Komitet Key House zwoła we wtorek spotkanie na najwyższym szczeblu w sprawie podatków TrumpaCNN

Kontrolowana przez Demokratów komisja House Ways and Means odbędzie się we wtorek w celu omówienia treści ustawy podatkowej byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Spotkanie na wysokim szczeblu, które ma odbyć się na zamkniętym posiedzeniu, będzie pierwszą okazją dla członków potężnego ugrupowania do otwartej dyskusji i podjęcia decyzji w sprawie ujawnienia prywatnych informacji podatkowych na temat byłego prezydenta.

Spotkanie jest kluczowe dla Demokratów w klubie, którym brakuje czasu na podjęcie decyzji, co zrobić z podatkami Trumpa, zanim Republikanie przejmą większość w Izbie Reprezentantów 3 stycznia, a Demokraci stracą kontrolę nad klubem.

Nie jest jeszcze jasne, jakie kroki podejmie komisja w sprawie dochodów. Ale wtorkowe spotkanie to ważny moment w walce Demokratów o dochody, ponieważ będzie to spotkanie, na którym prawodawcy będą mogli głosować nad tym, jakie informacje ujawnić na temat podatków byłego prezydenta.

Wtorkowe spotkanie ma miejsce po tym, jak Demokraci wygrali wieloletnią batalię sądową o uzyskanie zeznań podatkowych byłego prezydenta i informacji o wsparciu.

Informacja o powrocie może być skarbnicą informacji finansowych o byłym prezydencie, który już zapowiedział ponowne kandydowanie na prezydenta w 2024 roku. Te informacje zapewnią lepszy wgląd w inwestycje i problemy finansowe Trumpa oraz udzielą odpowiedzi na temat danych osobowych Trumpa. Bogactwo i sukces w różnych biznesach.

Jednak pozostaje niejasne, jakie informacje – jeśli w ogóle – grupa oficjalnie udostępni opinii publicznej.

W przeciwieństwie do swoich poprzedników Trump nie ujawniał opinii publicznej swoich zeznań podatkowych w trakcie kampanii ani podczas sprawowania urzędu. W 2020 roku New York Times ujawnił, że przez lata uzyskiwał zeznania podatkowe Trumpa i wykorzystał prawo podatkowe, aby zgłosić, że były prezydent nie płacił federalnych podatków dochodowych, zgłaszając znaczne straty w ciągu 10 z 15 lat rozpoczynających się w 2000 roku.

READ  Kiedy Peter Navarro trafia do więzienia, słyszy ryk lwów

Republikanie potępili wysiłki Demokratów jako cel polityczny, ale Demokraci w panelu, w tym przewodniczący House Ways and Means Richard Neal, argumentowali, że automatyczny audyt podatków prezydentów przez IRS powinien otrzymywać informacje, aby zrozumieć, jak działa prawo. Było to konieczne, aby zachować jego integralność. Kiedy wybierany jest nowy prezydent, IRS automatycznie przegląda deklaracje prezydenta i wiceprezydenta.

Żądanie Neala dotyczące zeznań podatkowych Trumpa obejmuje sześć lat, od 2013 do 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *