Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Fed przekreślił nadzieje, że nastąpi punkt zwrotny w kierunku łagodniejszego zacieśniania postawy

Kontrakty terminowe na akcje spadły w czwartek w oparciu o straty z poprzedniej sesji, po tym jak Rezerwa Federalna ponownie podniosła stopy procentowe i wskazała, że ​​w najbliższym czasie nie ma zwrotu ani obniżki stóp.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average spadły o 143 punkty, czyli 0,4%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły o 0,6% i 0,7% na poziomie szacunku.

Gwałtowny wzrost rentowności wywiera presję na kontrakty terminowe. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 14 punktów bazowych do 4,199%. Dwuletnia stopa wzrosła o 16 punktów bazowych do 4,73%.

Handlowcy spodziewali się podwyżki stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego przez bank centralny i początkowo odczytali komunikat Fed jako niedźwiedzia, wysyłając akcje w środę po decyzji w górę. Wzrosty te zostały następnie odwrócone, gdy prezes Fed Jerome Powell powiedział, że jest „za wcześnie”, aby mówić o przerwie w podwyżkach stóp i że ostateczna stopa procentowa prawdopodobnie będzie wyższa niż wcześniej informowano.

„Nadal mamy kilka dróg do zrobienia, a dane z naszego ostatniego spotkania sugerują, że ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż wcześniej oczekiwano” – powiedział.

Indeks Dow Jones Industrial Average zakończył środową sesję 505 punktów, czyli 1,6%, w dół. S&P 500 spadł o 2,5%, a Nasdaq Composite o 3,4%.

Rynki prawdopodobnie będą się wahać, dopóki nie stanie się jasne, że inflacja opadła, a Fed przestał podnosić stopy procentowe. Wszelkie dane pokazujące, że gospodarka USA nie zwalnia tempa, bo zacieśniająca się polityka banku centralnego prawdopodobnie wpłynie na notowania.

Kolejnym ważnym raportem jest październikowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem, który zostanie opublikowany w piątek.

„Dostajesz dobry numer pracy, innymi słowy dobrą stopę bezrobocia, która nie rośnie, rynek jest w poważnych tarapatach” – powiedział w CNBC Jay Adami, dyrektor ds. rzecznictwa doradców w Private Advisor Group. Szybkie pieniądze.”

READ  Akcje Bed Bath & Beyond wzrosły o ponad 50% dzięki skokowi na forum

W międzyczasie trwał sezon zysków przedsiębiorstw, z QualcommA Rocco A fortinet Wszystkie gwałtownie spadły po ogłoszeniu rozczarowujących wyników kwartalnych i przyszłych prognoz.

Poprawka: Poprzednia wersja przeoczyła spadek w środowej sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *