Kongres musi ustalić pułap zadłużenia do 5 czerwca, ostrzega YellenCNN

Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w piątek, że jeśli Kongres nie zajmie się limitem zadłużenia do 5 czerwca, Departament Skarbu USA nie będzie miał wystarczających środków, aby w całości i na czas spłacić wszystkie zobowiązania kraju.

„Na podstawie najnowszych dostępnych danych szacujemy, że jeśli Kongres nie podniesie lub nie zawiesi limitu zadłużenia do 5 czerwca, Skarb Państwa nie będzie miał wystarczających środków na wypełnienie zobowiązań rządu” – powiedział. napisał w liście Do przewodniczącego Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego i innych przywódców Kongresu.

Najnowsze informacje pojawiają się, gdy prezydent Joe Biden i republikanie w Izbie Reprezentantów nadal próbują Zawrzyj umowę, aby zająć się pułapem zadłużenia Zanim Ameryka nie wywiąże się ze swoich zobowiązań siejąc spustoszenie w światowej gospodarce i systemie finansowym. Negocjatorzy są coraz bliżej porozumienia, ale jest kilka punktów spornych.

Do tej pory Yellen ostrzegała Kongres, że tak zwana data X, kiedy Stany Zjednoczone nie będą w stanie wywiązać się ze wszystkich swoich zobowiązań, może nadejść już w czerwcu — i 1 czerwca. Powiedział, że na początku tego tygodnia. Ustawodawca postara się podać dokładniejszy termin.

Ministerstwo Skarbu wyśle ​​ponad 130 miliardów dolarów płatności w pierwszych dwóch dniach czerwca, w tym dla weteranów i żołnierzy Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz osoby z ubezpieczeniem medycznym. Yellen napisała, że ​​„wydzieli bardzo ograniczone zasoby” dla agencji.

W tygodniu rozpoczynającym się 5 czerwca Ministerstwo Skarbu ma wypłacić 92 miliardy dolarów w płatnościach i transferach – ale jasno daje do zrozumienia, że ​​nie będzie miało środków na wypełnienie tych zobowiązań – kontynuował.

Od kiedy USA W styczniu osiągnął pułap zadłużeniaSkarb Państwa jest zmuszony polegać na pieniądzach i Nadzwyczajne akcje Rachunki muszą być płacone, dopóki Kongres nie podniesie lub nie zawiesi pułapu zadłużenia.

READ  Wynajem wakacyjny na całym Bliskim Wschodzie przynosi zyski dzięki „turystyce zemsty”

Według danych federalnych, od czwartku agencja miała w kasie 38,8 miliarda dolarów w gotówce. The Kwota jest zaokrąglona Skarb Państwa pobiera dochody i dokonuje płatności, ale kiedy w kwietniu kasa została stosunkowo opróżniona z poboru podatków, saldo spadło z 238,5 miliarda dolarów na początku miesiąca.

Skarb Państwa miał w środę około 67 miliardów dolarów, w porównaniu z 220 miliardami dolarów na koniec stycznia.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *