Koszykówka z Memphis nadal wygrywa z FAU. Oto 5 notatek

Niedzielne starcie drużyny koszykarskiej Memphis z FAU na FedExForum wywołało wrzawę od prawie roku.

Podobnie jak dwaj bokserzy wagi ciężkiej walczący o strajk, tygrysy i sowy walczyły ze sobą przez ponad dwie godziny. Po raz pierwszy od spotkania w pierwszej rundzie turnieju NCAA 2023 Memphis miało szansę się zrehabilitować.

Dokładnie to zrobili Tygrysy (20-8, 9-6 AAC), utrzymując przewagę 78-74 FAU. David Jones i N'Quan Tomlin łącznie zdobyli 46 punktów. Javon Quinerly i Ja'Kon Walton zdobyli odpowiednio 14 i 11 punktów. FAU (21-7, 11-4) zdobyło 22 punkty od Vladislava Guldina.

Oto pięć wniosków z niedzielnego meczu.

Nae'Qwan Tomlin stabilizuje statek

Ogólnie rzecz biorąc, Memphis nie było wzorem efektywności w pierwszej połowie. Trafiła 37,1% ze swoich 35 prób do kosza z gry. Trafiła jednak zaledwie 3 z 14 zza łuku i tylko 1 z 3 z linii rzutów wolnych.

Chociaż Jones i Quinerly byli dość produktywni (w sumie zdobyli 12 punktów), zabrakło im zaledwie 5 z 17 rzutów na boisku.

Tymczasem Tomlin zdobył 11 punktów, trafiając 5 z 8, w tym jeden za trzy punkty. W pierwszej połowie miał też cztery zbiórki i zero strat. Skończył z 21 punktami, ośmioma zbiórkami, trzema przechwytami i dwoma blokami.

Strażnik 3

FAU może (i ma) od czasu do czasu walczyć o linię trzech punktów.

Kiedy tak się dzieje, jest to zwykle zła wiadomość dla sów. Strzelili 20% lub mniej w swoich porażkach poza konferencją z Bryantem i Florida Gulf Coast.

Memphis dobrze broniło się z linii za trzy punkty w meczu przeciwko FAU, zmuszając drużynę Dusty'ego Maya do oddania zaledwie 25% celnych strzałów (7 z 28).

Zmiana rotacji?

Kiedy tematem dyskusji są straty, Memphis zwykle jest na skraju dyskusji.

Nie tym razem. Tygrysy popełniły zaledwie sześć strat, wykorzystując jednocześnie 13 strat FAU.

READ  Open Champion Cameron Smith, pięciu innych opuszcza PGA Tour dla LIV Golf

Nie Malcolma Dandridge’a

Przez chwilę nie ma znaczenia, dlaczego środkowy piątego roku seniorów Malcolm Dandridge nie zagrał w niedzielę.

Wysoki na 6 stóp i 9 stóp mężczyzna jest najlepiej wyposażoną opcją Tygrysów do walki z mierzącym 2 metry skrzydłowym FAU, Vladislavem Guldinem. Nie był najskuteczniejszym zbieraczem ani blokerem strzałów, ponieważ Goldin notował średnio 14,7 punktów na mecz.

Dandridge, ważący 260 funtów, jest utalentowanym obrońcą, szczególnie na niskich poziomach. Kiedy była gwiazda East High wypadła z gry w związku z dochodzeniem wydziału sportowego dotyczącym potencjalnych problemów z kwalifikacjami, Memphis zwróciło się do Nicholasa Jordana, Jordana Browna i Tomlina, aby spróbowali utrzymać Gauldina pod kontrolą.

To nie zadziałało. Złoty zakończył z 22 punktami.

Jonelle Davis pojawiła się późno

Johnell Davis jest jednym z najlepszych graczy w AAC.

Po tym, jak w zeszłym sezonie prowadził FAU pod względem punktacji, w sezonie 2023–2024 Davis był jeszcze lepszy. W niedzielnym meczu notował średnio 18,3 punktu na mecz.

koszykówka Memphis vs. FAW: Prognoza wyniku, raport zwiadu dla pojedynku AAC

Tygrysy dawały Davisowi ataku przez większą część meczu, utrzymując go w pierwszej połowie na poziomie zaledwie trzech punktów. Davis ponownie zdobył bramkę dopiero na 11:55 przed końcem.

Pomimo początkowych problemów Davis był pełen energii przez cały odcinek. Gdy Tygrysy próbowały odskoczyć, obejmując prowadzenie 58-52 na niecałe 10 minut przed końcem, on oddał trzy z czterech kolejnych strzałów Owls. Trzeci wyrównał wynik na 62, a na 7:21 przed końcem.