Królowa Elżbieta: Król Karol i jego rodzeństwo czuwają przy trumnie matki

Stojąc nieruchomo, z pochylonymi głowami, król stał na czele trumny królowej, otoczony przez swoją siostrę Annę, księżniczkę królewską, i brata Edwarda, hrabiego Wessex. U stóp trumny stał książę Yorku.

Zrywając z królewską tradycją, nosił go książę Andrzej – drugi syn królowej Jego mundur wojskowy Dla świadomości. Podczas gdy zwyczaj nakazuje, aby tylko służący członkowie rodziny królewskiej nosili mundury wojskowe podczas oficjalnych wydarzeń, Andrew mógł je nosić na znak szczególnego szacunku dla królowej. Król, Anna i Edward również byli w wojskowych strojach.

Andrew zrezygnował ze swoich królewskich obowiązków w 2019 roku z powodu powiązań ze zhańbionym finansistą i skazanym pedofilem Jeffreyem Epsteinem.

Na czuwanie przybyło więcej członków rodziny królewskiej. Królowa małżonka Camilla towarzyszyła królowi obok męża księżniczki Anny, wiceadmirała Sir Tima Lawrence’a.

Żona księcia Edwarda Sophie, hrabina Wessex, była tam z dwójką swoich dzieci, Lady Louise Windsor i Jamesem, wicehrabią Severn.

Były tam również wnuczki królowej Zara Tyndall oraz księżniczki Beatrice i Eugenie, a także kuzyn królowej, książę Michael z Kentu.

Najmłodsi prawnukowie królowej, w tym Mia i Lena Tyndall, również byli obecni po raz pierwszy od śmierci królowej w zeszły czwartek.

Królowa od środy leży w łóżku w Westminster Hall, najstarszej części Pałacu Westminsterskiego. Średniowieczna sala, w której spoczywali również przodkowie królowej. Jej ojciec, król Jerzy VI w 1952 r., jej matka, królowa Elżbieta, królowa matka w 2002 r., jej dziadek Jerzy V w 1936 r. i jej pradziadek Edward VII w 1910 r. – pierwsi członkowie rodziny królewskiej, którzy leżeli w stanie.

Trumna królowej ozdobiona jest sztandarem królewskim i zwieńczona koroną państwa cesarskiego, kulą i berłem.

Publiczność ma możliwość obejrzenia zamkniętej trumny do godz. 6.30 w poniedziałek. Pogrzeb państwowy Później tego ranka.
The Ustaw się w kolejce, aby oddać hołd Osiągnął 10 mil w piątek i musiał wielokrotnie wyłączać po osiągnięciu maksymalnej pojemności. W pewnym momencie oczekiwanie trwało co najmniej 14 godzin, zgodnie z oficjalnym narzędziem śledzącym dostarczonym przez rząd.

W piątek wieczorem czasu lokalnego rzecznik londyńskiej Metropolitan Police powiedział, że aresztowali mężczyznę po „zakłóceniu” w Hall of Westminster.

READ  Stand News: Prodemokratyczna agencja informacyjna została zamknięta po tym, jak policja w Hongkongu dokonała nalotu i aresztowała sześć osób, w tym Denise Ho.

„Został aresztowany za przestępstwo na podstawie ustawy o porządku publicznym i obecnie przebywa w areszcie” – dodano w oświadczeniu.

Dzieci królowej uczestniczą w czuwaniu w Westminster Hall 16 września 2022 r. w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Stałe czuwanie w Westminster Hall jest wspomagane przez King’s Body Guards z Honorowego Gentlemen’s Corps, Royal Company of Archers, Yeoman Warders z Tower of London i Household Officers. Segmentacja w pozycji leżącej i spoczynkowej.

Każdy zegarek trwa sześć godzin, a osoby na tych zegarkach nie śpią przez 20 minut na raz.

Czuwanie państwowe odbyło się w piątek wieczorem z czuwaniem wojskowym I był podobny do tego, który dzieci królowej trzymały w katedrze St Giles w Szkocji na początku tego tygodnia.

Kondukt pogrzebowy królowej kończy się dwiema minutami ciszy w całym kraju
Oczekuje się ośmiorga wnucząt na królową Zdobądź to samo miejsce w sobotę Królewskie źródło poinformowało CNN w piątek, że wieczorem odbędą czuwanie przy trumnie swojej babci.

Na czele trumny stanie książę William Walii, a u jej stóp książę Harry, książę Sussex. Źródło dodało, że księciu Walii będą towarzyszyć dzieci księżniczki Anny, Zara Tindall i Peter Phillips. Córki księcia Andrzeja, księżniczki Beatrice i Eugenie, wraz z dziećmi księcia Edwarda, Lady Louise Windsor i wicehrabią Severn, to dwaj książęta Sussex.

Księżniczka Eugenie, księżniczka Beatrice i jej mąż Edoardo Mabelli Mozzi uczestniczą w czuwaniu 16 września 2022 r.

Okrzyki i okrzyki w Walii

Król Karol III i Camilla, królowa-małżonka, udali się w piątek do Walii, aby spotkać się z publicznością i odebrać kondolencje.

Monarcha powiedział, że przyjmuje swoje nowe obowiązki jako monarcha „z wielką wdzięcznością za przywilej pełnienia funkcji księcia Walii”.

„Przynależność do kraju, który może wzbudzać takie oddanie, z pewnością należy uznać za wielki przywilej” – powiedział. Mówiąc po walijsku, monarchini powiedziała, że ​​jej syn, książę William, który przejął stanowisko księcia Walii po swoim ojcu, miał „głęboką miłość do Walii”.

Ale nowy król również napotkał w piątek pewne oznaki zaprzeczenia. Kiedy po południu przybył do zamku w Cardiff, powitano go wiwatami i fanfarami.

Podczas gdy wielu w tłumie wymachiwało flagami i wiwatowało, niektórzy protestujący głośno krzyczeli. Król Karol wydawał się lekko kręcić głową, gdy jego samochód wjeżdżał do zamku.

READ  Włochy zdobywają łódź rosyjskiego miliardera Melnishenko

Po powrocie do Londynu Charles gościł przywódców religijnych w Bow Room w Pałacu Buckingham, zanim dołączył do czuwania w Westminster Hall, podał pałac w oświadczeniu.

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje o brytyjskiej rodzinie królewskiej dostarczane na Twoją skrzynkę odbiorczą Biuletyn informacyjny CNN Royal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *