James Harden pokonuje 76ers pokonując Celtics w meczu 1: Filadelfia błyszczy bez Joela Embiida

76ers pokonali Boston Celtics 119:115 na wyjeździe w pierwszym meczu półfinałów Konferencji Wschodniej w poniedziałek. Oto, co powinieneś wiedzieć:

• James Harden wyrównał swój rekord play-off z 45 punktami, sześcioma zbiórkami i dwoma przechwytami.
  • Celtics All-Star Jason Tatum zdobył 39 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst.
  • Gwiazda 76ers, Joel Embiid, opuścił pierwszy mecz z powodu kontuzji prawego kolana.
  • Filadelfia prowadzi w serii 1:0.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Harden olśniewa w parku

Z Embiidem obserwującym z boku, Harden nie był gwiazdorem w Game 1 w TD Garden. Przeciwko bardzo faworyzowanym Celtics, Harden zdobył 45 punktów w 17 z 30 rzutów. A gdy Sixers raz przegrywali, dał im przewagę na dobre, zdobywając trójkę na szczycie klucza w samotniku przeciwko Alowi Horfordowi.

Harden również zakończył z sześcioma asystami i tylko trzema stratami, mimo że przez cały mecz trzymał piłkę w dłoniach. Rekord meczowy Hardena został dokładnie przeanalizowany i być może słusznie. Ale z Filadelfią w trudnej sytuacji, która musiała ukraść zwycięstwo Bostonu w najgorszy sposób, Harden stworzył arcydzieło. – Hoffmana

Szóstka błyszczy bez Embiida

Sixers osiągnęli w tym sezonie 13-5 bez Joela Embiida, co jest kolejnym przykładem zespołu, który był odporny na redukcje. Boston poszedł 17-20 z pola w pierwszej kwarcie, strzelając pchnięciem za pchnięciem i trafiając w dół pola Sixers. Ale były świetne występy w górę iw dół składu Sixers.

Trzypunktowy Tyrese Maxey nie padł, ale po wyeliminowaniu go przez Boston przez cały sezon, skończył z 26 punktami. De’Anthony Melton trafił 5 z 6 zza łuku i wykonał kilka kluczowych zagrań w obronie. Tobias Harris, solidny starter, zakończył z 18 punktami w 8 z 16 rzutów. Paul Reed zdobył 10 punktów i 13 zbiórek zamiast Embiida, w tym cztery masywne rzuty wolne.

Sixers mieli wystarczająco dużo przystanków na odcinku, w tym kradzież „pick-szóstki” Maxeya, która dała im prowadzenie w ostatniej minucie. Doc Rivers dobrze radził sobie z Sixers podczas swojej 3-letniej kadencji w Philly, ale biorąc pod uwagę przeciwnika i okoliczności, było to jego najlepsze zwycięstwo w historii. – Hoffmana

Oceń, jak Celtics bronili Harden

Czy Celtics powinni podwoić Harden bardziej? Czy nie pomnożyli tego wystarczająco? To zależy od tego, kogo zapytasz po meczu. Joe Mazzola miał swoje powody, by nie podwoić Hardena w stosunku do zwycięzcy gry, który pochował go tuż nad Horford, ale przegrali z kontuzjowanymi, ale ostatecznie dzikimi Sixers. To był rodzaj gry, o której Celtics wiedzieli, że będzie to ciężka bitwa. Przez ostatnie kilka dni mówili, że Sixers wyjdą strzelając, zwiększając szybkość i pressing bez MVP, ale wciąż nie mogą tego wytrzymać. – Weissa

Srebrne liniowce Celtics

Srebrna podszewka tej porażki polega na tym, że potrzeba było jednej z najlepszych gier w karierze Hardena, aby ją wysadzić. Sedno sprawy polega na tym, że Maxi miał okropną strzelaninę, a mimo to miał 26 punktów i kluczową kradzież, aby odwrócić losy meczu w ostatniej minucie. Tatum był fantastyczny, Malcolm Brogdon czasami atakował, a Marcus Smart wykonał kilka fenomenalnych zagrań. W końcu odrzucili to tylko dlatego, że Sixers nie ustąpili. – Weissa

opowieść w tle

Harden zdobył 15 ze swoich 45 punktów w czwartej kwarcie i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa bez kandydata na MVP, prowadząc 76ers 12-4 do zamknięcia meczu. Maxey dołączył do Hardena jako jedyny inny czołowy strzelec z 20 punktami dla Filadelfii, ponieważ miał 26 punktów i cztery własne fumble.

READ  Rick Pitino nie żałuje, że skrytykował St. John: „Nikogo nie oszukałem”

Jaylen Brown dodał imponujący występ, zdobywając 23 punkty, sześć zbiórek i cztery asysty przy rzutach 8 na 10. Szósty zawodnik 2023 roku Brogdon zdobył 20 punktów, trzy zbiórki i trzy asysty wchodząc z ławki.

Boston będzie gospodarzem drugiego meczu w środę o 20:00 ET.