Korea Północna przygotowuje system wystrzeliwania rakiet, którego celem są skupiska ludności w Korei Południowej


Korea Północna przygotowuje system wystrzeliwania rakiet, którego celem są skupiska ludności w Korei Południowej


wiadomości ze świata


Korea Północna przygotowuje system rakiet wielokrotnego startu wycelowany w skupiska ludności w Korei Południowej po ukończeniu trzeciego testu w piątek pod czujnym okiem przywódcy Kim Dzong Una. Państwowe media podały.

Oficjalna koreańska centralna agencja informacyjna Korei Północnej podała, że ​​system, który kraj ten przetestował już dwukrotnie w tym roku, zastąpi starszą broń, gdy zostanie rozmieszczony w nadchodzących miesiącach.

Agencja informacyjna podała, że ​​najnowszy test potwierdził „przewagę i niszczycielską siłę” wielorakietowej wyrzutni rakiet kal. 240 mm i jej pocisków kierowanych.

Państwowe media podały, że Korea Północna przeprowadziła test nowego systemu rakiet wielokrotnego startu. AP

Korea Północna intensyfikuje testy broni i retorykę.

Oprócz udzielenia w kwietniu zielonego światła dla testów wielu wyrzutni rakiet kal. 600 mm Kim zezwolił na wystrzelenie szeregu rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

W marcu Kim podczas ćwiczeń szkoleniowych jeździł nowym modelem czołgu i wzywał do wzmożenia wysiłków w zakresie przygotowań do wojny – podają państwowe media.

Tymczasem stosunki samotnego królestwa z Koreą Południową i Stanami Zjednoczonymi pozostają wrogie.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un opuszcza miejsce wystrzelenia rakiety w towarzystwie czterech osób za sobą.
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował testowy start nowego systemu rakiet wielokrotnego wystrzeliwania. AP

W zeszłym miesiącu Kim powiedział, że nadszedł czas, aby przygotować się do wojny, ponieważ Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa przeprowadziły wspólne ćwiczenia wojskowe.

Według doniesień, w grudniu Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną w morze dzień po tym, jak prezydent Biden wydał stanowcze ostrzeżenie dotyczące użycia przez ten kraj broni nuklearnej przeciwko Stanom Zjednoczonym.

Z drutami pocztowymi
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/05/11/world-news/north-korea-readies-rocket-launcher-system-targeting-south-korean-population-centers/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Czy premier Liz Truss nadal kieruje rządem Wielkiej Brytanii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *