Kontrakty terminowe na akcje wzrosły o cal po załamaniu S&P 500

Kontrakty terminowe na amerykańskie giełdy notowane były we wtorek wieczorem umiarkowanie wyższe, po zamknięciu rewizji indeksu S&P 500 w związku z rosnącymi napięciami między Rosją a Ukrainą.

Kontrakty futures zakontraktowane przez Dow Jones Industrial Average zyskały 85 punktów. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,35%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 o 0,5%.

Kiedy Regularny handel Dow spadł o 483 punkty, czyli 1,42%, w swojej czwartej z rzędu negatywnej sesji. W pewnym momencie benchmark 30 akcji spadł o ponad 700 punktów. S&P 500 spadł o 1,01% i jest teraz o 10,25% niższy od swojego rekordu z 3 stycznia, co stawia szerszy indeks rynku na minusie. Nasdaq Composite spadł o 1,23% do swojej czwartej pozytywnej negatywnej sesji.

We wtorek po południu prezydent Joe Biden ogłosił pierwszą transzę sankcji wobec Rosji. Środki są wymierzone w rosyjskie banki, suwerennych wierzycieli kraju i trzy osoby fizyczne.

„Chociaż istnieje niepewność, nasza praca pokazuje, że historycznie wydarzenia militarne/kryzysowe infiltrują rynki i powodują krótkoterminowe spadki, ale akcje w końcu odbudują się, dopóki to wydarzenie nie pogrąży gospodarki w recesji” – napisał makrostrateg w Truist w nocie do klientów.

„Nastroje inwestorów obniżają również poprzeczkę dla pozytywnych niespodzianek” – dodała firma.

Wszystkie 11 sektorów S&P 500 spadło we wtorek, prowadząc do spadku akcji przyjaznych konsumentom, które spadły o 3%. Zapasy energii spadły pomimo rosnących cen ropy. Na arenie międzynarodowej ropa Brent sprzedawana była po 99,50 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate, amerykański benchmark ropy, osiągnęły najwyższy poziom 96 USD, ostatnio widziany w sierpniu 2014 r.

Wybory akcji i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

„Ryzyko infekcji całkowicie wpłynie na presję inflacyjną, ponieważ koszty energii wzrosną, a to zakłóci znaczną część ożywienia gospodarczego wychodzącego z zatoki”, powiedział Ed Moya z Ondy.

READ  Sąd Najwyższy orzeka w ustawie o nieoczekiwanej ochronie praw wyborczych wyborców z Czarnej Alabamy

„Ryzyko geopolityczne może doprowadzić do spowolnienia cyklu wzrostu i wyeliminować ryzyko podwyżki stóp Fed o pół punktu do końca FOMC 16 marca” – dodał.

Rezerwa Federalna z Wall Street stawia na 100% szans na podwyżkę stóp procentowych na marcowym posiedzeniu. Narzędzie FedWatch grupy CME. W miarę jak inflacja rośnie, przyspieszono apele o 50-punktową podwyżkę na marcowym posiedzeniu.

Rentowności spadły wraz z eskalacją napięć między Rosją a Ukrainą, spadając poniżej 2%, ponieważ inwestorzy szukali bezpiecznych aktywów w 10-letnim skarbcu USA.

Według danych FactSet od piątku 78% spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło szczyt wyników, podczas gdy 78% przekroczyło oczekiwania dotyczące przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *