Kontrakty terminowe na akcje odbiły, gdy obawy o China Covid wyblakły

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły we wtorek, ponieważ obawy o niepokoje w Chinach i ich protokoły Covid cofnęły się.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,2%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,4%. Kontrakty terminowe powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 7 punktów.

W ciągu nocy chiński urzędnik powiedział dziennikarzom, że 65,8% ludzi „w wieku powyżej 80 latOtrzymała zastrzyki przypominające, a ponadto rząd odnotował pierwszy spadek zakażeń Covid w jej obrębie Chiny za ponad tydzień. Akcje w Hongkongu i Szanghaju wzrosły w nocy.

Wiadomość ta nadeszła dzień po tym, jak rosnąca frustracja w Chinach kontynentalnych z powodu polityki kraju przeciw Covid zaważyła na rynkach na całym świecie. W poniedziałek kontrakty terminowe na ropę WTI spadły na krótko do najniższego poziomu od grudnia ubiegłego roku.

„Istnieje kilka prawdziwych powodów, aby zachować ostrożność. W tym kwartale rynek znacznie się ożywił i istnieją pewne obawy, że sytuacja ulegnie spowolnieniu, więc myślę, że jest to rodzaj zrównoważonej nagrody za ryzyko” – powiedział Adam Parker z Trivariate Research. poniedziałek w CNBC. Bill: Nadgodziny.

„Myślę, że być może istniała wymówka dla niektórych obaw związanych ze spowolnieniem w Chinach, aby ludzie mogli zebrać trochę zysków, które mieli w tym kwartale” – dodał.

W poniedziałek Dow Jones Industrial Average stracił 497,57 punktów, czyli 1,45%. S&P 500 spadł o 1,54%, podczas gdy Nasdaq Composite zamknął się o 1,58% niżej.

Na froncie gospodarczym inwestorzy będą obserwować wrześniowy odczyt indeksu cen domów S&P CoreLogic Case-Shiller, który ma się ukazać we wtorek przed dzwonkiem. Raport da inwestorom wgląd w to, jak wyższe stopy procentowe wpływają na rynek mieszkaniowy. Ceny domów w poprzednim miesiącu Skoczył o około 13% rok do roku.

Tymczasem najnowszy odczyt zaufania konsumentów zostanie opublikowany o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Wall Street oczekuje również najnowszych wyników finansowych spółek Korporacja Hewlett-Packard Wtorek po dzwonku.

READ  Bugatti ma nadzieję, że jego ostatni samochód na gaz będzie najszybszym kabrioletem na świecie

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ma przemawiać w środę w Centrum Hutchinsa na temat polityki fiskalnej i monetarnej w Brookings Institution. Inwestorzy będą oglądać telewizję, aby uzyskać wgląd w walkę banku centralnego z inflacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *