W wieku 62 lat zmarł mężczyzna z Massachusetts, który przeprowadził pierwszy przeszczep nerki u świni


Wiadomości CBS z Bostonu

na żywo

BOSTON – Zmarł mieszkaniec Massachusetts, który przeprowadził pierwszy na świecie przeszczep nerki świni.

Rick Slayman, lat 62, z Weymouth, otrzymał nerkę ze szpitala Massachusetts General Hospital. 21 marca. Został wypisany ze szpitala Dwa tygodnie później Powinien kontynuować rehabilitację w domu.

Biorca przeszczepu nerki świni, Rick Slayman.

Szpital Ogólny w Massachusetts


„To wynik przeszczepu i nie ma żadnych objawów” – mówi MGH

Nerka jest genetycznie modyfikowana w celu usunięcia genów świni i dodania ludzi, aby poprawić jej wydajność.

Szpital Massachusetts General Hospital ogłosił, że Slayman zmarł w sobotę, dwa miesiące po przeszczepie. Szpital upierał się również, że nic nie wskazuje na to, że jego śmierć nastąpiła w wyniku przeszczepu.

„Zespół Mass General Transplant jest głęboko zasmucony nagłą śmiercią pana Ricka Slaymana. Nic nie wskazuje na to, że było to wynikiem jego niedawnego przeszczepu. Pan Slayman na zawsze będzie postrzegany jako latarnia nadziei dla niezliczonych pacjentów po przeszczepach na całym świecie „Składamy najszczersze kondolencje z powodu jego wiary i woli, tak jak wszyscy, którzy go znali, pamiętają go ze względu na jego hojność i życzliwość” – oznajmił w oświadczeniu.

„Daj nadzieję tysiącom”

Slayman od lat cierpiał na nadciśnienie i cukrzycę typu 2. W 2018 roku przeszedł przeszczep nerki, ale pięć lat później przeszczep zaczął się nie udać.

W oświadczeniu rodzina Slaymana wspomina go jako inspirację dla wielu osób na całym świecie.

„Miliony ludzi na całym świecie znają historię Ricka. Czuliśmy – i nadal czujemy – nadzieję, jaką dawał pacjentom długo czekającym na przeszczep. Dla nas Rick był życzliwym człowiekiem z szybkim poczuciem humoru, który był żarliwie oddany swoim rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom” – podała w oświadczeniu rodzina Slaymana.

„Po przeszczepie jednym z powodów, dla których Rick przeszedł tę procedurę, było zapewnienie nadziei na przeżycie tysiącom ludzi, którzy potrzebowali przeszczepu. Rick osiągnął ten cel, a jego wiara i nadzieja będą żyć wiecznie. Jego dziedzictwo będzie jedno. Będzie to inspirować pacjentów, badaczy i pracowników służby zdrowia na całym świecie, zachęcając do działania” – stwierdziła rodzina Slaymana.

Rodzina poprosiła o prywatność po śmierci Slaymana.

READ  Senator Menendez jest oskarżony o przyjmowanie prezentów od Kataru w związku z nowymi zarzutami w ramach programu korupcyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *