Kontrakty terminowe na akcje spadają, gdy Wall Street czeka na wyniki wyborów w połowie kadencji

Handlowcy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (NYSE) 27 października 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje przedłużyły swoje bycze wzrosty w czwartek, a Dow wzrósł o prawie 400 punktów po nowym raporcie PKB, który przekroczył oczekiwania.

Spencera Platta | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Kontrakty terminowe na akcje spadły – po ostatnich wzrostach rynkowych – w wyniku wybory śródokresowe Kontynuowała, a powietrze kontrolowała Izba Reprezentantów USA i Senat.

Kontrakty futures związane z Dow Jones Industrial Average, S&P 500 i Nasdaq spadły o około 0,5%, a kontrakty terminowe Dow o 175 punktów około 5:30 ET.

Akcje oscylują przez trzy kolejne dni wzrostów. Dow zyskał we wtorek 333 punkty podczas trzeciej sesji z rzędu, zyskując ponad 1%. Odbicie akcji może być częściowo spowodowane wyborami, ponieważ Wall Street spodziewała się, że Republikanie osiągną przewagę i stworzą impas w Waszyngtonie.

Ale kontrola nad obiema izbami Kongresu nie jest jak dotąd oczywista z dnia na dzień.

W jednym z głównych wyścigów, które mogą zadecydować o kontroli Kongresu, demokrata John Fetterman pokonał republikanina Mehmeta Oza o kluczowe miejsce w Senacie Pensylwanii, zgodnie ze spadkiem NBC News.

Oz miał poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa, którego pro-kandydaci doświadczali sporadycznych sukcesów w całym kraju. Poza pokonaniem Oza, wspierany przez Trumpa kandydat republikanów Theodore Dixon przegrał próbę obalenia urzędującej Demokratki Gretchen Whitmer w wyścigu na gubernatora Michigan. W wyścigu w Pensylwanii Partia Republikańska Doug Mastriano łatwo przegrała z demokratą Joshem Shapiro.

Oczekiwano, że Republikanie w dużej mierze przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, ale ważne wyścigi wciąż są w powietrzu, a NBC News nie podało ostatecznych prognoz, jak wstrząśnie walka partii.

Mike Wilson, główny strateg ds. akcji w USA w Morgan Stanley, powiedział w CNBC:zamykający dzwonek„Że jeśli dojdzie do podziału rządu, może to pomóc złagodzić obawy o inflację i wyższe stopy procentowe w przyszłości.

READ  Pierwsze spojrzenie: Wewnątrz oszałamiającego nowego Sky Club w Kansas City w Delta

„Wygląda na to, że Izba pójdzie drogą republikańską” – powiedział Wilson. „Oznacza to impas. Najprawdopodobniej zostaną osiągnięte mniejsze wydatki finansowe”.

Ostatnie wzrosty na rynku nastąpiły na progu silnego okresu sezonowego. Historycznie rzecz biorąc, akcje mają tendencję do wzrostu po wyborach śródokresowych i klarowności prowadzonej przez nie polityki, a ostatnie dwa miesiące roku to okres hossy dla inwestorów.

Jedną z akcji, które zaważyły ​​na kontraktach terminowych, był Disney, który spadł o ponad 6% w przedłużonym obrocie po tym, jak gigant rozrywkowy pominął szacunki dotyczące górnej i dolnej linii. fiskalny czwarty kwartał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *