrofy kasowej wynoszącej 46,1 miliona dolarów Cuda Od konkurencyjnych Marvel Studios.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia pod względem kasowym były mieszanym błogosławieństwem. Przychody z czterodniowych weekendów wzrosły o 11 procent w tym samym okresie 2022 r., ale spadły o 46 procent w porównaniu z 2019 r., który przed pandemią uznawano za kluczowy punkt odniesienia. Przychody z trzydniowego weekendu (22–24 grudnia) wzrosły o 1 procent w porównaniu z 2022 r., ale spadły o 62 procent w porównaniu z 2022 r. Dokonywanie porównań rok do roku może być trudne, jeśli chodzi o wakacje na koniec roku, biorąc pod uwagę, że grudzień 25 to ruchomy cel.

W tym roku Warners z pewnością zdominowali świąteczny namiot, Ben Aquaman 2, Wonka (także musical) i Fioletowy.

Wonka, który został otwarty w weekend przed świętami, zajął drugie miejsce na czterodniowym wykresie świątecznym z 28,4 mln dolarów z 4213 lokalizacji, co dało krajową kwotę 85,9 mln dolarów. Film Timothée Chalameta robi wrażenie za granicą, jak dotąd zarobił 171,3 miliona dolarów, co daje łączną kwotę 257,2 miliona dolarów na poniedziałek. Wonka I Fioletowy To dowodzi, że musicale wcale nie muszą być gatunkiem zagrożonym, a to nie lada wyczyn Fioletowy Zajął trzecie miejsce na świątecznej liście przebojów, biorąc pod uwagę, że grał tylko jeden dzień.

Iluminacja i film rodzinny Universal zajmowały 4. miejsce na liście przebojów przez cztery dni Imigracja. Podstawka ogłasza czterodniowe otwarcie o wartości 17,5 miliona dolarów, co stanowi najniższy start w historii Illumination. Jak dotąd film nie radzi sobie zbyt dobrze za granicą, a do niedzieli oczekuje się, że zagraniczne dochody na 43 rynkach osiągną 22 miliony dolarów.

Ostateczny werdykt ws Imigracja Film ukaże się dopiero w weekend noworoczny, ponieważ nie ma bardziej lukratywnego okresu w roku dla filmu niż tydzień pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Jednak Disney był zdenerwowany, gdy… on chciałby W zeszłym miesiącu w Święto Dziękczynienia zanotował pięciodniowy start o wartości 32,5 miliona dolarów.

READ  Robbie Knievel, syn nieustraszonego Evela Knievela, zmarł w wieku 60 lat

Podobnie jak w przypadku filmów o superbohaterach, w całym Hollywood panuje niepokój związany z rynkiem animacji kinowej.

Komedia romantyczna Columbia/Sony Thriller Każdy, tylko nie ty Reveal zajął piąte miejsce z szacunkową kwotą 8 milionów dolarów z 3055 kin w ciągu czterech dni. Nowy obraz, w którym występują Sidney Sweeney i Glen Powell, otrzymał ocenę B+ CinemaScore. (Żadne studio nie lubi niczego innego niż odmiana większości filmów klasy A.)

Kobiety stanowiły prawie 80 procent wszystkich klientów kupujących bilety, aby obejrzeć Każdy, tylko nie typodczas gdy mężczyźni stanowili co najmniej 66 procent dramatów zapaśniczych A24 prowadzonych przez Zaca Efrona. Żelazny pazurktóra zajęła szóste miejsce z wyższymi niż oczekiwano przychodami w wysokości 6,8 mln dolarów z 2774 kin.

W kasie specjalistycznej Searchlight Pictures otworzyło się popularnym filmem Andrew Haigha Wszyscy jesteśmy obcy W czterech lokalizacjach w Nowym Jorku i Los Angeles. Kandydat do nagrody oczekuje średnio 36 000 dolarów za cztery dni, co stanowi najwyższą kwotę spośród wszystkich filmów znajdujących się na liście przebojów w weekendy bożonarodzeniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *