Koronacja króla Karola: słowo „królowa Camilla” zostało oficjalnie użyte po raz pierwszy w zaproszeniu na koronację


Londyn
CNN

Pałac Buckingham we wtorek wystosował zaproszenie na koronację króla Karola, w którym jego żona po raz pierwszy została nazwana królową Camillą.

Skomplikowane zaproszenie, które zostało wydrukowane na recyklingowanej karcie i zawiera ramkę z obrazkami polnych kwiatów i zielonych ludzi z brytyjskiego folkloru, nosiło tytuł: „Koronacja Ich Wysokości Króla Karola III i Królowej Camilli”.

Camilla otrzymała tytuł Queen Consort po śmierci królowej Elżbiety II i wstąpieniu jej męża na tron.

Królewskie źródło powiedział CNN: „Rozsądnie byłoby nazywać Jej Wysokość Królową Królową we wczesnych miesiącach panowania Jego Królewskiej Mości, aby odróżnić się od Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II”.

We wtorek Pałac Buckingham wystosował zaproszenie na koronację króla Karola, w którym jego żona po raz pierwszy otrzymała tytuł Królowej Camilli.

„Królowa Camilla” to odpowiedni tytuł do zestawienia z „Królem Karolem” na zaproszenie. Królewskie źródło powiedziało, że koronacja to właściwy czas, aby zacząć używać „Królowej Camilli” w oficjalnym charakterze. „Wszystkie dawne eskorty królowej były znane jako„ Królowa ”oprócz ich imienia”.

Zaproszenie zostanie wysłane do „2000 gości, którzy utworzą zbór w Opactwie Westminsterskim” na nabożeństwo 6 maja, zgodnie z komunikatem prasowym pałacu.

W oświadczeniu napisano, że książę Jerzy, wnuk Karola i następca tronu, będzie jednym z ośmiu chłopców wybranych „do udziału w ceremonii koronacyjnej Ich Królewskiej Mości”. Według oświadczenia w grupie jest troje wnucząt Camilli.

We wtorek pałac opublikował nowe zdjęcie pary, zrobione w zeszłym miesiącu w Pałacu Buckingham przez brytyjskiego fotografa Hugo Bernanda, który wykonał ich zdjęcia ślubne w 2005 roku.

Król Karol i królowa Camilla

Zmiana adresu Camili na zaproszeniu oznacza jej długą drogę przez sąd opinii publicznej.

Odkąd ona i Charles się pobrali, Camilla ciężko pracowała jako starszy członek rodziny królewskiej, wspierając Charlesa i broniąc organizacji charytatywnych, które pomagają kobietom i dzieciom. Ale wielu ludziom trudno jest zapomnieć lub wybaczyć ich długotrwały związek i ból, jaki zadał pierwszej żonie Karola, zmarłej Dianie, księżnej Walii.

READ  Bradley Cooper spotyka się z Humą Abedinem dzięki Annie Wintour: Źródła

Camila, która została porwana 15 marca 2023 r., ciężko pracowała, aby zrehabilitować swój publiczny wizerunek.

Przez lata narastały spekulacje na temat tego, jaki tytuł będzie miała, gdy Karol wstąpi na tron. W 2005 roku Clarence House wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że będzie znana jako „Księżniczka Małżonka”, gdy Karol obejmie tron. Niektórzy w pałacu uważali wówczas, że opinia publiczna nie była gotowa na to, by Camilla przyjęła tytuł królowej przeznaczony dla Diany.

Ale stosunek do Camili złagodniał na przestrzeni lat. W 2015 roku sondaż CNN wykazał, że jeden na czterech Brytyjczyków coraz bardziej ją lubił i sprzeciwiał się temu, by została królową.

Następnie, w lutym 2022 r., zmarła królowa Elżbieta wykorzystała kamień milowy podczas swojego Platynowego Jubileuszu, aby udzielić swojego błogosławieństwa, mówiąc, że kiedy Karol wstąpi na tron, księżna Kornwalii będzie znana jako Królowa Małżonka, ponieważ będzie kontynuować swoją lojalną służbę. ”

Koronacja obejmie trzy dni uroczystości w całym kraju, do udziału w których zaproszona zostanie publiczność.

Biały Dom potwierdził we wtorek, że prezydent USA Joe Biden opuści ceremonię koronacji.

Zgodnie z odczytem Białego Domu z rozmowy między Bidenem a królem Karolem, prezydent powiedział, że pierwsza dama Jill Biden weźmie udział w koronacji w imieniu Stanów Zjednoczonych i pogratulował Charlesowi zbliżającego się wydarzenia.

Według oświadczenia Biden „wyraził chęć spotkania się z królem w Wielkiej Brytanii w późniejszym terminie”.

Urzędnicy amerykańscy zauważają, że Biden podąża za precedensem, w którym żaden poprzedni prezydent USA nie uczestniczył w koronacji brytyjskiego monarchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *