Krążą pogłoski, że Tesla (TSLA) przygotowuje się do masowej serii zwolnień

Tesla ogłosiła pracownikom Gigafactory w Teksasie, że skróci cykl produkcji Cybertrucka w związku z plotkami, że przygotowuje się do serii zwolnień.

Otrzymaliśmy dzisiaj kilka raportów od pracowników Tesli, którzy usłyszeli pogłoski o znaczącej rundzie zwolnień, która odbędzie się w tym tygodniu w firmie.

Część z nich mówi o zwolnieniu nawet 20% siły roboczej, czyli kilkudziesięciu tysięcy pracowników.

Plotki pojawiły się po tym, jak Tesla rozgniewała niektórych pracowników, opóźniając oceny wyników i podnosząc ceny na początku tego roku.

Nastąpiło to również po bardzo katastrofalnym kwartale Tesli, w którym dostawy rok do roku spadły znacznie poniżej nawet najbardziej pesymistycznych szacunków analityków.

Jak zauważyliśmy, Tesla miała dobre wymówki dotyczące spadku produkcji w tym kwartale, co będzie miało wpływ również na dostawy i logistykę dostarczania samochodów do klientów, ale nie miała dobrego wyjaśnienia, dlaczego dodała do swoich zapasów 46 000 pojazdów w jednym kwartale.

W ciągu ostatniego roku producent samochodów stale powiększał swój asortyment samochodów, a dyrektor generalny Elon Musk obwiniał głównie ceny i wysokie stopy procentowe.

Oczekiwano, że Tesla zmniejszy produkcję, aby dostosować się do pozornie widocznego spadku popytu.

W zeszłym miesiącu producent samochodów ograniczył produkcję w swojej Gigafactory w Szanghaju, najbardziej produktywnym zakładzie.

Dzisiaj o tym poinformowano Tesla skróciła zmiany produkcyjne Cybertruck w swojej Gigafactory w Teksasie.

Tesla nie będzie jedyną dużą firmą technologiczną, która zwalnia pracowników. Kilka innych dużych firm ogłosiło niedawno zwolnienia, m.in. W tym Apple – Chociaż w znacznie mniejszym stopniu, niż się obecnie mówi.

Musk wyraził niedawno obawy dotyczące światowej gospodarki i z tego powodu spowolnił prace w Tesli, jak na przykład projekt GIgafactory Mexico.

Weź elektryczny

Tesla często przeprowadzała coroczne fale zwolnień, które producent samochodów przypisywał nieefektywnemu zatrudnianiu w obliczu szybkiego wzrostu zatrudnienia i zwalniania pracowników o słabych wynikach.

READ  Czy bankructwo zatyczek do uszu 3M jest początkiem końca zbiorowej krzywdy MDL?

Jeśli jednak pogłoski się potwierdzą, sytuacja wygląda inaczej. Następuje to po bardzo złym kwartale i następuje w momencie, gdy Tesla zmniejsza moce produkcyjne.

Tesla również nie zwiększała zatrudnienia tak bardzo i tak szybko jak kiedyś, co sprawia, że ​​trudno zrzucić winę na szybki wzrost.

Niezależnie od tego, czy pogłoski są prawdziwe, czy nie, jasne jest, że obecnie rozprzestrzeniają się w Tesli, co jest stresujące dla pracowników. Niepewność zatrudnienia nie jest zabawą. Życzę teraz pracownikom Tesli wszystkiego najlepszego.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *