Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy inwestorzy oceniają ponure ostrzeżenie FedEx

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje załamały się w piątek rano, gdy Wall Street zbliżał się do stratnego tygodnia, a inwestorzy przetrawili brzydkie ostrzeżenie o zarobkach ze strony FedEx.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 181 punktów, czyli 0,58%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,75% i 0,93%.

Akcje FedEx spadły o 15% w rozszerzonym handlu po firmie spedycyjnej Wyciągnąłem dyrektywy całorocznePowiedział, że wdroży inicjatywy cięcia kosztów, aby przeciwdziałać słabym globalnym wolumenom przesyłek, ponieważ trendy makroekonomiczne znacznie się pogorszyły.

Trzy główne średnie były na dobrej drodze do odnotowania czwartego tygodnia straty na pięć. Dow Jones Industrial Average spadł w tym tygodniu o 3,70%, podczas gdy S&P 500 spadł o 4,08%. Nasdaq Composite spadł o 4,62%, co oznacza najgorszą tygodniową stratę od czerwca.

Podczas czwartkowej sesji regularnej Dow spadł o 173 punkty, czyli 0,56%, do najniższego poziomu zamknięcia od 14 lipca. Nasdaq Composite stracił 1,43%, podczas gdy S&P 500 stracił 1,13%.

Handlowcy obawiają się, że rynki ponownie przetestują czerwcowe minima po zaskakująco ciepłym odczycie z sierpniowego raportu CPI, który wskazał na coraz trudniejszą ścieżkę do obniżenia inflacji przez Rezerwę Federalną.

„Mogą mieć trudny wybór”, powiedziała Anastasia Amoroso z iCapital w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”.

„Zanim powiedzą, spróbujemy miękkiego lądowania i niższej inflacji. Teraz być może będą musieli wybrać. Albo będzie to miękkie lądowanie, albo niższa inflacja. Innymi słowy, być może będą musieli opracować bardziej twarde środki wzrostu gospodarczego, aby obniżyć inflację, ” ona dodała.

Na froncie gospodarczym handlowcy spodziewają się najnowszych danych dotyczących zaufania konsumentów w piątek o godz. 10.00 czasu wschodniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *