Kratery na Księżycu o umiarkowanych temperaturach mogą być schronieniem dla astronautów

Ta depresja w Mare Tranquillitatis to dziura o szerokości około 100 metrów w powierzchni Księżyca, wciąż w komfortowej temperaturze 63 stopni Fahrenheita.

Ta depresja w Mare Tranquillitatis to dziura o szerokości około 100 metrów w powierzchni Księżyca, wciąż w komfortowej temperaturze 63 stopni Fahrenheita.
obrazek: NASA/Goddard/Arizona State University

Dane z sondy NASA i zasugeruj księżycowy wiercenie Dzięki zwisającemu cieniowi zapewnia komfortowe temperatury, dzięki czemu jest chłodno w ciągu dnia i zapobiegać Ciepło przed ucieczką w noc.

Teraz trudno w to uwierzyć, ale pozornie bezwładna powierzchnia księżyca była usiana aktywnością wulkaniczną. Dziś widzimy tego dowody w postaci kraterów rozsianych na powierzchni Księżyca. Jesteśmy wtajemniczeni w te kratery od prawie 15 lat, ale ostatnie badania sugerują, że temperatury w nich mogą być niższe – i prawdopodobnie bardziej komfortowe – niż powierzchnia wokół nich.

Dane zebrane przez NASA Lunar Reconnaissance Orbiter umieszcza wnętrze kraterów we względnie stałej temperaturze 63 stopni Fahrenheita (17,2 stopnia Celsjusza) przez cały księżycowy cykl dnia i nocy. Jeśli potwierdzoneto jest Będzie zrób je dojrzałe cele do odkrywania i człowieka Rezydencja.

„Kratery na Księżycu to cudowna cecha na powierzchni Księżyca” – powiedział Noah Petrou z NASA. Wczorajszy komunikat prasowy. Petro jest naukowcem projektu LRO, pracującym w NASA Goddard Space Flight Center w Greenbelt w stanie Maryland. „Świadomość, że tworzą one stabilne środowisko termiczne, pomaga nam nakreślić obraz tych wyjątkowych cech Księżyca i perspektywę jednego dnia ich eksploracji”.

Te wyniki zostały opublikowane na początku tego miesiąca w Listy badań geofizycznych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i Uniwersytetu Kolorado w Boulder. „Około 16 z ponad 200 kraterów to prawdopodobnie zapadnięte rury lawy” – powiedział lider projektu Tyler Horvath w komunikacie prasowym NASA. Naukowcy zauważają, że niektóre kratery mają zwisające wgłębienia – kluczową cechę, która może zapewnić przyszłym odkrywcom Księżyca ochronę przed nadchodzącymi promieniami kosmicznymi, mikrometeoroidami i dzikimi wahaniami temperatury powierzchni.

Według NASA, powierzchnia księżyca może osiągnąć 260 stopni Fahrenheita (126,7 stopnia Celsjusza), a minimum -280 stopni Fahrenheita (-173,3 stopnia Celsjusza). Ale te nawisy wydają się zacieniać doły w ciągu dnia, jednocześnie zapobiegając ucieczce ciepła w nocy, co powoduje Stale umiarkowana temperatura wokół 63 stopnie Fahrenheita (17,2 stopni Celsjusza).

Ponieważ wysiłki NASA mające na celu powrót ludzi do Księżyc Na znaczeniu zyskują intensyfikacja, kreatywne metody długotrwałych pobytów na Księżycu. Chociaż nie jest jasne, w jaki sposób (nawet jeśli) NASA będzie pracować nad tymi dołami w swoich planach misji, istnieje możliwość polegania na stabilnych temperaturach Ciekawa możliwość.

jeszcze: Co warto wiedzieć o Moon Gate, przyszłej stacji kosmicznej NASA na orbicie księżycowej?

READ  Rakieta Falcon Heavy na wyrzutni do jednej z najbardziej skomplikowanych misji SpaceX — lot kosmiczny teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *