Królowa Elżbieta mianuje nowego premiera Wielkiej Brytanii w Szkocji

Zawieszenie

LONDYN – W przyszłym tygodniu królowa Elżbieta II mianuje nowego premiera Wielkiej Brytanii w zamku Balmoral w Szkocji – po raz pierwszy uroczystość odbyła się na wyżynnych przedmieściach za długich rządów króla.

Decyzja o odbyciu ceremonii, zwanej „pocałunkiem dłoni”, podczas której król żegna się z jednym premierem i wita się z innym, została podjęta w Szkocji, aby zapewnić pewność dzienników przychodzących i wychodzących premierów i uniknąć w ostatniej chwili. Urzędnik pałacowy powiedział, że zmiany zostaną wprowadzone, jeśli królowa będzie miała problemy z poruszaniem się.

96-letnia królowa przebywa w Szkocji w zamku Balmoral, gdzie zwykle spędza letnie wakacje. Uroczystość tradycyjnie odbywa się w Pałacu Buckingham w Londynie.

Jak zostanie wybrany kolejny premier Wielkiej Brytanii?

Zgodnie z nowymi ustaleniami Boris Johnson, ustępujący lider, który… Zrezygnowany Po serii skandali udaje się we wtorek do Balmoral. Zostanie zabrany do pokoju z Królową, gdzie ukłoni się, a następnie złoży rezygnację. Obaj mogą trochę porozmawiać, zanim Johnson odejdzie. Wkrótce przybędzie następca Johnsona i po ukłonie lub ukłonie poprosi królową o zgodę na utworzenie nowego rządu.

Nowy premier – Liz Truss lub Rishi Sunak – będzie 15. premierem królowej. Sondaże sugerują, że jeśli Truss zostanie kolejnym premierem, będzie trzecią kobietą-premierem w kraju. Zwycięzca konkursu przywództwa Partii Konserwatywnej, wybrany przezwybórOd około 150 000 do 200 000 członków Partii Konserwatywnej zostanie ogłoszony w poniedziałek.

Królowa odwołała lub ograniczyła wiele oficjalnych obowiązków od czasu spędzenia nocy w szpitalu w zeszłym roku. Jej najstarszy syn, książę Karol, najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii, zajął miejsce swojej matki podczas wielu wydarzeń, w tym otwarcia i uroczystych Igrzysk Wspólnoty Narodów. Otwarcie Stanu Parlamentu.

Służył także jako jego matka podczas różnych wydarzeń jej Platynowego Jubileuszu – chociaż królowa trzykrotnie pojawiła się na balkonie Pałacu Buckingham, w tym Jedna niespodzianka W ostatni dzień uroczystości.

READ  Kirill Strimosov: Rosyjski urzędnik zginął w Chersoniu w wypadku samochodowym

Królowa Elżbieta II pojawia się nagle w ostatni dzień Jubileuszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *