Król Wielkiej Brytanii Karol III został przyjęty do szpitala w celu zaplanowanego leczenia powiększonej prostaty

Brytyjski król Karol III udał się w piątek do prywatnego szpitala w Londynie, aby poddać się zaplanowanemu leczeniu przerostu prostaty, ogłoszonemu przez Pałac Buckingham. Ogłoszono w zeszłym tygodniu Poddałby się. Pałac stwierdził, że jego stan jest łagodny, a w piątek król „był zachwycony, gdy dowiedział się, że jego diagnoza wywarła pozytywny wpływ na świadomość zdrowia publicznego”.

Pałac zauważył: „Jego Królewska Mość pragnie podziękować wszystkim, którzy przesłali życzenia w ciągu ostatniego tygodnia”.

Nie oczekiwano żadnych dalszych informacji na temat leczenia króla i nie było jasne, jak długo pozostanie w szpitalu lub poza pracą w okresie rekonwalescencji.

„Jak tysiące mężczyzn każdego roku król zwrócił się o leczenie powiększonej prostaty” – oznajmił Pałac Buckingham w swoim wstępnym oświadczeniu, w którym ogłosił w zeszłym tygodniu nieokreślone „działania naprawcze”. Powiedziała, że ​​jego wystąpienia publiczne „zostaną przełożone na krótki okres, aby odzyskać siły”.


Prostata i dlaczego powoduje tyle problemów u mężczyzn

Charles został przyjęty do tej samej prywatnej kliniki, w której przebywała jego synowa, Kate, księżna WaliiOd zeszłego tygodnia przeszedł bliżej nieokreśloną operację jamy brzusznej.

Karol został koronowany w zeszłym roku w wieku 74 lat, po odziedziczeniu monarchii po śmierci swojej matki, królowej Elżbiety II. Powszechnie wiadomo, że jego stan zdrowia był dobry. Jak podaje Associated Press, w 2008 roku usunięto mu nienowotworowy guz z twarzy.

Według brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia więcej niż jeden na trzech Brytyjczyków doświadczy w ciągu swojego życia problemów związanych z powiększoną prostatą, a schorzenie to jest zwykle związane ze starzeniem się.

NHS podaje na swojej stronie internetowej: „Nie wiadomo, dlaczego prostata powiększa się wraz z wiekiem, ale nie jest to spowodowane rakiem i nie zwiększa ryzyka zachorowania na raka prostaty”.

READ  Trevor Noah odpowiada Kanye Westowi po tym, jak raper nazwał to rasistowskim oszczerstwem, a jego konto na Instagramie zostało zawieszone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *