kontynuacja, Aquaman, Lost Kingdom i The Color Purple mogą zostać przesunięte do 2024 roku wśród podwójnych ciosów WGA i SAG-AFTRA

Brian Gallagher dla Dailymail.com

05:23 21 lipca 2023, zaktualizowano o 7:58 21 lipca 2023myśli Warner Bros. w przesuwaniu trzech swoich największych filmów, które mają się ukazać pod koniec tego roku w 2024 roku, pośród podwójnych ciosów ze strony Writers Guild of America (WGA) i SAG-AFTRA.

Dune: Part Two (3 listopada), Aquaman and the Lost Kingdom (20 grudnia) i The Color Purple (25 grudnia) mają nowe daty na 2024 rok, za pośrednictwem różnorodny.

Przepisy strajkowe WGA i SAG-AFTRA zabraniają ich członkom promowania jakichkolwiek prac pochodzących z zainfekowanej firmy.

Oznacza to, że podczas strajku nie mogą uczestniczyć w żadnych premierach na czerwonym dywanie, pytaniach i odpowiedziach, komunikatach prasowych ani żadnych innych wywiadach, co byłoby ogromnym ciosem dla wszystkich kampanii marketingowych wspomnianych filmów.

Chociaż żadne daty nie zostały potwierdzone — a Warner Bros. nie skomentował. Jak donosi Variety – myśl o przesunięciu trzech swoich największych filmów na przyszły rok jest prawdopodobnie wskazówką, że studio nie uważa, że ​​strajk zakończy się do połowy jesieni, co pojawia się również po tym, jak Aquaman i Lost Kingdom przeszły trzy masowe powtórki.

Wydma do 2024?: Warner Bros. w przesuwaniu trzech z jej największych hitów, które mają ukazać się jeszcze w tym roku w 2024 roku, pośród podwójnych uderzeń ze strony Writers Guild of America (WGA) i SAG-AFTRA.
Nowe daty: Dune: Part Two (3 listopada), Aquaman i The Lost Kingdom (20 grudnia) oraz The Color Purple (25 grudnia) są poszukiwane jako nowe daty na 2024 rok za pośrednictwem Variety
Zasady strajku: Zasady strajku WGA i SAG-AFTRA zabraniają ich członkom promowania jakichkolwiek działań pochodzących od pobitej firmy

Dune: Part Two to finał Dune z 2021 roku, obszernej adaptacji przeboju science fiction Franka Herberta z 1965 roku.

W filmie występuje gwiazdorska obsada, w skład której wchodzą Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler, Florence Pugh, Javier Bardem, Josh Brolin i Christopher Walken.

Oryginalna 896-stronicowa powieść została opublikowana jako dwuczęściowy serial w magazynie Analog, zanim powieść zdobyła inauguracyjne nagrody Hugo i Nebula.

Reżyser Denis Villeneuve rozpoczął pracę nad ambitnym dwuczęściowym filmem, który, jak miał nadzieję, odniesie sukces tam, gdzie adaptacja Davida Lyncha z 1984 r., adaptacja Sci-Fi Channel z 1990 r. i niesławna próba reżysera Alejandro Jodorowsky’ego nie powiodła się.

READ  Sarah Michelle Gellar przez lata pracowała nad „Toksycznym mężczyzną”.

Część 1 okazała się sukcesem, przynosząc 402 miliony dolarów dochodu w kinach na całym świecie, mimo że film był jednocześnie dostępny w HBO Max, zdobywając 10 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu, i zdobywając sześć Oscarów w kategoriach technicznych.

Aquaman and The Lost Kingdom również opiera się na sukcesie swojego poprzednika, a Aquaman z 2018 roku zarobił 335 milionów dolarów w kraju i 1,148 miliarda dolarów na całym świecie.

Jason Momoa powraca jako tytułowy bohater wraz z Patrickiem Wilsonem (King Orm), Amber Heard (Queen Mera), Dolphem Lundgrenem (Nereus), Nicole Kidman (Atlanna), Yahya Abdul-Mateen III (Black Manta) i Temuera Morrison (Tom Curry).

Na początku tego tygodnia poinformowano, że reżyser James Wan sprowadził swoją obsadę na trzecią rundę powtórek, o których mówi się, że jest to „bezprecedensowe” jak na film tej wielkości.

Opis: Dune: Part Two to finał Dune z 2021 roku, obszernej adaptacji przeboju science-fiction Franka Herberta z 1965 roku.
Christopher: The Movie zawiera gwiazdorską obsadę, w tym Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler, Florence Poe, Javier Bardem, Josh Brolin i Christopher Walken

Jeśli film zostanie przesunięty na 2024 rok, dałoby to reżyserowi Wanowi i jego redaktorom więcej czasu na stworzenie filmu, który będzie ostatnim projektem DCEU stworzonym w ramach poprzedniego reżimu DC Studios, zanim przejmą go James Gunn i Peter Safran.

Kolor purpury to najnowsza adaptacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Alice Walker z 1982 roku, która zaowocowała wersją z 1985 roku pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga z Whoopi Goldberg i Dannym Gloverem w rolach głównych oraz filmowym debiutem Oprah Winfrey.

Film otrzymał 11 nominacji do Oscara, choć żadnej nie zdobył, co wywołało kontrowersje wśród wielu krytyków, którzy uznali go za najlepszy film roku, w tym Rogera Eberta (Pożegnanie z Afryką zdobył nagrodę dla najlepszego filmu).

W nowej adaptacji Blitz Bazawule występują Halle Berry, Taraji P. Henson i Danielle Brooks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *